• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KANG_KEK: moc se nemaj, kdyz my zlouni jim nechceme doprat bezpracny zivot.

    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    KANG_KEK: Normálka, tebe nahradí umělá inteligence. Všechno je pořešené.
    KANG_KEK
    KANG_KEK --- ---
    MANFRED: Safra, tady se všichni Junipetrusove, Gorgové, Tilopové a podobní maj, už zítra za ně budou pracovat roboti a bude hej, jak k tomu ale přijdeme my co pracujeme hlavou?
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    ANDY_WARHOL: Vzhledem k tomu k jakejm koncum by to vedlo, mohl bych dělat konečně co mne baví, střílet lidi co by chtěli zemědělci šlohnout zelí aby se nažrali, takže u mne by asi to NZP naplnění přineslo.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    TILOPA: achich ouvej. desetilete dite.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Politická literatura ČRo Plus
    Hospodářský růst na Západě v posledních šesti dekádách je anomálií a dnešní stagnace může přerůst v krizi, tvrdí v knize "Až dojdou peníze" britský ekonom Steven de King. Chmurnou prognózu doplňuje návrhy na řešení situace. Připravil Libor Dvořák.
    http://media.rozhlas.cz/_download/3237826.mp3
    flash: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3237826
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Radiofórum ČRo Plus
    29.10.2014 19:10 Bohatství světových miliardářů narůstá nejvíc za poslední desetiletí. Nejvíc majetných lidí se nachází v západní Evropě a Severní Americe. Co znamená soustředění světového bohatství do rukou několika lidí? Moderuje Petr Schwarz.
    flash: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3239178
    http://media.rozhlas.cz/_download/3239178.mp3
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    FIONOR: Vhodný citát vystihující tento klub mi přišel spíš tento:
    Never wrestle with pigs. You both get dirty and the pig likes it.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    FESTER: horsi by bylo, ze by nemel nejspis kdo mejt hajzly ve vlaku nebo doplnovat zbozi do regalu v supermarketu, protoze si nedovedu predstavit, ze by takova prace nekoho naplnovala.
    a taky by tezko pak nekdo vymyslel tedy aspon roboty, ktery by tuto praci delaly, a i kdyby vymyslel, nebylo by nikoho kdo by je vyrobil, protoze by to chtelo spoustu vzacnych surovin, ktere se velmi tezce tezi a to by taky nikdo nevytezil, protoze to zrovna neni vysnena prace.
    vubec zamestnani v tezbe surovin jako ropa, se vetsinou dela protoze to je dobre placene, nikoliv proto, ze by to nekoho bavilo.
    no kdyz nad tim tak premyslim, bylo by to pekne v hajzlu, asi bychom nemeli ani co zrat, koho bavi byt zemedelcem tak aby mu to stalo za to, pestovat jidlo i pro ostatni.
    FESTER
    FESTER --- ---
    ANDY_WARHOL: vyvoj se zastavi neni potreba kreativne tvorit nove veci a tak vsichni budou jezdit v Trabantu ... prece nechces aby te manzelka mlatila za to ze vsichni berou NZP a jak je mozne ze soused ma cervenyho trabanta a ty sedyho jako veskery zbytek lidi... kde na to vzal penoze ze ma cervenyho trabanta ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TILOPA: vychazis z predpokladu, ze lidi co nejsou schopni si vydelat, si nejsou schopni vydelat proto, ze jejich cinost neni komercne zajimava, ale pritom je pro spolecnost obohacujici.
    ale to si nedokazeme asi uplne predstavit, proto te zadam, dej konkretni priklad takove cinnosti a muzeme si to na takovem konkretnim prikladu rozebrat do podrobna, abychom videli, jak je to zivotaschopne, nepis to povrchne, opravdu to rozmysli, jinak se nikam nedostaneme.
    FESTER
    FESTER --- ---
    TILOPA: dotedka jsi mi nevysvetlil jak by tvuj system fungoval... furt cekam...
    TILOPA
    TILOPA --- ---
    _BENNY: Ty to porad nechapes, novy system by nefungoval stylem neco nekomu "prodavat" aby to bylo uspesny, to porad jedes v soucasnem modelu, ktery si na to hraje a kde mas pocit ze musis s necim prorazit a vnutit to lidem za kazdou cenu protoze porad chces neco ziskavat jako dravec
    KANG_KEK: Proc bych se stehoval, jen ukazuju jaky system bych videl jako prospesny, kde lidi nemusi mezi sebou bojovat a kde se za zdrave nepovazuje jakesi hdp nebo kazdorocni rust a inflace. Proste system, kde se muzou mit dobre vsichni a ne jen ten kdo dokaze mit ostre lokty
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    FIONOR: Stejně bych řekl, že se vyplatí snažit se o používání validních dat, jinak se člověk neliší od některých místních generátorů na bludy.
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    FIONOR: Tak stačí jim když si představěj kdo by si primárně polepšil :-)
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    KANG_KEK: Nevím, jestli se mám cítit pochválen, nebo uražen, takže: WAT
    KANG_KEK
    KANG_KEK --- ---
    ZARREMGREGARROK: Máš můj obdiv za krásně zemitou mluvu. Slovní spojení "solidní prachy" jsem viděl naposled někde u Frýborta ve Vekslákovi.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    Koukám, že by to byly solidní prachy:
    Swiss referendums, 2015 - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Swiss_referendums,_2015
    2500 švýcarských franků za měsíc
    Při tom, že ceny které tam mají vypadají na cca 3x naše to vychází na kupní sílu odpovídající cca 19000 czk u nás.

    Nevím jak vám, ale mě to číslo přijde hodně vysoko.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KANG_KEK: v kambodzi to sice zkouseli, taky zrusili mesta, ale dneska uz to tam zase speje k normalu... i kdyz vetsina veci se plati dolary, protoze nikdo nechce chodit na nakup s igelitkou plnou penez
    KANG_KEK
    KANG_KEK --- ---
    TILOPA: Tak se odstěhuj do Konga nebo do Kambodže, tam nemaj peníze.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam