• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    NEKROMANT: uspesny clovek je takovy clovek, ktery nefrfla, ze potrebuje NZP
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: Já nevím, jestli jsem neúspěšný. Co je kritérium úspěchu? Spokojenost sama se sebou? Velká moc?
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    NEKROMANT: zavidis mu je, co? ten clovek pro to aby je mel neco udelal, narozdil od tebe.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: Spíš kouknu na 6 porshí mého "šéfa", který je spíš bílí pubertální kůň a říkám si proč lidé neposlouchají Františka Koukolíka o tom, že hlad není způsobený nedostatkem potravin... :)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    presne takto uvazuji neuspesni lidi, kteri se nikdy v zivote uspesnymi nestanou
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: A s těmi auty se to spíš týká ekoterorismu a mého smyslu pro efektivitu :)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    kdyz se tak koukam na sousedovo BMW, tak si myslim, ze je na moje vymysly porad z ceho brat...
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: Až na to, žer nechodím závistivě, neříkám co všechno by mi mohlo patřit (pokud do toho nepočítáš něco kde nezmrznu a něco do žaludku a nepřeji si aby toto "patřilo" všem) to celkem sedí. A také tu revoluci chci nenásilnou.. Zatím jsem se účastnil sémiotického terorismu...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Když se projdu po Praze, tak si myslím že vybírat je z čeho

    to je presne ono! presne takovych lidi se ja desim... chodi si tak zavistive po velkomeste, obe kapsy prazdny, a rikaji si co vsechno by jim tak mohlo patrit, kdyby se jim povedlo se prichomytnout k nejake te revoluci.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Já tu přednášku od Tožičky nemůžu najít :/ tam bylo spousta míst kde se dá ušetřit..Podívám se po něm ještě v noci.
    Byly tam například návody jak omezit a zrušit daňové ráje, zabránit tomu aby se firmy vyhýbali zdanění i jiné věci...
    Služebné zákon a takové ty věci co by teoreticky měli omezovat korupci tam tuším ani nezmiňoval..

    Jinak i když by se nikde neušetřilo tak jsem pro zavedení ZP... Cílem ZP není podle mně ušetřit, ale zlepšit lidem život.
    ZP by podle mě mělo být tak vysoké, že by důchodci (je jedno jestli starobní nebo invalidní) mohli důstojně žít, ale to neznamená že by se jim nemělo pomáhat nebo pro ně vytvářet speciální instituce, slevy, dotace ("pozitivní diskriminace", chcete li).

    Když se projdu po Praze, tak si myslím že vybírat je z čeho (a když budete argumentovat že ČR není Praha, tak tím spíše.. :D)
    Například o osobní automobilovou dopravu, zvlášť ve městě považuji za ekologickou katastrofu.. :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Ale jo, stihl :D
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Petera Staněka na tebe :D http://youtu.be/uwTup4UpWNQ
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Jak souvisí rozum s puškou a tím že by ZP neprošel mi uniká.. Uvidíme jak dopadne referendum. Každopádně podpisy tam sesbírali a podporují iniciativy a sběr podpisů jinde. V naší české iniciativě je také jeden Švýcar..
    Zkusím doplnit odkazy v noci až budu v práci a budu mít hodně času.. :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Co jiného řeším? Psal si že "ZP přinese detabilizaci finančního trhu" Já si právě myslím opak, že ho to stabilzuje, ale že to beru jako nejvážnější argument proti zavedení ZP (stabilizaci trhu vidím jako potencionální negativum před zásadnějšími změnami než je ZP - oddálení doby než přijdou ).
    Pokud odpovídám podle tebe špatně, tak tedy zkus ještě jednou napsat, co bylo obsahem tvého příspěvku...


    SEAMON: Jde o ten obrovský nárůst..
    Pokud by byla iniciativa, která by prosazovala vyšší existenční minimum, tak bych se k ní rozhodně přidal. A aktivity kolem lepší podpory bydlení trochu sleduji a podporuji. Já nechci útočit na systém adresných dávek,ale chci ho rozšířit o ZP.
    Podporoval jsme i akce týkajících se potravinových bank a budu v tom pokračovat..
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    XCHAOS: Hm, no neviem - v com presne je lepsie zivit toho studenta, voci uradnikovi, ked vysledkom cisnnosti je nakoniec aj tak nic?

    V pripade nevyuziteho projektu (na co moze byt uplne legitimny dovod, vsakze). Sa aspon realne nieco vykonalo. Tj. niekto dalsi mal moznost riesit problem a ak vynecham ciste ekonomicky aspekt, tak aspon mohli nabrat skusenosti. Tj. neuspesny probjekt, moze vies k tomu ze sa nezopakuje.

    Tvoj priklad mi pride nestastny v tom, ze nevidim preco ma byt niektora z danych osob objektivne vhodnejsia na dotovanie.

    Suhlasim s tym, ze zadlzovat studenta nie je idealne. Ale na druhej strane je podla mna potrebne nejakym mechanizmom regulovat VS studium. Ale zas to je skor precificka tema SR prostredia, ked je nadbytok VS skol, titul ma uz pomaly kazdy treti a celkovo to sposobuje zasadne deformacie.
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    NEKROMANT: Ak mam poskodene oblicky a ty si kompatibilny darca - mam pravo automaticky na tvoju oblicku? Asi nie, ze?

    Kazde jedno pravo, ktora ma realizovat za teba niekto iny je nutne dotovane zo zdrojov niekoho ineho.

    Marek Hrubec uváděl příklad že dřív v USA měli černoši právo volit (teoreticky) ale prakticky jim to právo sice nebylo upíráno ale znemožněno. Hráli v tom roli zákony které nařizovali volit v místě bydliště či co...

    A prakticky priklad z terajsich realii EU je aky? Toto je vcelku scestna argumentacia.

    Jak vypadá právo na důstojný život, člověka který nemá rodinu a který je dlouhodobě nezaměstnaný?

    Stale rovnako - stale to pravo ma a moze si ho podla lubovole naplnat. A ano som ochotny mu v objektivnych pripadoch pomoct. Zdroraznujem pomoct a nie to riesit zanho.

    Proste toto je uplne chybna myslienka, ja mam pravo byt zvoleny za prezidenta - ale nie som prezident. Prosim zariad to!
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    XCHAOS: No jo no, myslí ti to introvertně :) Mě sice také, ale pomalu čtu a blbě píšu. Sice blbě i mluvím, ale rád poslouchám a u toho si přemýšlím :)) (proto také ty dlouhá videa :D).
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    XCHAOS: Nejsi trošku mimo OF? Co má společného totalitní systém a agrumentace se ZP? První kde iniciativa prosadila ZP je švácarsko.. Ok možná tamní banky jsou totalitní :D...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam