• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  BRETONECSOK - Sdružení pro levicovou teorii
  BRETONEC
  BRETONEC --- ---
  TÉMA: Formy odporu vůči rasismu
  HOSTÉ: O. Lánský, N. Bosničová a další
  KDY: 5. 2. 2014, 19:00 hod.
  KDE: Tranzitdisplay, Dittrichova 9, Praha
  BRETONEC
  BRETONEC --- ---
  Sok bude dne 29. 11. 2013 od 19. hodin pořádat seminář o německém filmovém režisérovi R.W.Fassbinderovi. Místo konání: TRANZITDISPLAY Dittrichova 9/337.
  BRETONEC
  BRETONEC --- ---
  To JAZZZ: Nebudu se opakovat, ale dovolím si trochu ironie: http://www.youtube.com/watch?v=u52Oz-54VYw (text písně je v popisku).
  JAZZZ
  JAZZZ --- ---
  pokud teda muzu neco podotknout k tematu : je pravda, ze dnesni spolecnost potrebuje posun k vetsi (nebo spis efektivneji uplatnovane) solidarite, ale mam pocit, ze tomu nepomuze zjednodusovani situace na boj levice a pravice, ktery jenom polarizuje spolecnost a zamlzuje reseni politicky predznasilnenymi myslenkami. uvazovat o svete v ramci politicke "reality", kdy verejne osoby slouzi ruznym marginalnim zajmum mi pripada jako snaha vycistit si zuby stetkou od zachoda. doufam ze je jasne co tim chci rict :)
  preju mnoho uspechu ve volnem n-dimenzionalnim prostoru mimo jednu umrnenou poravo/levou usecku ;)
  BRETONEC
  BRETONEC --- ---
  Noam Chomsky bude přednášet v Olomouci
  (další akce, kterou SOK sice nepořádá, ale je dobré na ni upozornit)

  Přední intelektuál bude přednášet na Hané.
  Noam Chomsky a mimochodem také Hayden White budou v příštím semestru přednášet na Hané - hostIt je má Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.
  Chomského přednášky proběhnou v rámci konference Olomouc Linguistics Colloquium (více informací zde: http://olinco.upol.cz/), kterou pořádá Katedra anglisitky a amerikanistiky. Informaci potvrdil proděkan pro vnější vztahy FF UP Petr Bilík.
  "FF UP v současný době patří mezi špičku v čerpání evropských peněz, díky kterým tu přednáší hvězdy světové akademické půdy jako Chomsky, Hayden White nebo Robert Rosenstone (ten přijede v květnu). S nadsázkou si teď řikáme Hanácké Oxford," dodal náš akademický zdroj.

  PŘEVZATO Z: http://www.protisedi.cz/...e/vime-prvni-noam-chomsky-bude-prednaset-v-olomouci#.UoEYwJ_YCXU.facebook
  DIVA
  DIVA --- ---
  BRETONEC: můj příspěvek v nejmenším nebyl hodnotící; diskuze "z jednoho úhlu pohledu" není diskuze; doporučení jako takové samozřejmě akceptuju - ne vše je přípustné zpochybňovat
  BRETONEC
  BRETONEC --- ---
  To DIVA: Tato otázka je vhodná pro méně vyhraněnou politologickou diskusi. Je to jako ptát se v diskusi o akvaristice, jestli není lepší než rybičky chovat fretky. Vyhraněný akvarista odpoví NE. Až zde bude více teoretických příspěvků, bude možná i diskuse z více úhlů pohledu a budete moci uplatnit i ten váš. V obecné rovině tedy prozatím doporučuji položit tuto otázku jinde, nebo si založit diskusi vlastní, nebo počkat na vhodnější příležitost při diskusi nad konkrétním problémem.
  DIVA
  DIVA --- ---
  neměla by být alternativa k dnešnímu uspořádání spíš pravicová? .)
  MIKATCHOU
  MIKATCHOU --- ---
  škod, to asi nestihnu...
  BRETONEC
  BRETONEC --- ---
  V Praze 14. listopadu v hlavní aule ff uk proběhne přednáška významné levicové filosofky Chantal Mouffe v rámci konference Democracy in Times of Crisis. Akci sice nepořádá SOK, ale je natolik významná, že na ni prostě upozornit musím.


  International Conference
  DEMOCRACY IN TIMES OF CRISIS
  Charles University in Prague

  November 14 – 15, 2013

  Keynote Speaker
  CHANTAL MOUFFE
  (University of Westminster)

  viz http://upol.ff.cuni.cz/democracy-in-times-of-crisis/
  MIKATCHOU
  MIKATCHOU --- ---
  konečně pořádná diskuse :)
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam