• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPIRITMEDITATORExistuje nahrazka masa? Nebo maso je nahrazka jidla(hmota)? Aneb jedl by nekdo maso nijak neupravovany, cerstve uloveny?
    Jeee a co jis, kdyz nejis maso? Jeee a co jis ty? Jenom maso? Zamysleme se trochu, proc jime maso? Mozna zvyk, mozna zastaraly nazor, (dnes jiz doktory bez ega vyvracen) ze je zdravy a dokonce potrebny, mozna domnenka, ze nam chutna samo o sobe, mozna nemame moc na vyber, kdyz prijdeme do restaurace, kde z dvou stovek jidel, jsou tri vegetariansky a mezi nimi je salat s kurecim masem, nebo smazeny file. Mozna mame v hlave ulozeno ze to je bezny od praveku a proto je to spravny. Mozna od mala nam je nuceno(diky zastaralemu nazoru) vic nez jakekoliv jine jidlo.... viz "aspon to masicko snez, brambory a zeleninu muzes nechat" mozna protoze je levnejsi nez syr nebo zelenina a mozna ......??? Myslim ze je na case v roce 2013(rok transformace, nebo velkych zmen) prehodnotit, nebo uz konecne aspon vyhodnotit situaci a zamyslet se nad skutecnym vyznamem masa a predevsim na zpusobu jakym to maso ziskavame a hlavne jestli nam vic "dava" nebo "bere". Jestli je pestrejsi strava typu: "maso na milion zpusobu" nebo "milion kombinaci a zpusobu pripravy veskere rostlinne stravy" atd.
    rozbalit záhlaví
    OTZ
    OTZ --- ---
    SHEALA: prosimte zalez uz. nebo plivej radsi z okna
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    SHEALA: a me je lito, kam se nazor na ekologii mezi lidmi dostal, kdyz Te posloucham... muzu mit dotaz? koukas casto na televizi?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KRAFTY: lžeš buď mě, nebo sám sobě, ale biopaliva a soláry jsou práce ekologů. Nebejt ekologů, tak ty solární farmy ani energetická chudoba není. Je mi tě až skoro líto.
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    SHEALA: ja se povazuju za ekologa a tvrdim, ze biopaliva jsou nesmysl, ktery vymyslelo dalsi lobby...nepotrebujeme a jsou reliktem z temne minulosti...
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    SHEALA: navic ekoorganizace nicemu nepomohou... tohle musi jit odspoda..od prumerneho obcana..... jenze prumerny obcan sedi u stupidni superstar a fotbalu...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KRAFTY: ted lžeš. Biopaliva jsou práce ekologů. Solární lobby- další průser.
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    SHEALA: nespojuj biopaliva s ekologama... nikdo, kdo mluvi o ekologii seriozne nepodporuje jakekoliv zdroje, ktere vyuzivaji paleni cehokoliv... biopaliva jsou stejny pruser, jako fotovoltaika... pouzivani prastarych technologii jako argument proti solarum, atd.... stejne jako ty solarni farmy. absolutni nesmysl zabirani obrovskych pozemku, misto vyuziti strech, atd... to nejsou ekologove, to je energeticka lobby... jaky je rozdil v paleni biopaliva a uhli? jen pomery jednotlivych odpadnich slozek. to nema nic spolecneho s ekology
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KRAFTY: v poslední době se množí průsery, který zavinili sami ekologové, viz biopaliva, čili, máte co ste chtěli (ekoorganizace nejsou bezzubé, mají vliv na rozhodování) ale přitom pácháte škody.
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    SHEALA: ja nepotrebuji kredit, tohle neni o mem egu.. tohle je o predani zdroju dat a neco malo informaci.. stejne jako s prvni laskou, tohle procitnuti musi kazdy prozit a pochopit sam... pravda, nechal jsem se unest, ale to je tim, ze tohle je opravdu vazne tema...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KRAFTY: Budu celá urvaná až do toho nadávání zahrnete epileptiky co jsou ze zdravotních důvodu na ketogenní dietě.
    Chápeš že nelze bojovat za dobrou věc zlem, protože se pak jaksi už nejedná o dobrou věc? Tvoje prosředky jsou nízké, proto ztráciš kredit.
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    SHEALA: tak prosím, najdi si trochu času na studium tématiky. i třeba jen tu hodinu na zkouknutí toho videa, co jsem poslal.stačí začít od patnácté minuty, ale dle mého je to celé pěkně formulované. BTW, koňský hnůj tuším obsahuje daleko méně methanu a podobně, ale to jsem četl kdysi někde dávno, takže neručím za zdroj...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KRAFTY: tak v tomhle se přiznám nevyznám, jak moc produkuje živočisná výroba znečištení, moje zkušenost s "živočisnou výrobou" je jen z kydání hnoje koňům, a tento odpad se použije jako vstup do rostlinné, že...
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    KRAFTY: pokud je budeš vyvracet objektivní pravdou, směle do toho...
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    nemam potrebu nikomu vyvracet jeho iluze...
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    tohle nema cenu, ocividne. ztracim cas a energii. vite vy co? http://www.fda.gov/ , http://www.food.gov.uk/ . číst snad umíte... to, co jsem z teto diskuze chtel ziskat jsem ziskal (dekuji uzivateli _A5_).
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    KRAFTY: napsal člověk, který píše o klonování v průmyslovém měřítku
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    FIONOR: vegetarianska lobby? a TY ME budes rikat neco o konspiracnich teoriich? ach boze. ne, skutecne nejde o nazory, ale vedecke studie. Proboha, kdyz uz se poustite do diskuze, tak si alespon neco malo prectete. Chjo.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KRAFTY: ne, dobytek se inseminuje. klonovani je tak technologicky narocne, ze se to nevyplati.
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    KRAFTY: ty jsi ryzí esence konspirační paranoi
    pokud se něco geneticky modifikuje, jsou to zemědělské plodiny - u živočichů je genetická modifikace daná křížením a i tam jsou výsledky dost nejisté (klonování je samo o sobě stále ve fázi experimentů a nefunguje tak dobře aby se vyplatilo oproti tradičním metodám - a nejen z hlediska ceny)
    stejně tak ekologická zátěž je obtížně prokazatelná - i v případě globálního oteplování jde spíš o názory než o nezpochybnitelné fakty

    Jen ukazuješ jak daleko je vegetariánská lobby ochotná zajít ve své lživé kampani...
    jediná záhada pro mě je: Proč?
    Je snad financovaná průmyslovými pěstiteli a šlechtiteli obilovin? Nebo jsou lidé opravdu tak hloupí sami o sobě?
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    nicméně vzhledem k tomu, že i rostlinná strava je z velké části modifikovaná, tak tohle neni tak úplně argument do diskuze maso vs. nemaso
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    SHEALA: EU:
    The FSA deals with labelling in relation to food safety. Defra is responsible for labelling in relation to food standards and consumer choice. Meat and milk from the descendents of cloned animals do not need to be labelled as such, because there is no evidence that they are a risk to human health.

    This was agreed by the FSA in 2010.

    Defra’s view is that mandatory labelling of meat or milk products derived from animals with a clone in their ancestry would be unenforceable and impractical.
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    KRAFTY: a jeste lepsi zprava je, ze korporace si nakonec vydupaly i pravo neoznacovat potraviny, pochazejici z klonovanych, ci geneticky modifikovanych zvirat...mnam mlask
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam