• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GORG: nejak jsem nepostrehl ten funkcni IT system odolavajici zlovuli penez-chtivych obcanu... :)

    Ono cast tvych teorii vychazi z toho, ze v malem omezenem mnozstvi to nejak funguje. A implikujes, ze i kdyz se uzivatelska baze z-X-nasobi, tak to bude fungovat stale stejne slunickove. Jenze to realita v IT neni. Pak se nemuzes divit, ze jses zesmesnovan - kdyz se chovas tak, jako ze provozovat facebook pro miliony lidi jde stejne, jako webserver pro par lidi... :-)
    GORG
    GORG --- ---
    ZARREMGREGARROK: V cem "hrozna"?
    Co nechapu je, v cem je problem zavest NZM.
    Uvedl jsem zdroj penez
    Navrhl IT system, jak i snizit naklady na administraci.
    Ve vysledku tedy myslim navrhuju vice socialni pomoci za mene penez pravdepodobne. Pesimisticky scenar jsou o neco vetsi naklady.

    V reakci jsem se tu docetl jen spoustu nepodlozenych hyperbol a hypersmajliku a zesmesnovani.

    Vybidl jsem k uvedeni, JAK by nekdo mohl takovy IT system zneuzit. Ticho. Me to samozrejme taky zajima... moznosti jak elektronifikovat statni spravu a jaka jsou rizika. Na to potrebujeme dospele lidi tyhle veci uvazit. Nejen vekem ale jak hodnotis svou argumentaci? Zatim to vypada, ze tu dost koukate na lidi z patra... a to mi neprijde dospele. Ja zadne ZP zavadet nechci, ale sama diskuze je znevazovana do obludnych rozmeru
    GORG
    GORG --- ---
    Libor Malý o krizi kapitalismu a cestě ke štěstí « Blog.HEARTH.net
    http://blog.hearth.net/libor-maly-o-krizi-kapitalismu-a-ceste-ke-stesti/
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    FREE_COOKIES: To je ještě horší argumentace, než Junipetrus a GORG a to je co říct. :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: dalsi fanousek scifi :P
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Gustav Nipe: Facing Technological Change [Pirate Visions] | PirateTimes
    http://piratetimes.net/gustav-nipe-facing-technological-change-pirate-visions/
    The era of industrialization is over. The “8 to 5″ working days are not coming back. I want to see a future where robots and computers are working.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    GORG: silkroad jsem tady uz vysvetloval...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    FREE_COOKIES: Tak u vetsiny remeslnych praci je to spis 50-100k material a 150k-200k prace, dane a veci okolo...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    FREE_COOKIES: bavme se o pricinach, nikoliv o dusledcich nejakeho stavu :-)

    To je ostatne velmi zajimava filozoficka otazka, co je a neni spravne v obecne rovine. Bohuzel odpoved jiz tak jednoznacna neni - ze stat okradal lidi na majetku dokonce na zaklade zakona bylo dle tebe v poradku? Mam konkretne na mysli treba znarodneni v roce 1948 a pozdeji... :-) Co takove Norimberske zakony, ktere v dusledku sly jeste dal...? :-) Dobry den, na zaklade zakona XY Vam zabavujeme vas dum, co uz neni vas - sbalte se a cau... :)
    FREE_COOKIES
    FREE_COOKIES --- ---
    COMODOR_FALKON: tak tomu sám nevěřiš že by zaměstnanec ukradl 0,25mio a zaměstnavatel na to nepřišel... u osvč standard
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    FREE_COOKIES: Tak to obcas nabizi i zamestnanci, ze to udelaji ve svem volnu za pulku - material "sezenou", ze...
    Jedne zname to zamestnanec nabizel u zakazky za ctvrt mice... (oprava v byte)
    FREE_COOKIES
    FREE_COOKIES --- ---
    DANYSEK: takže parazit není zlodějem jen proto že ho při tom nikdo nechytil za ruku? tady je dobře vidět jak zvrácená česká společnost je!!
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    FREE_COOKIES: V tom mas jiste pravdu, ale kde neni zalobce, neni soudce :) Na vyroku, ze zvyseni dani situaci jeste zhorsi to nemeni vubec nic.
    FREE_COOKIES
    FREE_COOKIES --- ---
    DANYSEK: když na to někdo má žaludek krást a je to zloděj tak bude krást vždycky, třeba né tolik ale jednou zloděj navždy zloděj
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    FREE_COOKIES: sede ekonomice se dari tam, kde jsou vysoke dane... to neni zadna novinka :) A proto dane zvysime, aby jeste vic lidi melo duvod system obchazet? ;) No tomu rikam logika :D
    FREE_COOKIES
    FREE_COOKIES --- ---
    DANYSEK: tak když jsem byl v servise nebo jsem tu měl zedníka tak se mě vždy ptali jestli na to potřebuju papír a že se dá kdyžtak domluvit bez něj se slevou, nikdy jsem nezažil že by mi toto nabídl například zaměstnanec v bance nebo v pekařství
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    FREE_COOKIES: aha, nejaky pan politik rekl... :-) Inu mily kolego, to ze neco nejaky politik placne a nejaky platek to pretiskne jeste neimplikuje, ze ma ve vsem pravdu. Jako dukaz nedostatence.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    FREE_COOKIES: mily kolego, dokazuje se vina - nikoliv nevina... pokud tvrdis, ze osvc parazituji na zamestnancich, je pochopitelne dukazni brime na tobe ;-) Takze ano, jake mas dukazy pro sve tvrzeni? Sem s nimi :-)
    FREE_COOKIES
    FREE_COOKIES --- ---
    DANYSEK: no tak to popři když máš důkazy že to tak neni? Aha.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    FREE_COOKIES: proste jsem to rek a basta! Ahaaa! :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam