• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAbipolárka
    jak se žije s touto nemocí, jak osobní zkušenosti s nemocí, tak i nemoc u vašich blízkých
    rozbalit záhlaví
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    KALICOR: já dvakrát, jednou tři měsíce, podruhé měsíc. S bipolárkou tam bylo halo lidí ECT je poslední volba.
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    rad bych se zeptal - byl nekdo ze zdejsich nebo nekdo znamy hospitalizovan s bipolarkou aniz by prodelal ECT?
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    ja vzdy cca dva mesice...
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    NEI: s tim nic nenadelame :)
    RIMIQ: super ze to tak dopadlo
    RIMIQ
    RIMIQ --- ---
    BADHORSE: Ja jsem byl nejdele hospitalizovan prave pul roku pri depresivni epizode a bylo to peklo... tri mesice do me ovsem akorat ladovali antipsychotika a jen trochu antidepresiv a strasne se divili, ze se nezlepsuju... pak jsem se nastesti dostal k jinemu lekari a vyhrabal se z toho za pomoci silnych davek antidepresiv... posledni hospitalizace 4 mesice, farmakorezistentni manie, pomohlo az ECT... je bracha v depresivni epizode?
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    BADHORSE: nikdy jsem nebyl, volim radeji smrt nez hospitalizace, takovou mam z toho hruzu
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    jak nejdele jste byly hospitalizovani? Ptam se proto ze bracha uz je zavrenej ted uz snad 6 mesicu a nejake moc pokroky videt nejsou :/ ani ECT nezabralo jak pri minule epizode..
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    NEI:
    BARBARDUCHA: dik, tak kdyz bude nejhur tak se alespon nebudu doktoru bat ;) prozatim se mi ted dari denne vecer meditovat a to pomaha nejvic :)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    baf...
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    sem na tom stejně proto píšu částečně...
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    BARBARDUCHA: k doktorum mam neduveru, aby si ze mne neudelali pokusneho kralika :)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    KALICOR: sem na tom stejně, ale s doktory částečně spolupracuju
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    hezke, ale zvolil jsem si cestu ala "Cista duse" :) Zadne psychiatry ani leky, meditace, rozvrhnout si denni rezim, sportovat, zdrave jits, odmenovat se atd.
    INXS
    INXS --- ---
    Omezenim svepravnosti - obrat se na fokus praha pripadne googli Vase mesto, pomuzou
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    BADHORSE: ze sveho pohledu bych rekl, ze to nebude uplne snadne. legislativa nahrava spis na stranu ruznych uzaviracu smluv pres telefon apod. a jako clovek s bipolarkou - tezko rict nakolik je to tim manickym stavem - ale zabranit mi koupit nejakou blbost kdy jsem presvedcen ze tohle zasadni - jednoduse nelze. jsem neskutecne vynalezavy kdyz mi zavladne manie a v naproste vetsine pripadu to vyresim i za cenu lehkeho minusu... asi netreba popisovat jak se na tuto "dulezitou vec" koukam, kdyz manie odezni .... :D
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    Dalsi dotaz, jak se mohou rodice pojistit pred tim ze by treba bracha zacal uzavirat nejake smlouvy apodobne? Je ted sice hospitalizovany, ale mel u sebe telefon a tesne pred tim nez byl hospitalizovany se chtel stat financnim poradcem...
    INXS
    INXS --- ---
    Dej pak vedet. Imho bys musel zmenit prostredi uplne - jet treba do indie do chramu. Jinak budou porad dopadat tlaky spolecnosti, minulost atd
    Podle psychiatru se stabilizatory vysadit tak aby clovek nemel epizody nedaj, ale kde jsou lidsky moznosti, tezko rict
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    dotaz dve - s bipolarkou ziju necelych 40let, posledni rok se to krapet vystupnovalo a jsem docela na hrane. jakou davate sanci planu odjet dlouhodobeji do prirody, meditovat, zahradka, kolo? rad bych dozil prirozene bez potreby psychiatra, bude to znit asi dost deep - ale nejake extra cile si nedavam
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    lecba bipolarky stale lithium - aneb zmenime te ve spokojenou sedou mys? :)
    PAVELPAVEL
    PAVELPAVEL --- ---
    byl jsem týden doma, šlo to, ani jsem nepotřeboval žádný doping. Dnes jsem zašel do práce a už bych skoro zase vraždil. Sice jsem si udělal to co jsem potřeboval, ale lidská blbost je absolutně neomezená a já k nim musím být milý, vstřícný, spolupracující, musím jim radit byť mi odporují v rámci vlastní totální neznalosti problematiky, a pak zase přijdu domů, kde mne čeká nemocná manželka se kterou jsem od 14 let tj. 48 roků a je teď na 4. cyklu chemoterapie poté co i transplantace kostní dřeně nepomohla a z krásné byť trochu starší holky se stala svraskalá babička bojující o každý den života. Dal jsem si dvojku bílého suchého (pro mne myšleno 2 l) a pouštím si Nat King Cola, Ilse De Lange a jiné životabudiče a je mi zle. Jiným dokáži pomoci, sobě ne a teď nevím zdali pěstovat relativně blbou leč překonatelnou depresi nebo to překlopit do mánie, která je krásná, letící a šťastně smrtící. Kdybych někdy vyprávěl někomu o svých snech, tak už bych se asi z blázince nedostal. Tam mne zachránilo to, že mi udělali IQ testy a nad 160 už neměli tabulky a papíry. A když k tomu máte harddisk jako kůň a pamatujete si vše za 50 let zpátky, tak jste nebezpečný člověk. A to teď vlastně ani nemůžete nikomu sdělit aniž by vás napráskal nebo si myslel něco úplně jiného. Teď jdu na Cohena a doufám, že to i dneska ustojím.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    SKATEMURAI: Ta nálada se může měnit i několikrát za den, z extrému do extrému. Doporučuji návštěvu psychiatra.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam