• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    GORG
    GORG --- ---
    COMODOR_FALKON: mne slo hlavne o naklady statu na ty uredniky.

    mozna se vyplati je vsechny ty davky rovnou dat?
    KANG_KEK
    KANG_KEK --- ---
    NEKROMANT: Proboha, v jaké společnosti se to pohybuješ, to máte všichni obě ruce levý a místo mozku modurit, že potřebujete dávky v hmotný nouzi v tomhle věku?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ATOMINATOR: no... a co ja s tim? :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NEKROMANT: chapu, ze je jednodusi premejslet, kde je chyba, nez jit neco delat :P

    imho prumysl nejsou jen vyroba zbozi pro koncovy uzivatele. je to vyroba i jinejch veci, nejen aut nekdo musi postavit a navrhnout mosty, domy, lode elektrarny..

    Myslím že je problém v celé společnosti a školství..

    usmevna veta, velmi usmevna, tak co tedka dal, kdyz uz si vymyslel, kde je problem?

    ve skolstvi problem neni (pominu-li mensi chaos s maturitami a na ministerstvu), problem je naucit a vysvetlit detem, ze holt kdyz se nebudou ucit a vzdelavat, ze na ne zustane jen nekvalifikovana levna prace.

    myslim, ze to neni problem spolecnosti ani skolstvi, ale je to problem rodicu a vychovy deti. otazka je, jestli bys chtel nechat vychovu deti na systemu a nebo na rodicich...
    ATOMINATOR
    ATOMINATOR --- ---
    DANYSEK: Třeba v restauraci Řízkárna se prý dobře pracuje.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    NEKROMANT: obcas vazne staci si tu praci (sam) najit ;)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    VYHULENY_UFO: Myslím že je problém v celé společnosti a školství.. Ale nemyslím si že by všichni měli pracovat v průmyslu a že potřebujeme více pracovat a mít více zboží a aby rostlo HDP..
    Jde o to že průmysl se přesouvá tam kde se nemusí tolik hledět na lidská práva.. aneb závod ke dnu: http://videafilosofie.webnode.cz/news/robota-zavod-ke-dnu-/
    NEKROMANT:
    U nás a v německu jsou průmysl hlavně auta.. a už víte že je považuji za ekologickou katastrofu :D
    A přesun v tzv. vyspělých společnostech od průmyslu ke službách je asi známý dostatečně..
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    VYHULENY_UFO: Z komentáře pod tím článkem z pravicového deníku který si posílal: Dobří čeští technici se už nyní orientují v nabídce práce v Německu, kde je od 1. ledna 2015 minimální mzda 8,50 eura za hodinu, tedy cca 40 tisíc korun měsíčně. Šikovný český nástrojař, soustružník, svářeč zejména z pohraničí s Německem se brzy bude smát špatně placeným českým učitelům, tedy těm, kdo mají budoucí českou technickou inteligenci vzdělávat. Na ní ale ve skutečnosti politikům nezáleží, oni chtějí dělat politiku ve skutečnosti pro ty, kdo žijí z dávek a pak takové populistické politiky zase volí.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: narazim na

    Vím o desítkách lidí kteří jsou v hmotné nouzi a jsou zdraví a je jim okolo 30 let.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NEKROMANT:
    neco je spatne...

    Málo lidí pro průmysl: Česko znovu hledá, jak z toho ven - E15.cz / zprávy
    http://zpravy.e15.cz/...aci/ekonomika/malo-lidi-pro-prumysl-cesko-znovu-hleda-jak-z-toho-ven-1153990
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    NEKROMANT: Ty seš ale chlap, ne single matka...
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    DANYSEK: dumpster diving a squatty.. Takže teroristická a kriminální činnost.. Vzít si jídlo z popelnice (pokud není zamčená, jídlo není polito savem a popelnici nehlídá security), ale je to klasifikováno jako krádež :D Nebo hodně lidí to řeší žebráním. Žebrání by mělo být myslím podle EU legální ale policie podle mě porušuje zákony a žebráky vykazuje z místa atd..
    Právo žebrat? 2003 :: Videa a přednášky nejen o filosofii
    http://videafilosofie.webnode.cz/news/pravo-zebrat-2003/
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    COMODOR_FALKON: S tím výpisem z účtu šlo o tio, že jsme 3 měsíce měl vytištěné na jendom papíru. Ale byly tam všechny pohyby. Oni chtěli každý měsíc na samostatném papíru.. Ale tak já tam pořád s něčím jezdil něco dokládat.. 5ekli mi i chybně jak vyplnit razítka od zaměstnavatele a nedali mi správné formuláře atd.. Prostě těch kixů tam bylo hromady.. Asi to možná řešit do budoucna nějakými stížnostmi a odvoláními.. Já toho žádání a lítání nelituji.. Jen mi to připadá někdy absurdně srandovní.
    Naštěstí jsme měl legitku a dost času tam pořád jezdit.. :) Ale když bych měl kupovat lístky, tak utratím na lístcích více než kolik bych od státu dostal peněz :D
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    NEKROMANT: no jo, ono chodit do prace je pro desitky lidi obtezujici. Jen nevim, z ceho by nemakacenkove prezivali, kdyby takto k zivotu pristupovali vsichni.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    SHEALA: Není . V rámci společně posuzované domácnosti jsme měli o několik tisíc korun více než aby to byla hmotná nouze. Nechci to probírat veřejně, myslím že je to moje osobní věc. Můžeme to probrat přes PM nebo XMPP či se můžeme se bavit v obecné rovině. Vím o desítkách lidí kteří jsou v hmotné nouzi a jsou zdraví a je jim okolo 30 let. Myslím si že to není až tak výjimečná situace. Znám lidi kteří studují a nemají peníze na jídlo i lidé kteří by teoreticky měli na hmotnou nouzi nebo jiné dávky nárok, ale nežádají nebo nežádali o ně. Nechci jejich jména a příběhy psát veřejně..
    Možná že proalt, akční spolek nezaměstnaný nebo jiné organizace nějaké takové příběhy zveřejňovali.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    COMODOR_FALKON: o penize na bydleni si muzes pozadat, kdyz mas prijem do urcite vyse, nikoliv automaticky :) Stejne tak i davky nema kazdy, ale jen ten kdo si o ne pozada. Spousta lidi pouziva tu vec na krku k tomu, k cemu je urcena - tedy k mysleni a o davku si ani zazadat nejdou, protoze vedi, ze by narok nemeli. Rozhodne to neni o tom, ze by se vyplacelo vsem, to by se system rychle zhroutil :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    GORG: Podle výše částky... V současnosti mají až na drobné výjimky, takže "skoro všichni" (odhadem 95%) nárok na ZP ve výši 3.410,- Kč. Plus si mohou požádat i o peníze na bydlení, v Praze až 4.000,- Kč

    Co je to proti ZP pracujícícho - slevě na poplatníka 2.070,- Kč ?

    ZARREMGREGARROK: Lepší...? :-P

    VYHULENY_UFO: To jich jezdí vícero.. Akorát to nejsou jejich auta, ale patří bratrovi synovce od švagra jejich sestřenice... Mají je prý jen půjčené...

    NEKROMANT: To jsi ale asi nebyl na Hmotce, ale spíš na SSP, ne...? U nás se teď poslední 2 týdny sice vypla tiskárna 30 minut před zavíračkou v 17, ale vytištěné lístky stačily až do 19:00. Někteří čekali i 5 hodin. Ve středu už to ale bylo mírně klidnější...
    Je to o tom, že spousta lidí odložila porodné či rodičák na dobu "po Vánocích" a zároveň v lednu začíná nové čtvrtletí pro příspěvek na bydlení...

    "Já čekal na schválení dávek v hmotné nouzi 6 měsíc, nebyl jsem žadatel ale společně posuzovaná osoba."
    To je dost zvláštní, obvykle to je jen 30-60 dní. S výjimkou případů, kdy se čeká na provedení šetření v místě bydliště. Také nechápu, jak je možné dostat bankovní výpis ze 3 papírů na jeden..?

    "A po 6ti měsících od žádosti úřednice doporučila žádost stáhnout, protože by neprošla"
    - Ehm, to je mi povědomé... Nejspíše Praha 6 - Jana Veselá, že...? :-D
    Je to sice elegantní metoda, jak vše papírově urychlit a zbavit se komplikovaných klientů, ale přijde mi, že je lepší, když se člověk dozví PROČ.

    "Ale přišlo mi že na tom byly sami psychicky i fyzicky špatně.."
    - Ano, to je celkem dobrý postřeh. Ono když máš každdenní režim 12 hodin v úřadě, 2 hodiny na cestě, 4 hodiny snídaně,večeře+domácí práce a každý den konev kafe a tak energeťák denně, tak se to žel projevuje velmi neblaze...
    A zvlášť když během těch 12 hodin řešíš výplatu peněz lidem, co většinou nikdy legálně nepracovali, nejspíš nikdy legálně pracovat nebudou a dávky mají jen jako kapesné ke krádežím, v lepším případě k černé práci...

    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SHEALA: snadna odpoved... je to lemra lina :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    NEKROMANT: promiň, ale jak je možný že cca 30 letej zdravej chlap z Prahy je v hmotný nouzi?
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Zaostřeno ČRo Plus
    16.1.2015 18:40 Třicetiletá Hanh strávila ve vietnamských věznicích 4,5 roku, propuštěna byla v létě 2014. V továrně, kde pracovala, organizovala odbory. Dvaašedesátiletý Nguyen Van Hai je vlivnou postavou vietnamských bojovníků za svobodu slova. Moderuje Daniela Vrbová.
    http://media.rozhlas.cz/_download/3294942.mp3
    flash: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3294942
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam