• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SHEALA: snadna odpoved... je to lemra lina :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    NEKROMANT: promiň, ale jak je možný že cca 30 letej zdravej chlap z Prahy je v hmotný nouzi?
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Zaostřeno ČRo Plus
    16.1.2015 18:40 Třicetiletá Hanh strávila ve vietnamských věznicích 4,5 roku, propuštěna byla v létě 2014. V továrně, kde pracovala, organizovala odbory. Dvaašedesátiletý Nguyen Van Hai je vlivnou postavou vietnamských bojovníků za svobodu slova. Moderuje Daniela Vrbová.
    http://media.rozhlas.cz/_download/3294942.mp3
    flash: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3294942
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Zkušenost s úřadem práce na Praze 4 mám ale dobrou.. Na rozdíl od dávek v hmotné nouzy. :) Mám dojem že úřad práce je na 4ce teď lepší než byl v roce 2008 na Praze 6. Ale možná je to i trošku loterie podle toho jakého člověk dostane úředníka..
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Zkušenost s úřadem práce na Praze 4 mám ale dobrou.. Na rozdíl od dávek v hmotné nouzy. :) Mám dojem že úřad práce je na 4ce teď lepší než byl v roce 2008 na Praze 6. Ale možná je to i trošku loterie podle toho jakého člověk dostane úředníka..
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    COMODOR_FALKON: Tak asi každý má jiné zážitky. Já jsme zažil čekání delší než 3 hodiny a pak je problém jít ještě o patro níže (nebyl můj případ, ale lidí kteří tam byly se mnou).. Ale jo tak v pohodě.. mají tam teplo, mají tam zásuvky a o 7 pater níž i WC :D Já je mám z úřadu práce na Praze 6 a 4 a od úřednice která pracuje na ÚP na Moravě..

    Já čekal na schválení dávek v hmotné nouzi 6 měsíc, nebyl jsem žadatel ale společně posuzovaná osoba. Nebyly poskytnuty základní informace a vystřídali se za tu dobu na našem případu 3 úřednice. Problém byl s výpisy z účtů které tam ale měli celých 6 měsíců.. Dokonce jsem jem tam dával 2x protože jim vadilo že některé výpis jsou na jednom papíru a né na třech :D
    Domů přišla kontrola atd.. Takže na straně státu byly i zbytečné výdaje. A po 6ti měsících od žádosti úřednice doporučila žádost stáhnout, protože by neprošla. Úředníci mi přišli málo kompetentní. Možná bych se o problematiku měl více zajímat a podávat na úředníky stížnosti :) Ale přišlo mi že na tom byly sami psychicky i fyzicky špatně..

    Ale je fajn že má někdo i kladné zkušenosti.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ale abych nerek, ze jsem zaujaty .. :P

    Self-driving Cars Get Good Navigation on the Cheap - IEEE Spectrum
    http://spectrum.ieee.org/...ortation/self-driving/selfdriving-cars-get-good-navigation-on-the-cheap/
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    GORG: bez overeni jestli nahodou si nekdo nejde pro davky neopravnene? myslim, ze je dost urazejici, kdyz si priznivec nzp prijde pro davky v hmotne nouzi automobilem...
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    COMODOR_FALKON: Informace hezké, ale proč proboha ze svého příspěvku děláš tak nechutně nečitelné omalovánky?
    GORG
    GORG --- ---
    COMODOR_FALKON: Jak jsem tu psal - nebylo by i pro stat financne vyhodnejsi jim ty penize dat rovnou?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NEKROMANT:
    Velký problém je, že se lidé nedostanou na řadu, protože mají krátkou otvírací dobu a fronty jsou moc dlouhé...

    LOL
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    TRISSIE: lidi nebudou v nalevu, pouze mozky, protoze tela budou zbytecna. se nedivas na simpsonovic?


    NEKROMANT: OMG LOL! Vzdyt davky si zaridit zvladnou i cikani :P
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    NEKROMANT: jak to tak vypadá, pravopis je také jen taková šílená a obtěžující byrokracie, pane kolego :-) "dávek v hmotne nouzy"... :D
    Ale vážně - očekávání, že získání sociální dávky od státu je stejně náročná jako příchod s kartou k bankomatu je skutečně velmi naivní představa. Také lze namítat, že stejně tak spousta lidí, co o dávky žádá se ve své životní situaci ocitla čistě svým zaviněním a svým nezodpovědným jednáním... nikoliv vnějšími vlivy, které dotyčný člověk/žadatel sám ovlivnit nemohl - tedy skutečný účel, pro které dávky existují.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    NEKROMANT: "jak šílená byrokracie a problematické je vyplácení například dávek v hmotné nouzy.. Podle mě to neplní účel který by mělo (lidé kteří ty dávky opravdu potřebují je často nedostají z různých důvodů) a je okolo toho spousta neefektivní administrativy, úředníků na prášky a zbytečných kontrol"
    Až na "šílenou byrokracii" naprostý souhlas - na straně žadatele totiž není skoro žádná :)

    Velký problém je, že se lidé nedostanou na řadu, protože mají krátkou otvírací dobu a fronty jsou moc dlouhé...
    Velký problém je především to, že klienti hmotné nouze vstávají kolem 11 hodiny a teprve pak se vydávají na úřad, kde očekávají, že když se přiřítili v 11:59:59, tak s nimi bude ještě jednáno (12-13 je pauza na jídlo a poštu) - obdobně platí pro 16:59:59...

    Další věcí je to, že u hmotné nouze zabere cca 30 minut úvodní "grilování" klienta (následný měsíční raport už bývá tak na 10-15 minut maximálně) a dalších 1-5 hodin čistého času zabere prověřování (psaní datovek na banky, a registr vozidel, někdy i na soudy, pátrání v katastru, hledání rodiných příslušníků (a jejich majetkové situace)) přičemž to nejde dělat v 5 minutových mezerách mezi klienty, tzn. to nelze dělat v úředních hodinách, ale až po nich, nebo mimo úřední dny... Mno a pak se ještě musí na šetření do místa skutečného bydliště, což znamená 2-3 hodiny mimo úřad, kdy se člověk trmácí třeba až na konec svého správního obvodu, aby většinou vůbec nic (závadného) nezjistil...
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    XCHAOS: Já jsem do nedávna nevěděl jak šílená byrokracie a problematické je vyplácení například dávek v hmotné nouzy.. Podle mě to neplní účel který by mělo (lidé kteří ty dávky opravdu potřebují je často nedostají z různých důvodů) a je okolo toho spousta neefektivní administrativy, úředníků na prášky a zbytečných kontrol..
    Samotná budova úřadu práce také nabízí zajímavé zkušenosti..
    Ilustrační video: https://www.youtube.com/watch?v=xk2keN8JmeA
    Velký problém je, že se lidé nedostanou na řadu, protože mají krátkou otvírací dobu a fronty jsou moc dlouhé...
    Ale řekl bych že těch problémů je tolik že tady o nich psát je prostě ztráta času..
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    XCHAOS: Dostali jsme se od počítačem řízených aut (s NZP souvislost s automatizací) a k tomu že jsem napsal jako poznámku k nějakému odkazu, že si myslím že auta jsou ekeologická katastrofa. A reakce na to rozbouřili ekoteroristickou debatu :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SHEALA: ale jo, jako pohadka pred spanim to je dobry :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    TRISSIE: NZP je Matrix.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam