• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    TECZKO: Asi to znas ale s GPS jsem mel problem u redmi4x na strave, ze se mi killovala, odstranil jsem to timhle nastavenim, fix rychly, presnost +- jak garmin forerunner 305 http://www.gizchina.com/2016/07/01/fix-strava-gps-miui-xiaomi/
    KALTY
    KALTY --- ---
    TECZKO:
    1. zatím jsem nejezdil na kole. Ale v autě funguje bez problému a fix rychlý
    2. funguje
    3. ano
    4. ano
    5. jistě

    Měl jsem Mi3 jako ty a vše mi fungovalo taky (krom LTE). Ale měl jsem MIUI 7 stable než mi ho někdo ukradl...
    TECZKO
    TECZKO --- ---
    Premyslim o vymene sveho Mi3 W za Redmi Note 4 Global. Muze mi nekdo z majitelu RN4 Global potvrdit funkcnost techto veci?
    1. Stabilni GPS v aplikaci Endomondo/Runtastic/Strava
    2. Funkcni notifikacni dioda
    3. Funkcni fotak ve FB Messenger - neni az tak dulezity, ale potesi
    4. Nepadajici Google Chrome
    5. LTE

    U sveho Mi3 mam s timto (samozrejme mimo LTE) problemy, je jedno jestli dam ROM Stable nebo weekly a uz me to fakt nebavi...
    BLACKSOURCE
    BLACKSOURCE --- ---
    KALTY: Dík
    KALTY
    KALTY --- ---
    BLACKSOURCE: Sendiri lagi
    KALTY
    KALTY --- ---
    ZUZU: tak já to právě neřeším vůbec. Mám jen změněné ikony
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    IMPROVIZACE: no ja to resim zatim chvilku, oproti jinejm ;) než zabřednu do miuios.cz fór, tak jsem zkoušel, jestli není někdo tady, na mém "domovském fóru"... :)
    IMPROVIZACE
    IMPROVIZACE --- ---
    ZUZU: prijde mi ze to moc resis..
    venovat tolik energie nastavovani toho telefonu tak uz to mas davno hotovy.. takova hruza to zas neni..
    pokud ti vadi jak pises "to cinsky" tak na miuios.cz maj miui romku bez toho
    Redmi Note 4 Qualcomm / GLOBAL / 4X - MIUI CZ&SK
    https://www.miuios.cz/redmi-note-4-qualcomm-global-4x-366/
    stejne tak tam dohledas x dalsich informaci

    ta cekacka 3 dny se obejit neda a nebo aspon ne tak aby se to vubec vyplatilo delat..
    porad si ovsem nemyslim ze je to nejaka velka dan za to ze mas oficialne podoporovany a tudiz bezpecny odemykani bootloaderu
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    KALTY: no a já bych prostě raději normální android bez tejdnu nastavování a ladění (měnit témata a podobný hovadinky, nebo třeba tunit si starou škodárnu neonovým podsvícením podvozku, to je pro mě přesně "to čínský", co mě na tom tak vytáčí). a teď koukám, že nahodit tam normální android trvá taky tejden. :))))

    jinak měl jsem tu čest před rokem ještě s lenovo nadstavbou, a ta je asi stokrát horší než to miui, tak věřím, že z těch čínskejch nadstaveb je tohle nejlepší. na druhou stranu, lenovu už došlo, že kromě číňanů to nikoho nezajímá: https://www.xda-developers.com/lenovo-smartphones-stock-android/ ;) ...teď už jen čekám, až někomu v číně taky secvakne, že ve zbytku světa je obrovská nenasycená poptávka po výkonných mobilech menších než 5" (proč iphone nenapodobují i v tomhle???) :) ...když to jde s evropským lte, tak proč ne i to ostatní? :)))

    ale dost o tom ...rozhodně tady nechci rozjíždět flamewar miui vs android, chápu, že miui je pro někoho naopak killer feature xiaomi mobilů - vlastně to byl jen takovej povzdych, a hlavně otázka, zda se opravdu to zdržování a obštrukce se zakládáním xiaomi účtu když chci odblokovat bootloader nedá nějak obejit, aby to netrvalo 3 dny? (den už uběhl, tak snad se toho dožiju, anebo si na to miui snad i zvyknu), o omezení na jeden odblokovaný mobil za měsíc ani nemluvě, a zda má někdo tip na ověřenou (skoro)čistou android romku pro redmi 4x (santoni), aby nebyla plná malware (trochu se obávám těch "neoficiálních" buildů lineage), a aby fungovala (používám telefonování, gps, bluetooth, foťák, mms, lte, wifi tethering. čtečka prstů a volte je mi jedno.)
    BLACKSOURCE
    BLACKSOURCE --- ---
    KALTY: Jak se to téma jmenuje? Hlavně ty ikony?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    A já ty všechny aplikace na ploše naopak vítám. Mám Android tablet a tam nemám vůbec přehled o tom, jestli se mi tam nenainstalovala nějaká mrdka a tak, protože něco zástupce dělá, něco ne. Na MIUI vidím hezky všechno a co potřebuju, ale zástupce nechci, od toho mám složku Odpad
    KALTY
    KALTY --- ---
    KALTY: Mám nový Xiaomi teprve týden a tak to ještě nemám úplně tak jak bych chtěl.
    Dříve jsem měl Mi2s a Mi3. Teď Redmi Note 4 Global.

    KALTY
    KALTY --- ---
    ZUZU:
    - všechny ikony na ploše, OK, s tím nic neuděláš. Ale dá se to řešit jednou složkou na věci co nechceš mít na ploše.
    - prostředí si změníš tématy jak chceš, upravit to lze jednoduše a nakombinovat jak se ti líbí.
    Já základní téma taky nepoužívám. Mám upraveno dle sebe.
    Mě se např. vůbec nelíbí prostředí čistého androidu. Chybí tomu spousta drobností oproti MIUI. Třeba Samsung prostředí mi přijde horší...
    - diealer, zprávy a launcher si změníš taky v tématech jak chceš. Nebo změnit komplet launcher.

    Je to podle mě spíš o tom si to upravit, prostudovat.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    KALTY: vadí mi jak to vypadá (laciná nápodoba ios), že se to ovládá dost jinak, než ostatní moje android zařízení, a že to je pak nekonzistentní s "normálníma" (material design) android aplikacema, vadí mi všechny ikony na ploše, vadí mi xiaomi account - no asi je to daný tím, že docela používám ekosystém od googlu. a jako jo, dá se to vyřešit jiným dialerem, jiným messengerem a hlavně launcherem, ale to už je pak takovej "kočkopes" :) ..ale třeba si zvyknu...

    ...jako měl jsem nějak pocit, že xiaomi je přátelské k vlastním úpravám sw, tak jsem nějak počítal, že na to stejně nahraju lineageos, ale ta buzerace pro odemčení bootloaderu mě teda nepotěšila... přišlo mi to jako dobrý hw za dobrýá peníze a sw jsem moc neřešil, a miui nekupoval... takže propříště se nezapomenu držet hesla "nejdřív pořádně googluj, a pak kupuj" :)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    FEDAJKIN: Díky.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    TAPINA: Nemají. Mi Band 1 a Mi Band 1s jsou rozměrově stejné, Mi Band 2 je uplně jiný model
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Simvás, miband a miband 2 asi nemají stejný rozměr, že? Potřebuju si odněkud z Číny objednat nový pásek, tak abych věděla, co mám přesně hledat.
    JUGI
    JUGI --- ---
    Stále funguje na 100% :)

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KALTY: taky by mě zajímalo. ROM z miuios.cz čínský balast nemá
    KALTY
    KALTY --- ---
    ZUZU: a v čem je to příliš čínské? jen abych věděl co ti tam vadí...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam