• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    MATHEZ
    MATHEZ --- ---
    PHAILO: ale její vymáhání je vyloženě neoliberální :)
    Samotný termín NZP je střelením se do nohy. Já si jeho vznik vysvětluji jako trolling nějakého absolventa FHS co se přichomýtl k debatě o základním příjmu a podotkl, že jeho podmínění něčím, je diskriminací vůči těm, co to něco nemají.

    OLDASADLO
    OLDASADLO --- ---
    FIONOR: nekdo ma nejake predstavy o ekonomice a nekdo si vymysli a pak se vytaci jak petilete dite.
    OLDASADLO
    OLDASADLO --- ---
    FIONOR: heh, ufo, ty máš dva účty? ne vole, umím jenom psát. jestli už jsi konečně něco našel, tak to sem klidně dej, ať si to můžeme přečíst a doplnit si ty naše mezery v ekonomii. připomínám že hádanka zní: když mi fionor půjčí korunu a já mu jí vrátím, o kolik vzroste hdp?
    OLDASADLO
    OLDASADLO --- ---
    FIONOR: to je skutečně působivá dojmologie, teď jsi to celý rozsekl. no a jak to bylo s tou korunou, byla to teda nakonec kravina nebo už jsi našel nějaký materiál, kterým to máš podložené?
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    VYHULENY_UFO: jakože nejsme tak přihruble agresivní? To máš asi pravdu, no...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    achojo,s timhle matrosem to nzp nikdy zavedeny nebude.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    VYHULENY_UFO: Ne. Nikdo nic nevysvětlil:-D jedinej kdo se pokusil o definici jsem byl já.

    Jestli teda nepovažuješ ten zvláštní příměr s dírou za vysvětlení.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FARFELOO: no, to uzi tady tady par idecek vysvetlilo, ze pocitas spatne. nebo ne? :D
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    VYHULENY_UFO: Ty jsi fakt trošku pomalejší, že? Jde o princip počítání HDP. Ne o ten příklad...
    OLDASADLO
    OLDASADLO --- ---
    :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    OLDASADLO: obavam se, ze si nepochopil ani id fionor, ani id vyhuleny_ufo. mozna bys mel jit zase spat.
    OLDASADLO
    OLDASADLO --- ---
    VYHULENY_UFO: lol toto nemá chybu, bavíme se tady o fionorově teoretickém lapsu s korunou a hdp a při přímé konfrontaci s tím, že je to prostě kokotina, tak meleš něco o hypotékách a o tom, jak se rodiny hádají o peníze.
    a pak velké finále, generický kec o chápání textu, máš tyhle floskule někde předvyplněný a pak je jenom pastuješ?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    OLDASADLO: problem s chapanim psaneho textu? ja vim, je to problem, ze dneska mladi lide nectou.
    OLDASADLO
    OLDASADLO --- ---
    VYHULENY_UFO: heh, povšimněme si zde již klasického ufova tahu, už už to vypadá, že se nějak třeba argumentačně projeví, ale pak oznámí, že má osobní zkušenosti s něčím uplně jiným a proto považuje další diskuzi za zbytečnou. no tak děkujem.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FARFELOO: prosimte, bezurocna pujcka na barak/chalupu se resi maximalne v rodine, mezi normalnimi lidmy a obchodnimi partnery se uroky a vracena castka resi bezne. chapes ty vole?
    operujes se zcela nesmyslnym prikladem, ktery maximalne dokaze akorat to, ze i rodina se muze mezi sebou pohadat o prachy. tak jo, zkus vymyslet neco jinyho...
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    VYHULENY_UFO: V tom příkladu nebyl úrok a nebyla tam ani spotřeba... každopádně to nikdy nejsou ve výsledku 2 koruny, i kdyby to bylo takhle:

    Když mi někdo půjčí mega a já si za to postavím chalupu, tak je přírůstek HDP mega. Když potom mega vrátím, tak už žádnej přírůstek není, pokud tam nebyl úrok. A když bych vrátil 1,2 mega, tak je přírůstek HDP při vrácení 0.2 mega. Chápeš? A přestaň urážet ostatní, prosím.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FARFELOO: když si myslí, že když půjčím a vrátím korunu

    ne, mily internetovy kamarade, ja mam hypoteku, par pujcek uz sem taky videl a vim co jsou uroky... takze ano, s tebou je cokoliv zbytecny resit.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    VYHULENY_UFO: A proč teď ololuješ nad debatou nad definicí HDP? Vaše skvadra tady akorát ukazuje, že o ekonomii nemá ani páru, když si myslí, že když půjčím a vrátím korunu, tak něco produkuju... takže asi je zbytečný už cokoliv řešit.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FARFELOO: ja nevim, cim clovece ctes. nosem? usima? vypocty tu probehly, operuji s maximalni NZP castkou 3000kc a jeste neprisel zadny pirat, ktery by mi to svymi vypocty vyvratil.
    proto uz jen ololuju, protoze tahle diskuse se toci v tragickem kruhu marnych myslenek o praci robotu nebo o tom, jak nzp bude vsechny lidi motivovat hledat si praci, ktery roztaci zoufali priznivci nzp, pokazde, kdyz jim nekdo nasype davku zrni.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    VYHULENY_UFO: Nějaký argumenty a výpočty nebo jenom troleníčko? Běž podlízat někam jinam už konečně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam