• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GAFTahové RPG na PC (okrajově i na konzole)
    Díky kickstarteru a aktivitám komunity na netu se tenhle pomalu vymírající žánr zase zvedá na nohy. Pořád je ale těžké o dobrý AAA titul nebo alespoň konkurence schopnou indiovku žánru Tahové RPG zavadit, vzniká jich málo nebo jsou "skryté" pro nedostatek informací. Klub by měl být o sdílení informací o vzniku nových, diskuzi o starých, doporučení, radám atp...

    PS: Berou se i pauzovací RPG a vůbec cokoliv co má aspoň trochu blízko k tahovému pojetí a aspoň nějaké RPG prvky
    rozbalit záhlaví
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    WRIGLEY: Spellcros bych si hrozne rad zahral znovu, ale nikdy se mi nepovedlo sehnat verzi ktera by fungovala na win7. Navic to uz je vic strategie, ja mam prave hodne rad ty rpg prvky, customizaci jednotek. Jeste jsem zapomel treba Banner Sagu mam hrozne rad.


    DOCKINEZ: Neznam, vypada to zajimave ale obecne se alfam/betam/ea spis vyhybam a radeji si pockam na plnou hru.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    WOLFGAR: zkusel jsi altari Ufo? pripadne uplne stare ufo? altari sice neni uplne tahovka, ale s moznostma v pauze se tomu dost blizi. pak zalezi, jak male jednoty to maji byt. Mohl by se libit wesnoth, spellcross, fantasy general
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    WOLFGAR: tohle znas?

    The game | End State
    http://www.endstategame.com/game-2/

    Asi to nesplnuje vsechny pozadavky, zejmena ne ten na jasne danou mapu, ale pro uplnost...
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    Napadlo by vas nekoho neco ve stylu Battle Brothers / XCom / Blackguards - tahovka s malou grupou na jasne vyhranene ctvercove nebo hexove herni plose s velkym mnozstvim buildovani a customizace? Utopil jsem v Battle Brothers tak sto hodin a i kdyz me ten styl opravdu bavi tak chybi nejaky endgame content, s prvni grupou mam za sebou 300 dni a vsechny tri eventy a nejak nemam chut hrat dal / zacinat znovu. Trochu me tam stve ten hodne brzky level cap po kterem zacnou postavy stagnovat. Vetsinu klasik z tohohle zanru mam nahranou ale rikam si, ze nejake zajimave indie mi mohlo uniknout tak kdyby jste nekdo mel nejake doporuceni tak rad vyzkousim. Zatim asi pujdu tak po pate dohrat Blackguards, skoda ze dvojku tak po****
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---

    BATTLETECH - Tactical 'Mech Combat Returns to the PC. On Kickstarter 9.29.15!
    http://battletechgame.com/
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---

    BATTLETECH - Tactical 'Mech Combat Returns to the PC. On Kickstarter 9.29.15!
    http://battletechgame.com/
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GAF: a je necelý dva dny za polovic...

    Save 50% on Lords of Xulima on Steam
    http://store.steampowered.com/app/296570/
    GAF
    GAF --- ---
    Vtipnost číslo 17b:

    Tajnou stěnu najdou pomocí perception členové skupiny relativně hned a sami.

    Legrace ale nastává v hledání navazujícího tlačítka / pochodně / štítu co se pohne atp. který musí najít sám hráč.
    GAF
    GAF --- ---
    Lords of Xulima nepřestávaj překvapovat. Jen co jsem si myslel, že začínam bejt příliš silnej, vyvedli mě z omylu hnedka u přechodu do pátý mapy. Zase jsem se cítil jako hrdina, co po vyčištění sklepa od krys, taverny od pobudů a pěti šesti errandů po městě a prvních pár kouzelnejch artefaktech ve skupině narazil na první skupinku orků venku.

    Pátý mapy.

    Podle toho jak vypadá ta světová je map tak dvacet a hraju to asi dvacet hodin čistýho času O.o

    Příběh neustává, artefaktů přibývá, vlastností a dovedností s novými účinky též.
    GAF
    GAF --- ---
    Meh, ten early access je někdy jak kýta k obědu, když se člověk potřebuje hlavně napít.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    AoD je normalne na Steamu.
    GAF
    GAF --- ---
    D1RABBIT: taky dobrý. Chudák Avatar.

    Mimochodem a co je s tím Age of Decadence?
    GAF
    GAF --- ---
    FLOYDTHEBARBER: vypadá to na dobrej počin.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    AVATAR: kua vidis.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    JVMLOK: nezapominej na SR :)
    GAF
    GAF --- ---
    DOCKINEZ: vlastní x5 a jedna je daná dějem. Je to takový jack-of-all-trades s některýma unikátníma vlastnostma vázajícíma se na zvládání prostředí (lov, sběr bylinek, schovávání se před encountery atp...).

    Ta hra je kompaktní a boží. Nemá jedinou prasklinku a obsah je zároveň jednoduchej i komplexní a dobře nakreslenej a vůbec všechno prostě.
    FLOYDTHEBARBER
    FLOYDTHEBARBER --- ---
    co rikate na Invisible Inc? Je to dost RPG?

    Invisible, Inc. review | Rock, Paper, Shotgun
    http://www.rockpapershotgun.com/2015/05/12/invisible-inc-review/
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    hm...dohrat Pillars, Dohrat Divinity, Dohrat Witchera 2...mam kurevsky co dělat :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Priznam se, ze druhej pristup - postavy dany dejem - mam mnohem radsi.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    GAF: postavy si delas vlastni, nebo jsou dany pribehem jako napr. v Baldurech nebo Krondoru?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam