• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    COMODOR_FALKON: 500kc mesicne na jidlo? to bylo pred revoluci a nebo po revoluci?

    ja na prelomu tisicileti delal civilku, 1200kc mesicne, ktery jsem dostaval mi stacilo pouze k tomu, abych si mohl zaplatit nejaky jidlo domu a jeste me zachranilo, ze jsem dostaval od skoly listky do jidelny, takze sem mel jedno teply jidlo denne.
    na pronajem baraku a ostatni aktivity sem si musel vydelat nebo respektive sahnout do uspor, protoze sem mel nasetrenejch na dobu civilky sto litru pro strejcka prihodu.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VYHULENY_UFO: To nebyly studentsky leta...
    Ja se prave chtel vymanit z jejich vlivu a tak trochu i "role syna"...

    Ubytovani stalo 3k a s jidlem jsem se vesel do 500/mesic - i bez nakupnich dovednosti, co mam dneska...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    COMODOR_FALKON: prosimte studentsky leta nepocitam, to te stejne jeste dozivujou rodice. ja kdyz byl na civilce, tak sem bral 1200Kc mesicne a rozhodne zit se za to nedalo.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VYHULENY_UFO: Ano, rok jsem zil na periferii Prahy za 4k mesicne... Konkretne v Šeberově (Opatov)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    VYHULENY_UFO: tak zcela překvapivě...za málo peněz málo muziky. Pokud někdo v kraji s 10+% nezaměstnaností není schopnej najít sdostatek dělníků, tak je někde chyba.

    PHAILO: jo tenkrát, za mýho mládí, to byly holky hezčí, práce zábavnější a počítače rychlejší...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    COMODOR_FALKON: 4k staci.....? v praglu v pohode :D :D :D :D
    //boze clovece v jaky realite zijes.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VYHULENY_UFO: V rezimu ZP si ten zbytek muze pokryt legalni praci...

    Do cerne prace je dnes tlacen tim, ze co si vydela, to mu seberou z davek...

    Mam osobni zkusenost, ze 4k staci... Jasne, neni to zadny luxus, ale da se s tim vyzit...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    COMODOR_FALKON: clovek se 4l pujde delat cernotu, aby si pokryl zbytek. navic se urcite shodneme, ze nzp 4litry je nesmysl, chudina ti bud rvat, ze to nestaci.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VYHULENY_UFO: Tak myslet si to muzes...

    Na rozdil od Tebe jsem presvedcen, ze je pravdepodobnejsi, ze do prace pujde spis clovek, co ma jen 4.000,- Kc ZP a vic nic, nez clovek, co ma 3.410,- Kc Prispevek na zivobyti a jeste treba 6.000,- Kc Doplatek na bydleni...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    COMODOR_FALKON: nepisu nesmysly.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    PHAILO: Vsak take planuji, ze jeste zkusim dodelat Bc. ve zrychlenem rezimu skrz uznani DiS. a pak statu nejspis zamavam na rozloucenou...
    I jako vedouci ve skladu bych si vydelal dvojnasobek...
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    COMODOR_FALKON: No jo no, musíš holt vyměnit sociální jistoty za realitu. Pokud budeš v soukromém sektoru tak aktivní, jak říkáš, že jsi, určitě se budeš mít líp.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    PHAILO: Zajimave...
    A trochu frustrujici...

    S trochou stesti budu letos DiS., coz znamena podle tabulek i s odmenami navyseni na asi 17k cisteho za casove narocny a intenzivne stresujici job na pomezi prava, administrativy a socialni prace - s rizikem, ze mi nekdo ze zamitnutych klientu rozbije fasadu...
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    COMODOR_FALKON: Divné možná, ale je to realita. Obdobně si pamatuji svou zkušenost z jedné fabriky v severních Čechách. Tam za nekvalifikovanou práci v hale (nijak zvlášť fyzicky namáhavou a poměrně "čistou") byl problém sehnat lidi za 20K čistého. A to je 10 let zpátky.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    PHAILO: Aha... V tom pripade je to divne...

    Ale je fakt, ze podobny hovor jsem mel s jednou manazerkou slepicarny, kde nekvalifikovanym lidem u pasu s vejcema nabizeli 25-30k, ale ani tak tam nikdo nechtel dojizdet...
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    COMODOR_FALKON: Dávali jsme jim 15 za nekvalifikovanou pozici v okresním městě. Pracovní doba skutečných 8 hodin s flexibilním startem. Jediným požadavkem bylo základní ovládání MS Office. Brali jsme i před důchodovým věkem, výběr byl skutečně nediskriminační.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VYHULENY_UFO: Pises nesmysly... Uvedom si, ze ti lide dnes uz nejaky ten ZP dostavaji (ve srovnani s nim a s ohledem na zapocteni proti davkam se jim prace nevyplati) a spis by se jim vesmes prijem po zavedeni ZP snizil...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    PHAILO: A kolik jim, alespon orientacne nabizis...?
    + jim nabozis jen "9-17", nebo i neco seberealizacniho?

    To muze hrat dost znacnou roli...

    Osobne jsem treba ve statnim za relativne nizky plat, nez bych mel v privatu, ale s moznosti (dalkove) dodelavat titul...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PETER_PAN: rozhovor mi prisel ok, proste chlapik vytvari pracovni mista pro nekvalifikovanou nevzdelanou cast populace a pres to, jaka je v jeho kraji nezamestnanost, nemuze sehnat pracovni silu a proto uvazuje jit do polska.
    tedka si predstav, ze by podle predstav nekterych pomatencu mel nzp motivovat k praci. :D
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    VYHULENY_UFO: To je pravda. Nechci se hadat o konkretni formulace, spis na me ten rozhovor nejak pusobil. To jsem popsal.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PETER_PAN: hlavne ten chlap rika, ze "nepožadujeme žádné vzdělání", tudiz nikdo bez vzdelani nemuze u pasu cekat 60k mesicne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam