• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VYHULENY_UFO: To nebyly studentsky leta...
    Ja se prave chtel vymanit z jejich vlivu a tak trochu i "role syna"...

    Ubytovani stalo 3k a s jidlem jsem se vesel do 500/mesic - i bez nakupnich dovednosti, co mam dneska...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    COMODOR_FALKON: prosimte studentsky leta nepocitam, to te stejne jeste dozivujou rodice. ja kdyz byl na civilce, tak sem bral 1200Kc mesicne a rozhodne zit se za to nedalo.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VYHULENY_UFO: Ano, rok jsem zil na periferii Prahy za 4k mesicne... Konkretne v Šeberově (Opatov)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    VYHULENY_UFO: tak zcela překvapivě...za málo peněz málo muziky. Pokud někdo v kraji s 10+% nezaměstnaností není schopnej najít sdostatek dělníků, tak je někde chyba.

    PHAILO: jo tenkrát, za mýho mládí, to byly holky hezčí, práce zábavnější a počítače rychlejší...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    COMODOR_FALKON: 4k staci.....? v praglu v pohode :D :D :D :D
    //boze clovece v jaky realite zijes.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VYHULENY_UFO: V rezimu ZP si ten zbytek muze pokryt legalni praci...

    Do cerne prace je dnes tlacen tim, ze co si vydela, to mu seberou z davek...

    Mam osobni zkusenost, ze 4k staci... Jasne, neni to zadny luxus, ale da se s tim vyzit...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    COMODOR_FALKON: clovek se 4l pujde delat cernotu, aby si pokryl zbytek. navic se urcite shodneme, ze nzp 4litry je nesmysl, chudina ti bud rvat, ze to nestaci.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VYHULENY_UFO: Tak myslet si to muzes...

    Na rozdil od Tebe jsem presvedcen, ze je pravdepodobnejsi, ze do prace pujde spis clovek, co ma jen 4.000,- Kc ZP a vic nic, nez clovek, co ma 3.410,- Kc Prispevek na zivobyti a jeste treba 6.000,- Kc Doplatek na bydleni...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    COMODOR_FALKON: nepisu nesmysly.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    PHAILO: Vsak take planuji, ze jeste zkusim dodelat Bc. ve zrychlenem rezimu skrz uznani DiS. a pak statu nejspis zamavam na rozloucenou...
    I jako vedouci ve skladu bych si vydelal dvojnasobek...
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    COMODOR_FALKON: No jo no, musíš holt vyměnit sociální jistoty za realitu. Pokud budeš v soukromém sektoru tak aktivní, jak říkáš, že jsi, určitě se budeš mít líp.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    PHAILO: Zajimave...
    A trochu frustrujici...

    S trochou stesti budu letos DiS., coz znamena podle tabulek i s odmenami navyseni na asi 17k cisteho za casove narocny a intenzivne stresujici job na pomezi prava, administrativy a socialni prace - s rizikem, ze mi nekdo ze zamitnutych klientu rozbije fasadu...
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    COMODOR_FALKON: Divné možná, ale je to realita. Obdobně si pamatuji svou zkušenost z jedné fabriky v severních Čechách. Tam za nekvalifikovanou práci v hale (nijak zvlášť fyzicky namáhavou a poměrně "čistou") byl problém sehnat lidi za 20K čistého. A to je 10 let zpátky.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    PHAILO: Aha... V tom pripade je to divne...

    Ale je fakt, ze podobny hovor jsem mel s jednou manazerkou slepicarny, kde nekvalifikovanym lidem u pasu s vejcema nabizeli 25-30k, ale ani tak tam nikdo nechtel dojizdet...
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    COMODOR_FALKON: Dávali jsme jim 15 za nekvalifikovanou pozici v okresním městě. Pracovní doba skutečných 8 hodin s flexibilním startem. Jediným požadavkem bylo základní ovládání MS Office. Brali jsme i před důchodovým věkem, výběr byl skutečně nediskriminační.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VYHULENY_UFO: Pises nesmysly... Uvedom si, ze ti lide dnes uz nejaky ten ZP dostavaji (ve srovnani s nim a s ohledem na zapocteni proti davkam se jim prace nevyplati) a spis by se jim vesmes prijem po zavedeni ZP snizil...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    PHAILO: A kolik jim, alespon orientacne nabizis...?
    + jim nabozis jen "9-17", nebo i neco seberealizacniho?

    To muze hrat dost znacnou roli...

    Osobne jsem treba ve statnim za relativne nizky plat, nez bych mel v privatu, ale s moznosti (dalkove) dodelavat titul...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PETER_PAN: rozhovor mi prisel ok, proste chlapik vytvari pracovni mista pro nekvalifikovanou nevzdelanou cast populace a pres to, jaka je v jeho kraji nezamestnanost, nemuze sehnat pracovni silu a proto uvazuje jit do polska.
    tedka si predstav, ze by podle predstav nekterych pomatencu mel nzp motivovat k praci. :D
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    VYHULENY_UFO: To je pravda. Nechci se hadat o konkretni formulace, spis na me ten rozhovor nejak pusobil. To jsem popsal.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PETER_PAN: hlavne ten chlap rika, ze "nepožadujeme žádné vzdělání", tudiz nikdo bez vzdelani nemuze u pasu cekat 60k mesicne.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    PHAILO: Souhlasim s tebou. Ten rozhovor jsem celkove pochopil jinak nez uvadis ty sve postrehy z praxe. Ten pan to podal tak, ze to vyznelo ze tam maj max 10k hrubeho, tak tady budou za janevim 14k hrubeho spise pracovat.

    Kazdopadne to co me stve je hlavne takova ta aura uspesne a prosperujici CR, kde pracovitej clovek najde sve misto na slunci. To je videt v rozhovorech se znamymi herci (Machacek), ekonomy (Kohout, Sedlacek), podnikateli (viz. tohle) atd. Ja samozrejmne vidim rozdil mezi nami a Slovenskem, nebo cimkoliv dal na vychod. Samozrejmne vidim rozdil mezi 90. lety a soucasnosti. Ovsem porad vidim tu 2 rychlostni spolecnost a problemy ktere janevim v 80. letech v zapadni ekonomice nebyli a ted jsou vsude od Slovenska po Kalifornii a jsou to systemove problemy, ktere vznikli umele. To je cele.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam