• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ZARREMGREGARROK: a vubec nechapu jednu vec, kdyz chci menit jakekoliv system, tak se nejdriv o tom systemu neco naucim, ale tenhle typek co si rika GORG ma ale problem i se ctenim a pritom by chtel menit svet :P

    zruseni povinne skolni dochazky asi letos uz nebude prekonano...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ZARREMGREGARROK: ja vim, ale pripomina mi to hovory s Josefem druhym v auditku dvouvelicinovy vesmir... :P
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    VYHULENY_UFO: Lidi, kteří vypichují GORGovy blbosti se celkem pravidelně střídají.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    _BENNY: me spis fascinuje, ze s nim ma jeste nekdo nervy a trpelive opravuje jeho podivna slohova cviceni.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    tak jsem si tech 200+ precetl a porad nechapu proc GORG radeji nezajde za svym psychoterapeutem. zvaneni, klickovani, zduvodnovani proc neco nejde, ignorovani faktu a rozvijeni ujetych teorii... to by mu slo.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GORG: na diskusni fora pises romany a napsat adresu povazujes za neprekonatelny problem? :D
    Stat nutne o tvem bydlisti vedet nemusi. Je to v dusledku i kontrola pro samotneho obcana - jsou lidi, co si mysli, ze zmenu uz provedli a teprve s podobnym ukonem zjisti, ze vlastne ne ;-)
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Tak nabídni ucelené řešení, které by tu litanii mohlo nahradit, a vrhni je do politického diskurzu.
    GORG
    GORG --- ---
    ZARREMGREGARROK: Anarchie me zas uplne nelaka. Ale tahle litanie zakonu mi prijde moc a zjevne nejsem sam.
    GORG
    GORG --- ---
    ZARREMGREGARROK: no to je nejmenší problém ale už se po letech divím, proč mám neunstále psát svou adresu trvalého bydliště? Aby ji nějaký úředník pak přepisoval na jiný papír formulář asi. Copak stát neví, kde bydlím?

    1) Tady se namítne, že je to pro bezpečnost, aby se řekněme někdo za mě nevydával s ukradenou občankou (no adresa je i na občance ale) nebo elektronickou identitou. Stejně se to děje. Takhle i pár lidí příšlo o dům, protože si nevšimli, že někdo jejich jménem změnil údaje u doma na katastru nemovitosti.

    2) Riziko propojení státních databází pro případy zneužití. Tady vidím, že námitka má opodstatnění, ale asi nám stejně nic jiného nezbyde, a korupce si holt ty databáze propojí ručně nebo nějak přes neoficiální kanály.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Až spálíš zákony, bude platit zase jen právo silnějšího.
    A to by nebylo pro tebe moc výhodné.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GORG: proc to ma tolik kolonek - inu proto, ze moznych zivotnich situaci, na ktery je mozne formular aplikovat ne hned nekolik - treba proto i nekolik adres :) Ten formular je naopak vyraznym zjednodusenim - v porovnani se stavem pred par lety (kdy se vsechny jmenovane instituce na tech dvou stranach musely resit kazda samostatne). Asi to tak slozite nebude, kdyz zivnostensky list drzi i lidi s vyucnim listem - tedy lidi, kteri nedosahli nijak vysokeho vzdelani ;-) Rekl bych, ze to cele ponekud... dramatizujes :D
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Ano, je tam víc adres a u každé je o jakou adresu jde.
    Která se ti nezdá?
    GORG
    GORG --- ---
    ZARREMGREGARROK: Níže jsem tu přelinkoval vyjádření expertů, že interpretace zákonů se někdy liší a nejistotu v nich mají sami experti.
    Tady DANYSEK tvrdí, že GFŘ je to samé co FŘ, i když na vládních stránkách máš, že FŘ pod GFŘ spadá. Odkázal mě na zákon. Vysvětlit co GFŘ dělá neudělal. Jak tu zaznělo - pokud to nejde říct lidskými slovy, pak je to pravděpodobně celé špatně.

    Prostě celé tyhle stohy zákonů jsou spíš koandidáti na spálení.
    GORG
    GORG --- ---
    Heh, tahle obhajoba byrokracie začíná být čím dál... no.. ještě mě nepadá slovo.. je to svým způsobem vtipné

    DANYSEK: Tak poslat elektronicky je rozhodně krok kupředu. To jsem neviděl. Ale proč to má tolik kolonek? Ty teda věříš, že takhle to má být, a že systém třeba po milionté potřebuje vědět všechny moje nacionále (včetně adresy trvalého bydliště), oznámení zdravotní pojištťovně, sociálce... atd.

    http://i.iinfo.cz/urs-att/jrf_fyzicka_osoba-128282170708145.pdf

    Ne že by to bylo neřešitelný, ale jak bylo níže vyjádření expertů - pokud zákony jsou tak složité, že je nelze vysvětlit normálními slovy, pak by měl být zákon přepracován. Vyplňovat tohle sám, tak nad tím strávím notnou dávku času.

    Pokud je nějaký elektronický formulář notně zjednodušený, tak narčení z překomplikovanosti té registrace odvolám.

    ZARREMGREGARROK: Tak adres je tam víc než jedna. Ale útočit by ti šlo..
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    VYHULENY_UFO: Jasně. Píše další slohovku místo toho aby si přečetl příslušný zákon.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    tedka bude dramaticka pauza...
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Proč tam patří adresa.... hmmm... že by šlo o sídlo firmy?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GORG: "Ohlášení je možno podat osobně u kteréhokoliv obecního živnostenského úřadu - centrálního registračního místa (CRM) nebo zaslat tomuto úřadu poštou nebo elektronicky (se zaručeným elektronickým podpisem nebo do datové schránky tohoto úřadu)". Jdi se vycpat, ani cist neumis ;-)
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: "Neumím si přečíst zákon o kterém do zblbnutí mluvím. Předžvejkejte mi ho!"

    Ty jsi vážně vtipný.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    myslim, ze kdyby byla prilezitost a gorg by nahodou podnikajici jedine, bude prvni, kdo se bude vyhejbat placeni dani...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam