• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OSCUROWildstar
    POMPO
    POMPO --- ---
    MESHCA:
    Nebudem si nic nalhavat, graficky orgie se nekonaj. Ale mohlo by bejt i hur...
    MESHCA
    MESHCA --- ---
    Nasla jsem video, ktere ukazuje grafiku pro normalni lidi. Je to tak prostredni vsechno (detaily, stiny, clustry, vzdalenost dohledu): http://www.youtube.com/watch?v=WgfHqVCM8ME

    Cele je to z Deadrune, coz je Dominioni mapa pro level 7-14. Je to savana, kterou Emperor daroval Drakenum, aby mely kde lovit divoka zvirata, pro svou zabavu. Na te same mape se nachazi i neco, co jsme pojmenovali Chui zoo, nebot zde Chua provadeji experimenty na zvyseni nebezpecnosti mistni fauny. Vasim ukolem je otestovat nebezpecnost daneho zviratka. Hezke je, jak je Chua vzdycky silene zklamana, kdyz quest dokoncite (prezijete).
    MESHCA
    MESHCA --- ---
    Pfuu. Tak jsem ted docetla silene dlouhy topic na ofic foru pojednavajici o tom, kdy si cap level hraci mysli, ze bude release. Oprimisticke odhady techto hracu jsou kveten. Nejvic lidi se shoduje na cervnu max cervenci. Pesimisticke odhady rikaji zari.
    Nicmene tu Daddy rika, ze porad miri na spring 2014 http://www.gameinformer.com/...hive/2014/02/20/gi-show-192-irrational-closes-wildstar-interview.aspx

    Behem toho cteni jsem si uvedomila, jaky jsem uz mmockovy pametnik. No hruza pomyslet.
    MESHCA
    MESHCA --- ---
    JETELICEK: Pouzivam mys Genius Gila, ktera ma 6 snadno dosazitelnych tlacitek (+3 pro me nedosazitelna) a nemuzu si to vynachvalit. Zvladam castit za behu, uprostred skoku a s otockou o 180° zaroven. U nekterych clasu, jako je napriklad stalker nebo medic, je takovahle mys dosti esencialni. Engi, warrior a esper naopak takove naroky na mobilitu nemaji. SS jsem nehrala zatim.
    MESHCA
    MESHCA --- ---
    POMPO: Pokud jde o narocnost na hw. Bezim na plnem rozliseni, plne detaily a stiny s antialiazinkem a dohldem stahnutym cca na 2/3, a stazene cluster efekty. A bezne mam 30fps. Jedine misto, kde mi slezou fps na 17-20 je hlavni mesto. Mam i5 dvou jadro na 3,5GHz ; 8GB ram a Radeon HD 8600. Potiz je v tom, ze tahle informace je zkreslena, protoze hra zatim vubec neprosla zadnou optimalizaci na vykon. Takze se da predpokladat, ze s moji konfiguraci to pobezi se vsim na max.
    MESHCA
    MESHCA --- ---
    ASACHI: Ne, je Monday maintenance. Server je dole do uterka cca 19.hodin,
    ZACK
    ZACK --- ---
    OSCURO: jasne, proste wowko... dik
    OSCURO
    OSCURO --- ---
    ZACK: greed/need system+ jak to nastavi sef party v dungeonech a kdykoliv kdy jsi ve skupine
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    jede tedkom wildstar? Delsi dobu jsem betu nelognul a pise mi to ze nejsou aktivni zadne realmy ...
    ZACK
    ZACK --- ---
    OSCURO: To plati jen u toho worldbosse, jinak musis byt ve skupine a ceka te klasicky greed/need, master looter a tak?
    JETELICEK
    JETELICEK --- ---
    OSCURO: no já jsem taky samozřejmě rád, že to ve wildstar je právě tak jak je. Kdybych chtěl hrát jednogombíkovou postavičku, tak hraju mága ve wow:). Je to navíc imho výborný způsob, jak oddělit zrno od plev, nooby od zkušených harcovníků
    VAJCE
    VAJCE --- ---
    miluju comixovou grafiku a humor, nemam rad radobyrealisticky...
    takze jestli todle dodrzeli k tomu daj vice skilled souboje nez wow, super, splnili v co sem doufal :)
    OSCURO
    OSCURO --- ---
    JETELICEK: A k tomu "klaviru" - me to bavi. Pri dobrem rozlozeni na klavesnici je to jen o trosku narocnejsi jak Dota ci LoL a mam pri soubojich (zvladt v PvP) i podobny pocit. A jde to krasne obejit game mysi aspon s 6 tlacitky kdyz clovek nema chut se prat s klavesnici.
    OSCURO
    OSCURO --- ---
    POMPO: Ta grafika je sice komiksova, ale v poslednim patchy ma spoustu particle efektu (ohen s parou a dymem je super a pouziva se i v soubojich jako otravny aspekt kteremu se je treba vyhnout protize nevidis), krasna voda, odlesky... A zatim je to svizne a modely jsou detailni ale diky hodne komix texturam coz je hlavnr plna barva to moc nezere vykonu. Ale zatim neni optimalizace na vysokovykona PC. Na mojem i7 s 650 grafikou to obcas ma podivne zacvaty zpomaleni.
    OSCURO
    OSCURO --- ---
    ZACK: Pokud u tehlech ala GW2 worldbossu das dostatecnou kontribuci padne ti odmena (napise to na screen) a objevi se ti v iventari.
    JETELICEK
    JETELICEK --- ---
    POMPO: swtor se mi při změně lokace loadovalo 5 minut. Tady loading trvá cca 3-5 sekund (mám asi dva roky starou grafickou kartu)
    POMPO
    POMPO --- ---
    JETELICEK:
    Dik za info.
    Jen poznamenam ke grafice, ze co jsem videl z videi, tak ma jednu skvelou vlastnost: vypada to HW nenarocne.

    Protoze, a ruku na srdce, co vas na mmorpg dlouhodobe zajima?
    Maximalni grafika kterou si pustite v singl player oblastech ale treba ve meste to bude mit 10-15 fps?
    Nebo jednoducha grafika ktera bude mit porad 20+ fps, nebude skvela ale bude svizna?

    Pokud se podari WS ta druha moznost vidim to jako vyhodu. Samozrejme muze nastat stav, kdy to bude pomale a hnusne.

    Mozna ze mate kazdej i5 ctyrjadro a 2 grafarny po 10t/kus....
    JETELICEK
    JETELICEK --- ---
    ZACK: no takle z toho world bosse tuším snad nic nepadalo (respektive nikdo tam s žádnýma epikama neflexoval)...byla za něj hromada expů, ale jakmile třeba jenom pomůžeš někomu s pár mobama a párkrát do nich vystřelíš, tak už ti to ten loot dává.

    Jak to bude vypadat ve chvíli, kdy třeba world boss bude nějaký loot table mít a bude do něj bušit xyz lidí bez pořádného raidu nevím. Nicméně v instancovaných raidech to bude určitě jako v těch jejich 5man - roll greed/need
    ZACK
    ZACK --- ---
    JETELICEK: Jak je to s lootem pri tom raidu, kde nejsi soucasti jasne skupiny? Kazdy dostava svuj.
    JETELICEK
    JETELICEK --- ---
    MESHCA: zkusím:)

    Hodně výtek samozřejmě směřuje na grafický styl, nicméně po víkendu mohu směle říct, že tato komiksově westernovo scifi vizualizace tomu sedí jak hrnec na prdel. Po pár hodinách si člověk zvykne tak, že se mu budou všechny ty na vážno se tvářicí hry zdát hrozně suché (tes, swtor)

    Nicméně animace postaviček je super, hrál jsem mechari a drakeny, ti se hýbou krásně. Prostředí je vizuálně hodně bohaté, tak kde má být (zamořená podzemí, paluby vesmírných lodí) a naopak tam, kde se člověk pohybuje po savaně, tak se opravdu pohybuje po savaně. Je tam samozřejmě znát veliká inspirace wowkem, ale aby ne - však na té hře pracují bývalí core developeři world of warcraft.

    Kvesty jsou fajn, relativně různorodé, občas dost chaotické. Opět se hádám bude kvestit s otevřenou haldou webových walkthrough stránek:). Nicméně co mě fakt potěšilo je to, že jsou kvesty výborně vybalancované..i když jsem lítat po mapě jako jojo (což je pro mě relativní benefit - po zkušenostech ze swtor, kde si připadám jako v nějakém lineárním koridoru), nikdy mi nepřišlo, že jsem pro daný kvest nad/podlevelovaný. Neustále je to relativní challenge, souboje na konci chain questů jsou správně těžké. Vyzkoušel jsem i jednu space misi (nebo jak se to jmenuje) a musím říct, že to mělo výbornou atmosféru, bylo to správně těžké (tedy v tom smyslu, že si plánujete útok na každý trash pack) a příběh též fajn

    Čímž se dostávám ke combatu -zde si také musí člověk zvyknout. Už s nějakými pěti aktivními abilitami to byla jako hra na klavír. Ve chvíli, kdy opravdu půjde do tuhého (raid například), tak si nechám přidělat třetí ruku - nutnost se neustále hýbat, sledovat cds, sledovat nepřátelské (a vlastní, než to přijde do krve) paragrafy, do toho některé ability vyžadují, aby se daná klávesa držela po nějakou dobu..inu opravdu ale opravdu vítaný challenge. Jakmile i při hloupém kvestění chvíli zaspíte, tak máte potom dost problému s přežitím. Zúčastnil jsem se raidu na jednoho world bosse (tedy raidu - počítá se vám celková dmg/healing contribution, takže vůbec nemusíte být v partě, pak dostanete expy a loot podle toho, jak moc jste do něj bušili/healovali)

    co se týče balance jednotlivých povolání, tak nevím - vyzkoušel jsem spellslingera, warriora i stalkera. Warrior se hrál asi nejlépe, i když to pak bude na bossfightech peklo:)Mí známí hráli mediky a byli s nimi hrozně spokojení..

    Osobně tomu fakt dávám šanci. Je to inovativní a pro mě je i trochu návrat k tomu non-kinder stylu, jako je současné wow
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam