• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CYNIK: ten rozdíl.
    CYNIK
    CYNIK --- ---
    RAINBOF: ano, nedostává podíl na zisku. Úroveň mezd je daná tržní hladinou na tom daném mzdovém trhu, stejně tak jako je úroveň zisku daná konkurenčním trhu v produkci té dané věci. Pointa je taková, že pracovník si můžu koupit stejné množství práce jako je jeho mzda. Tudíž nikdo není tratný.
    Stejně tak nemá žádná firma podíl na výnosech z celého odvětví.

    Jaké dorovnání, co se kde dorovnává?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VYHULENY_UFO: presne tak mi to pripada. Unreal.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RAINBOF: typicky komunismus.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Myslenka nzp je hezka ale absolutne neproveditelna. Vzdycky narazi na to, ze dopady jsou horsi nez prinos.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CYNIK: pracovník nedostava mzdu umernou jeho dilu na vyslednem zisku :)
    Narovnavani v tomhle pripade melo byt dorovnání. Problem ale vidim ze ty vzdalenosti spektra se resej tak ze bohatymu seberes a rozdas chudejm cimz jsi jedny okrad a druhym vpodstate znicil zpusob obzivy. (budes dal delat topice za mizernej plat kdyz ti nekdo jentak plati?)
    Tohle mi vadi nejvic. Dalsi veci jako ze k Nzp by musela spolecnost byt napriklad financne velmi gramotna a pripravena.

    CYNIK
    CYNIK --- ---
    RAINBOF: nemá to žádné vady. Protože ten pracovník dostanu mzdu odpovídající jeho práci, za kterou si může nakoupit stejné množství své práce. Takže to žádnou vadu nemá.

    Jaký srovnání šancí? Kde se ty šance narovnávají?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CYNIK: je to lakava myslenka ale ma to vady.

    Uredni aparaty, clanky dodavatelských retezcu ci prosta zemedelska farma s mnoha hektary pouzivane pudy.

    Tam ti na tvym makaj jini protože oni sazet nemohou nemají pudu. Makaji teda na tebe a ty si tak muzes zase koupit dalsi a dalsi coz prohlubuje zavislost ostatnich na tobe.

    Lincoln zil trosku v jiny době. Kdo chtěl osevat pole mel k tomu mnohem kratší cestu. Navíc existoval zlatej standard (mena byla nositel hodnoty ve zlate) to zrusil az nixon.

    Nzp chapu v tomhle modelu spis jako srovnani sanci ale nelibi se mi na tom to ze to prave pocita s okradenim nekoho.

    Budu milionar vydelavat a tak. Mega mesicne dam na provozní udrzbu svych nemovitosti. Najednou mi nekdo příjmy oreze na 40% treba a ja to uz neuplatim a mozna zkrachuju. Vpohode ne.
    CYNIK
    CYNIK --- ---
    XCHAOS: pyšnit se tim, že regulerně obírám se státe 3 zaměstannce, že jim kradu mzdu tak v hodnotě 30% je skutečně sociální cítění.
    To ten švarc systém je daleko sociálnější.
    CYNIK
    CYNIK --- ---
    XCHAOS: jo aha Philipsova křivka slavně vyvrácena jako krátkodobý efekt, který dlouhodobě zvyšuje nezaměstnanost.

    Ach jo, ekonomika 101, elementary Watson.
    CYNIK
    CYNIK --- ---
    XCHAOS: zase ta sračka se společenskou smlouvou.

    Vlastnictví vychází z toho, co říkal Lincoln. Ruka, která vypěstuje obilí si má dát obilí do držky. Já vlastním sebe, svoje tělo, svoje myšlenky a všechno, co moje ruce a moje hlava vyrobí nebo co svobodně vyměním.

    Každý, kdo se tohle u mě pokusí porušit na toho vytáhnu pistoli, protože takový člověk reálně bere čas z mého života.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Nebo komu?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    A uz se vi kde se na to vezme?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    KLIP: takze nemas nic. Dle ocekavani ;-) Proste jako vzdy, kecy o jednoduchosti... ale kdyz dojde na lamani chleba, tak se hraje do autu :D
    KLIP
    KLIP --- ---
    DANYSEK: do toho ti nic neni :)
    po vyhodnoceni, jaky je pro mne prinos tvych prispevku, jsem se rozhodl te dale filtrovat a davam si te do ignore v diskuzich.
    a ano, mam rad svoji bublinu, kde si pestuju svuj dunning-kruger ;)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    KLIP: a uz si tu aplikaci napsal, kdyz to teda neni tak slozity? :-)
    KLIP
    KLIP --- ---
    VYHULENY_UFO: asi neni jasna otazka. ptam se na ciste technicky reseni. nezajima me politika nebo kde se budou brat zdroje k distribuci.
    kdyz jsem psal, ze to neni zadna veda, tak jsem myslel, ze to ma slozitost a potrebnou odbornost na urovni bankovni aplikace - neni potreba temer zadny research - vse to jsou zname a resene problemy.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KLIP: odpoved je jasna. nepodminy zakladni prijem je piratska nerealizovatelna sracka. ekonomicky a financne gramotni lide to chapou a dokazou to spocitat.

    problem je, ze fanousci nzp melou dojmy&pojmy (tzv hovna), protoze jejich ekonomicky schopnosti jsou na nule ci je maji ovlivnene komunistickym myslenim. znas to asi sam, zdaneni bank a nadnarodnich korporaci, znarodneni podniku ci vyvlastneni pozemku.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    KLIP: ocividne ho mate volnyho spoustu, kdyz mate cas meditovat nad ptakovinama :-)
    KLIP
    KLIP --- ---
    vy zas muzete zkusit nereagovat, kdyz odpoved nevite. usetri nam to spoustu casu ;)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KLIP: to si muzes zkusit spocitat. nicmene je pravda, ze to nedokazal ani piratsky ekonomicky expert a poradce xchaos. takze ani ty to nedas, protoze to proste nejde.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam