• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPIRITMEDITATORExistuje nahrazka masa? Nebo maso je nahrazka jidla(hmota)? Aneb jedl by nekdo maso nijak neupravovany, cerstve uloveny?
    Jeee a co jis, kdyz nejis maso? Jeee a co jis ty? Jenom maso? Zamysleme se trochu, proc jime maso? Mozna zvyk, mozna zastaraly nazor, (dnes jiz doktory bez ega vyvracen) ze je zdravy a dokonce potrebny, mozna domnenka, ze nam chutna samo o sobe, mozna nemame moc na vyber, kdyz prijdeme do restaurace, kde z dvou stovek jidel, jsou tri vegetariansky a mezi nimi je salat s kurecim masem, nebo smazeny file. Mozna mame v hlave ulozeno ze to je bezny od praveku a proto je to spravny. Mozna od mala nam je nuceno(diky zastaralemu nazoru) vic nez jakekoliv jine jidlo.... viz "aspon to masicko snez, brambory a zeleninu muzes nechat" mozna protoze je levnejsi nez syr nebo zelenina a mozna ......??? Myslim ze je na case v roce 2013(rok transformace, nebo velkych zmen) prehodnotit, nebo uz konecne aspon vyhodnotit situaci a zamyslet se nad skutecnym vyznamem masa a predevsim na zpusobu jakym to maso ziskavame a hlavne jestli nam vic "dava" nebo "bere". Jestli je pestrejsi strava typu: "maso na milion zpusobu" nebo "milion kombinaci a zpusobu pripravy veskere rostlinne stravy" atd.
    rozbalit záhlaví
    SKRU
    SKRU --- ---
    SHEALA: to barveni neni repa
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    SHEALA: děkuju :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KRAFTY: robi je z obilovin. Moje matka kdysi dávno měla v tý firmě podíl. Je dobrý, barvený červenou řepou, to ochucený jím často... zse je to ochucený cibulé a nějakejma bylinama. (Pokud nezměninili recept)
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    PATRICIE_: Ty krevni skupiny zase takova hloupost byt nemusi, vzhledem k tomu, ze rozdily jsou typech antigenu v bunecne membrane cervenych krvinek. Souvisi to dle meho hlavne diky faktu, ze jime tepelne zpracovanou stravu, ktera je zahrata na vice, nez 40 stupnu a tedy enzymove mrtva. Cetl jsem studii (zkusim najit zpetne zdroj), ze urcite druhy antigenu na enzymove mrtvou stravu reaguji jako na bakterialni napadeni. Je to na diskuzi s nekym vzdelanejsim v tomto oboru.
    TESSS
    TESSS --- ---
    PATRICIE_: ja mam 0- a maso mi nikdy nechutnalo, jednou jsem nekde cetla, co bych na zaklade sve krevni skupiny mela jist a bylo to dost mimo. Ja temhle teriiim celkove moc neverim. V jaky skolni ucebnici jsi to cetla?
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    TESSS: Já se s tím setkala nejen ve školní učebnici, ale i v praxi u některých lidí nad čtyřicet, kteří upravovali jídelníček podle této teorie.
    Píše se o tom všude možně. Nejsem odborník na tématiku, ale v mém případě by to sedlo, mám skupinu 0+
    Zajímalo by mě víc. Z čeho vycházíš ty? Pokud to nikoho jiného nezajímá, tak klidně pošta, dík.
    TESSS
    TESSS --- ---
    PATRICIE_: to s tema krevnima skupinama je blbost
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    SSTTAANNAA: a říkají tomu "paleolitická dieta" :c)))))
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    zdroj sice nevalný, ale náhodou mi to naskočilo, když jsem lezla do e-mailu:

    Vegetariánství u dětí: Může poškodit zdraví! - Žena.cz
    http://zena.centrum.cz/...ld_url=deti/batole/2010/11/6/clanky/vegetarianstvi-u-deti-ohrozuje-zdravi/



    ... a doplňuji o krásně nestranný a nicneříkající článek k tématu:

    Být či nebýt - vegetariánem?
    http://www.celostnimedicina.cz/byt-ci-nebyt-vegetarianem.htm?gclid=CPWzk9GR_bkCFY7LtAodgwUA_A

    tahle část článku na mě 100% sedí:
    "Jedno z měřítek je např. krevní skupina. Když je někdo "nula", bude jíst "bezmaso" např. měsíc a půl v době masopustu (před velikonocemi pro jarní vyčištění po zimě) nebo v době nemoci. A později se k masu vrátí, ale bude častěji vyhledávat domácí produkci s láskou a ekologicky chovaných zvířat, kterým nebyla podávána třeba kostní moučka..."
    SSTTAANNAA
    SSTTAANNAA --- ---
    Muž už pět let jí jen syrové maso – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/koktejl/315168-muz-uz-pet-let-ji-jen-syrove-maso.html
    SPIRITMEDITATOR
    SPIRITMEDITATOR --- ---
    FIONOR: A co rika socialka na to, ze nekdo dela z ditete masozravce(dravce) uz od narozeni?
    Za prve bych se rozhodne u vychovy sveho ditete neridil tim co rika socialka a za druhe tak jednostranne podany??? :D A pak ze vegetariani nekomu neco vnucujou
    neni lepsi dat diteti na vybranou? a dat mu maso, kdyz si o nej rekne a ne mu ho nutit a tvrdit mu, ze ho musi jist
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ: wow...beru na vedomi :) kdyby ses chtel taky pripojit do komunity, protoze samotny jeden dum neprezije tak jednoduse, tak se na to pripravuj :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    KRAFTY: hh kdybys chtel pomoct, tak dej vedet:)
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ: mluvim spis o okoli, rozmisteni stromu, atd..ale ona je to stejne ta uplne nejmensi varianta, do ktere se vejdes maximalne sam..ja mam v planu 6+1 v budoucnu, az nekdy vyhraju loterii, zabiju babicku, nebo najdu lepricona
    OTZ
    OTZ --- ---
    KRAFTY: myslis ten svah? no jelikoz to sam M.R. posvetil, tak by mohlo:)
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    PATRICIE_: vsak to taky bylo naposledy :)
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ: Beda tem, kterym mamon vladne...
    OTZ
    OTZ --- ---
    KRAFTY: ta to mozna chape taky, ale porad v tom nelezi tolik penez aby jim stalo za to to realizovat a prodavat
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ: A mimochodem..videls ten pozemek na tom andelu? tam ji stavej uplne zbytecne..nebude fungovat, jak ma :(
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ: bohuzel to nechape ta cast populace, ktera dela developerske projekty a stavi domy ;)
    OTZ
    OTZ --- ---
    KRAFTY: ..myslis? dost lidi uz chape, ze odpad je surovina budoucnosti. hlavne ta mladsi generace (squatting, freeganism, recyklace, reuse..)
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    KRAFTY: ale no tak - začnu se červenat ;c)

    Drazí, mějte se, já jdu sázet česnek - je na něj nejvyšší čas.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam