• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    RUM
    RUM --- ---
    DARUMA: jj to je mi dost záhadou, jak to dělají, protože oficiálně je záruka samozřejmě jen 1 rok.... musejí prostě doufat v to, že se vada projeví v 1. roce a později už to musej cálovat ze svýho nebo nevím...
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    RUM: Na xiaomimobile.cz píšou, že poskytují záruční i pozáruční servis. ;-)
    RUM
    RUM --- ---
    DARUMA: všechny telefony se reklamují v čínským servisu a jakýkoliv přeprodejce je pouze mezizastávka při cestě do tohoto servisu :-)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    TOOMIX: Btw. nevíš prosím tě jak je to se zárukou u telefonu koupeného v Číně? Lze dokoupit nějakou global warranty?
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    RUM: asi se čínský vládě nelíbilo :-)
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    RAINBOF: samozřejmě pokud výrobce dá do systému backdoor tak se těžko budeš bránit

    jinak je ale security design androidu celkem dobrý, každý proces má vlastní uid a navzájem si nemohou do svých interních dat.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    aha tady je to vysvetleny proc nejde dat rootovi heslo :)

    "root in Linux (or any Unix-like system) is just the user with User ID 0. The su program (which actually stands for "Switch User", not "Super User") is just a program to start another program with a different user ID than the starting program (by default to uid 0, which is to user root). Android does not use the traditional /etc/passwd, however it still uses Linux User ID and Group ID for managing permissions. "

    coz me tedy privadi k myslence ze android je neskutecne nebezpecny OS ne ? staci predem backdornuty proprietarni modul od vyrobce a "mas vsechno" bez moznosti na to nejak prijit.

    mozna bude resenim ubuntu mobile pokud vznikne middleware na spousteni android aplikaci achjo :)
    RUM
    RUM --- ---
    tak se mi z nějakýho důvodu smazalo jedno tel. číslo v mobilu, aniž bych o tom věděl... zajímavý
    RUM
    RUM --- ---
    BUCCI: no tak ať je to cokoliv, tak v nastavení mi2s je schovaná položka něco jako ROOT práva a ty jsou v základu zakázaná
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    RAINBOF:
    RUM:

    Mi2* je rootnutý už v základu, protože se primárně používají weekly builds (stable taky neni rootnutá)
    Hongmi * rootnutý neni, musíš rootnout sám
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    RUM: na Hongmi právě ne ;)
    DARUMA: telefon je po příchodu z Číny defaultně v Angličtině, akorát tam jsou nějaký čínský aplikace. Přesouvat aplikace...ROM z MIUI CZ má defaultně prohozená úložiště, takže se všechno automaticky instaluje na paměťovku a ne do interního úložiště ;)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    MIKROM: Když ho koupím přímo v Číně, dostanu se po prvním spuštění do anglického menu, abych do něj mohl nasypat MIUI CZ 24.0? Lze bez rootu přesouvat aplikace na SD kartu? Jaká je celková konstrukce telefonu? Díky. :-)
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    DARUMA: co chces vedet? nemam, ale lezi tu vedle me v policce
    RUM
    RUM --- ---
    nevim jak na hongmi ale na mi2s se rootuje přepnutím jedné položky v nastavení telefonu..
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    RAINBOF: to máš asi smůlu ;) každopádně Hongmi jde rootovat přes TRPW nebo VRootem přímo z Windows ;)

    Heslo na roota tušim nastavit nejde
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    nedari se mi rootnout Xiaomi hongmi 4.2.2 HM2013023 MIUI-15.0.0
    rootnuty to nemam z vyroby byt nekteri tvrdi ze to musi byt. je mozny mit roota na heslo jako klasicky v linuxu ? zatim jsem se setkal u telefonu tim ze jen vyskocila hlaska zda to chci. nechtel bych mit telefon tak moc otevreny :)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Zdravím, máte někdo xiaomi redmi 1S?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PRUSATKO: naštěstí můj drží tohle je švagrový. naposledy v reklamaci v únoru; stejnej problem.
    PRUSATKO
    PRUSATKO --- ---
    RAINBOF: tohle jsem jeste nevidel... mi2s a redmi, posledni dobou ale pozoruji jemne flicky, jakoby nekde podsviceni bylo jasnejsi, jen u svetlych barev pri nacitani webu napr. pri beznem uzivani nepostrehnutelne
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    už jste se někdo setkal s touto opakovanou vadou ?


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam