STEFAN: já tady dlužím odpověď.
1) těžko, zvíře nepřinášející užitek (ať je to maso, spásání či mazlení) nebude dále chováno ve velkých populacích, kdo by to platil? Vyhledej si třeba pokles počtu koní v Evropě po rozšíření automobilů, kolik plemen se nákladně a často marně zachraňuje pomocí pár nadšenců.
2) co se dělá s ovcema a kozama, které spásají, na konci jejich zdravého žití? Kam přijdou jehňata a kozlata? Na pekáč, převážně na pekáč. A nepiš, že stačí chovat jen samice. Štastná jsou zvířata, která žijí přirozeně, tedy ve smíšených stádech. Chov na spásání pro spásání by byl dost drahý (koukni na ceny do výroční zprávy některého NP.)
3) jsou na to studie. Hledej.
4) usilujeme-li o vyrovnané, ziskové a zároveň šetrné zemědělství, potřebujeme hnůj.
5) ano, sečou se louky a travní porosty v CHKO a Národních parcích (z dotací nebo prací dobrovolníků), sečou se městské zeleně, rekreační zeleň apod. Hledej třeba Bílé karpaty.
6) vlci - malé smečky (často jen jeden pár) dokážou žít i u nás. ALe na pár vhodných místech (dostatečně rozsáhlé nepřerušené klidné lesní komplexy ), nepokryjí ani vzdáleně veškeré lesy, ve kterých žije přemnožená zvěř. Stejně tak v Polsku.
7) vyváženou kompletní stravou může zdravý člověk pokrýt veškerou svou potřebu. Čistě rostlinná strava neobsahuje některé esenciální aminokyseliny a některé vitamíny.
Kdyby ses nepokusil za každou cenu vyvrátit všechno, možná bys dokázal vyvolat diskuzi k pár bodům. Ale takto jen psi štěkají a karavana jede dál.