• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKDRAGONUmění jak vést partnerský vztah
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    VERONIKA22:Promiň, ale fakt nevím, co by mělo být z principu nepříjemného na nastavování pravidel.

    Postup je jednoduchý, nevím, co složitého v tom hledáš:
    i) Já řeknu co chci: Co potřebuji nutně, čeho bych se vzdával jen velmi nerad a co bych rád.
    ii) Pak mi řekne to samé partner/ka.
    iii) Společně hledáme, jak sestavit společné soužití tak, aby naplňovalo oba.
    Pozor nemluvím o kompromisu! Pokud by byly požadavky v "Co potřebuji nutně" neslučitelné, pak spolu prostě nedokážeme dlouhodobě žít. Přes to vlak nejede, je mi líto. A ustoupit z pozice "čeho bych se jen velmi nerad vzdával" bych měl jen v nejkrajnějším případě a pouze pokud to bude kompenzováno jinde.

    Problém bude spíš v tom, že tento postup předpokládá dvě důležité věci:
    1) Musím mít alespoň hrubou představu o tom, co chci (což předpokládá upřímnost vůči sobě samému).
    2) Musím být schopen mluvit o tom, co chci, tedy musím být schopen komunikovat s partnerem/partnerkou.

    Jenže, pokud pokud máš problém s některým z těchto dvou předpokladů, tak nepříjemnost nespočívá v nastavování pravidel.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    Ale když se zamyslím nad manželstvími mých kamarádek tak vidím, že naprosto vše je o povahách - někdo je dominantní a někdo zase takový uťáplý a jenom díky tomu je jejich manželství vzorové pro celé okolí. Tichá bezproblémová povaha si našla vůdčí typ. Doplňují se a rozpory ani nevznikají. Nemá je tam totiž kdo vyvolat.
    Ale pak jsou i jiné úrovně povah a tam už to skřípat může, jeden z nich má navrch ale druhý si úplné uťápnutí nechce nechat líbit atd.
    A teď jak si doma vysvětlit a nastavit pravidla. Nastavování pravidel je většinou nepříjemné každému :o(
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    FRENNET: oba dva jsme vůdcovské povahy ( neboli červené barvy ) a už toto prostě skřípě. Lidé se mají doplňovat a né být kopiemi.
    U nás prostě minulých 11let nefugovalo slovíčko: prosím tě mohl/a by jsi? Vždycky to vyvolalo negativní emoce, nedýchatelno a rozpory. Nemluvím až tak o vynášení odpadků ale o trávení celého odpoledne či nějaké činnosti.
    Po manželské krizi jsem se rozhodla být nezávislá na manželovi a žít dny bez něj. Je to smutné ale co dělat když už děti na světě jsou a vzájemně si vůbec nevadíme. Ale máme naprosto odlišné zájmy.

    Kamarád toto nazývá: ekonomicko logistickým svazkem

    Konečně si nelezeme do zelí. To lezení do zelí jsme prostě oba nesnášeli ale zároveň nikdo z nás neměl odvahu říct si good bye: chci mít svůj program na tento den.

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FRENNET: mě se to jeví jako umění nevést partnerských vztah, ale současně čerpat určité úspory z rozsahu, které to přináší :-)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    VERONIKA22: m.žeš to prosím rozvést? to respektování "oddělených" život"?
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    Někde jsem četla: na tom, že ženy a muži žijí dohromady není nic normálního ale city nás nutí jinak
    - takže já už na toto taky najela a jsme 2 osoby co mají jednu střechu nad hlavou. Ale jinak se snažíme respektovat své "oddělené" životy na 101%. a výsledek je nejlepší za posledních 11let praxe
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam