PHAILO: Chytrejm co něco umí by to určitě prospělo (trhu práce určitě).
Problém je ten, že většina populace není to první ani druhý. Tudíž by šli pracovat někam, kde by se dělalo 25 hodin denně za minimální plat, bez dovolený a víkendů.
ANDY_WARHOL: Já bych řekl, že žaludek by na to měla spousta lidí, co neměli byly schopnosti, známosti a postavení. Já tenhle argument často slyšim od lidí jako třeba parta před zapomněnkou s pivem v ruce a podobnejch typů, který se nepostaraj ani sami o sebe a nemyslim, že zrovna problémy se svědomím jim zabránily řádně se napakovat.
Nemělo by to, co se nám tu zrodilo za elity vliv, kdyby u nás po tý popisovaný době nastoupil čas, kdy by zákony platily, dodržovaly se etc., což se nějak, ačkoli se u koryt vystřídalo až na komára celý politický spektrum, nestalo.
GORG: Napsání se marod, to se jeden čas docela prosazovalo..teda ne, slibovalo, ale skutek utek. Možná to bylo tim, že to patřilo do koncepce zdravotního pojištění, kde by každý jedinec vlastnil vlastní účet zdravotního pojištění (ze kterýho se uvažovalo v případě nečerpání poslat šetřílkovi nějakej bonus).
Dohromady to bylo naprosto neprosaditelný, přišlo se na to, že mnohem lepší a nepřehlednější bude jedna velká černá díra bez rozlišování jak kdo čerpe a kolik dává. Tak se zdravotní pojištění změnilo ve zdravotní daň.
FIONOR: Jo, pamatuju časy, kdy se z krasličáku vyhrnul dav důchodců z bejvalý NDR, složili si fofrklacky a vzali útokem místní obchody. Dneska přijíždí vlak prázdnej. Už se sem nejezděj ani nažrat.