• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    DYNK
    DYNK --- ---
    Tak nakonec pomohlo wipe all data + reset. Telefon prej bezi ted dobre, aplikace jdou spustit a ma to i signal.
    TWARR
    TWARR --- ---
    no jsou to kokoti, ze udelali to stejne co apple, tzn zruseni 32gb varianty a ponechani entry 16gb ...
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    The most epic flagship phone of the year gets even better with the Mi Note Pro! It’s literally the best smartphone in the world to date.

    - Snapdragon 810 64 bit 8-core, Adreno 430 GPU
    - 5.7” 2K display (2560 x 1440 at 515 PPI)
    - 4GB LPDDR4 RAM, 64GB eMMC 5.0 Flash
    - LTE-CAT 9, up to 450Mbps download speeds
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---


    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NINE_OF_NINE: nejdřív root pomocí VRoot, pak úprava jednoho souboru, aby mountoval úložiště obráceně (SD kartu jako SDCard0 a vnitřní úložiště jako SDCard1), kvůli velkým aplikacím, pak jsem na kartě vytvořil primární 5GB ext4 oddíl, a Link2SD pak na tenhle oddíl dává aplikace buď ručně nebo automaticky ;)
    DYNK
    DYNK --- ---
    RAINBOF: nezkousel jsem nic, protoze jsem ten telefon jeste nemel v ruce. Budu mit snad zitra. Udajne ale ani zadna apka nejde pustit, tak pochybuju, ze pujde nainstalovat. Dam vedet zitra, az uvidim jak se to chova doopravdy (ty soucasny informace jsou dost pochybny kvality, taky je mozny, ze tam je jen blbe dana sim a kapka vody na HOME tlacitku:))
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DYNK: no zkoušel jsi tu appku na ověření ?
    DYNK
    DYNK --- ---
    MIKROM: to me napadlo jako prvni. Ale je to z ibuygou, tak to by mela byt zaruka pravosti, ne?
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    DYNK: a není to nějaký fake?
    DYNK
    DYNK --- ---
    ADM: nemam ten telefon u sebe, neni muj. Snad se k nemu dostanu zitra. Taky prej se vraci do launcheru pri kazdym pokusu o spusteni cehokoli.. no, uvidim zitra, az ho budu mit v ruce
    ADM
    ADM --- ---
    DYNK: nesmysl. chtela ta simka pin a zadal jsi ho?
    DYNK
    DYNK --- ---
    dotaz - delala se mi2s v nejaky verzi, ktera by nefungovala v CR? Resim ted novou mi2s, ktera pise No Service ackoli SIM v ni je
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    TOOMIX: Mohl by jsi nejak polopaticky vysvetlit jak si vyresil minus 3) ;)
    diky
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    SKYE: me paradoxne prijde, ze mi na Mi2s baterka vydrzi cim dal tim dyl, hlavne od ty doby, co jsem cetl jak se kupujou a nebudou, tak se zlepsila vydrz skoro radove (na Ingressu je to neomylne poznat). Zajimavej efekt... :-)
    KALTY
    KALTY --- ---
    SKYE: A na co mi bude Gplay? Nemám neomezené data, jen 1,5gb a poslouchám hudbu tak 9h denně. V práci WiFi nemám...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    používáte někdo wedos email na xiaomi ? zdá se že z nějakého neznámého důvodu od nich přes popku nechodí pošta... vůbec netušim proč.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Tak taky shrnu svoje Hongmi TD-SCDMA po cca roce a půl používání

    Plusy:

    1) poslední Stable 25 všechno OK
    2) rekord bez restartu mám 45 dní v kuse, do té doby bylo všechno OK, ale došla mi baterka
    3) firemní email ve vestavěným email klientovi jede v pohodě
    4) TeamViewer a RemoteDesktop bez problému
    5) automatické nahrávání všech hovorů - super věc
    6) Sygic navigace bez problému, fix do 15 sekund
    7) funguje s Parrot BT ve firemních autech včetně BT audio
    8) správa všech oprávnění všech aplikací
    9) blacklist
    10) cokoliv připojím k OTG, tak funguje (2TB NTFS disk, myš, gamepad...)
    11) při normálním používání baterka zvládne 2 dny

    Mínusy:

    1) separátní vyzvánění pro každou SIM jsem musel řešit samostatnou aplikací
    2) v mrazu je to trochu lenoch
    3) málo místa pro aplikace - vyřešeno prohozením úložišť a 5GB ext4 oddílem na kartě a Link2SD
    4) občas je potřeba zapnout/vypnout mobilní data, než se to chytne
    5) měkký zadní kryt, který moc pádů na beton nezvládl a jsou na něm rýhy
    6) prachem se zanášející microUSB konektor, který je potřeba tak 1x za 2 měsíce vyčistit
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    Já mohu taky podat můj power user report, ale k Hongmi ->
    - už mi není 16, aby mě bavilo flashovat každý týden nové ROM
    - MIUI je úžasná funkční ROM, která má featury, kvůli kterých se mě vyplatí vlastnit ten telefon (automatické nahrávání všech hovorů). Nenarazil jsem na žádné bugy, jediný s airbankou, který jsem číňanům nareportoval byl do 1/4 roku opraven.
    - telefon šlape skvěle, 5-7 dní výdrž na baterku je parádní
    - neznám pády, neznám restarty ...

    Asi fakt záleží na co ten mobil máte ... já z něj volám a čtu na něm emaily.
    Občas poslouchám spotify / projedu web na Opeře, anebo si čtu nyx / 9gag / twitch / reddit.

    Na to mi 768 MB RAM bohatě stačí.

    Mám v tom strčenou 16GB kartu, ze které mám využito 3GB dat, které tvoří z drtivé většiny mapy, zbytek je volný.

    Předpokládám, že mobil mi bude sloužit ještě 2-3 roky, protože 4 jádro, které v něm je pokládám za předimenzované.

    Jinak Vaši touhu po tom mít nejnovější ROM absolutně nechápu, mám 5 let starý tablet, na kterém dodnes pustím vše co potřebuji a funguje pořád stejně ... Samsung galaxy Tab 10.1 s flashnutým cyanogenem 10.

    Toť pohled někoho, kdo nemá potřebu mít puštěný na pozadí Facebook, viber a podobné aplikace :)
    SKYE
    SKYE --- ---
    Možná jsem vyjímečně pozitivní, ale s Mi2s jsem pořád sakra hodně spokojená. Fachá pořád dobře...ehm, nastrkat si tam GB hudby mi přijde stupidní v době platforem jako gugl mnuzik plejr aj. ale to je kazdeho vec, do toho s tim pri nakupu founu prece jdete ne...tak pak nefnukejte :)
    Navic krasne facha i s novym miui v5 i po deseti padech, i po navlhceni ze z neho tekla voda, baterka furt stejna, nahradni fakt neshanim:))
    Tj. kdyz chce nekdo nadupanej foun, tak si holt priplatte :) přítel má mi3 a taky abnormalni spokojenost...tot muj primitivni amatersky nazor :)
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    mě taky Mi2s sere...
    když to trochu víc rozeberu (jsem power user) :
    miui je dementní systém s restrikcema, a problémama, který na jiných ROM nejsou. sice je to CM based, ale miui je nepoužitelná. wiui lepší, ale když wajk skončil s vývojem, CM byla jasná volba.
    4.1 verze androidu ještě do nedávna i když to má Bluetooth 4.0 (podpora až od androidu 4.3)
    špatný řízení časovače a dost dalšího řešilo právě wiui / cm. miui 6 jsem vydržel sotva den. imho krok zpět. možná dva

    co se týče hw, tak to není zlý. obdivuji odolnost. ten telefon mi už tisíckrát spadl na zem. jde to na něm vidět, ale displej drží jak islámský fanatik drží kalašnikov.
    chybí mi voděodolnost, lepší displej (taky mi vadí to, že ten můj má výrobní vadu, kdy jsou některý části jakoby zmáčknutý)... lepší dotyková vrstva (příliš mnoho ghost touch, nachylnost na vlhko). konektivita sítě je taková prapodivná,obcas bez netu/signalu, ale nemám možnost porovnat, ale mám pocit, že mám v Praze příliš často jen 2G. chybí mi už dost LTE. a dneska je to už poměrně cihla. vždyť vemme v potaz, že je to konkurent iPhone 4(s).

    tl;tr - je to skvělej skvělej telefon za levný prachy, ale modla to rozhodně není! ve svý době extra super,ale ta doba je už pryč.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam