• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISMontessori - mimino, batole, školkáč i školák
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    dnes jsem vic procitala blog Klokani gulas a pani je mi velice sympaticka. (Dcerka ma ted tusim 17 mesicu).

    Zde napr. sensory play

    KLOKANÍ GULÁŠ: sensory play
    http://klokanigulas.blogspot.cz/search/label/sensory%20play
    ZEGA
    ZEGA --- ---
    přednáška:
    Moderní přístupy ve vzdělávání dětí, principy a předpoklady celostního přístupu ke vzdělávání
    Proč dát dítě do dobré školky či školy s Montessori filozofií?
    Montessori pedagogika a rozporuplné vnímání věřejnosti
    Co obvykle funguje a co nefunguje a proč?
    Jak poznat rozdíly mezi školami z pohledu rodiče?
    Komunikace rodiny a školy

    Montessori přednáška Institutu celostního učení: Claus Kaul pro rodiče
    http://www.ifgl.cz/events/prednaska-clause-dietera-kaula-rodice/
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KAI: je to web babicky, ktera ma hodne casu ho delat. ptala jsem se na kvalitu toho webu zname, ktera je montessori cosi, a rikala ze jo, docela dobry. Tak to pouzivam (moc nestiham, ale..)
    KAI
    KAI --- ---
    narazila jsem na tuto stranku, ale nezkoumala jsem zatim:
    Montessori Monday - Montessori at Home Simplified | LivingMontessoriNow.com
    http://livingmontessorinow.com/2014/02/17/montessori-monday-montessori-at-home-simplified/
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    nějaké inspirace:
    Přípravná cvičení | Vyrobte si Montessori pomůcky pro své děti
    http://blog.skolickasrdicko.cz/kategorie/prakticky-zivot/pripravna-cviceni/
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    [ mAmAtAtA - DIY montessori / ostatniother / 27.2.2014 / CR - Praha - infocentrum Salé ]
    kdyby se vam chtelo prijit s vlastni troskou do mlyna jste zvany i s ratolestmi
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    BERENIKEE: jo jo to jsme vytahli aby mel hole nohy na plazeni (kdyz se sundaji ponozky)
    BERENIKEE
    BERENIKEE --- ---
    YMLADRIS: Babicka ma dobry napady:)
    (Jee a nase pizamko:))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    babicka decku prisila knofliky na krabicku - asi montessori v akci :-)

    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    CHIMERA: tak jsem to zakřikla. právě objevil geomag svého staršího bráchy a celé dopoledne ho od toho nemůžeme odtrhnout, dokonce ani na jídlo, a to je co říct :-D
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    BRUNA: nevím, čím to je, ale nevadí mi to.
    teď má novou hru - pečení.
    vezme napařováček, na ten dá dřevěnou podložku pod hrnec, na to flašku s pitím a vaří "dort".
    když je dort hotový, naskládá na něj deset rozložených utěrek.
    dort je velký, velice voní a my všichni musíme chodit ochutnávat :-D
    BRUNA
    BRUNA --- ---
    CHIMERA: :-) Mne prislo, ze s hrackami si min hraji prvorozeni/jedinacci. Coz u vas asi s tim velkym vekovym odstupen skoro odpovida. Muj starsi syn si s hrackami nehral asi do tri let, pak je postupne vzal na milost. Mladsi si s nema hral od narozeni. Myslim, ze ty deti proste kopiruji okoli: pokud jsou prevazne s dospelymi, chteji si hrat s jejich hrackami (u nas klasicky vyskladavani botniku, supliku s oblecenim, hrani s ruznyma vecma do kuchyne). Pokud jsou s detma, hraji si s detskyma hrackama.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    THERY --- --- 10:21:52 11.2.2014 --- 21:39 :: sledované diskuze
    Pokud by někoho zajímalo, tak ve školce, kam chodí syn, od 19.2. začíná cyklus Montessori seminářů a od 16.5. cyklus seminářů Respektovat a být respktován

    Více info zde: http://www.skolkahvezda.cz/
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    FIDORKA: možná se bojíš spíš ty, než ona :-D
    ani citlivé děti se nemusí cítit ve školce ztracené, když se na to včas připraví.
    já jsem dala synka do jeslí v 1,5 roce, vzal to v pohodě... první den tam rodič s dítětem hodinku byl, někde seděl v koutku a pak se vytratil... druhý den bylo dítko jen na dopoledne, potom déle...
    a všecko v klidu.
    některé děti neplakaly vůbec, jiné přestaly brzo, některé pláčou při předávání stále (a už je to víc jak rok).
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    A pozor objevila jsem v Brne pujcovnu montessori pomucek

    http://m.elefant-brno.cz/pujcovna-montessori-pomucek

    (via berenikee)
    ZEGA
    ZEGA --- ---
    Na deti hlavne prenasime my svuj stres. U nas to bylo tak, ze jsem vysvetlila, privedla, prevlekla, ukazala kde ma veci a odesla. Mezi tim se ji predstavila tetka a ta ji taky mela u sebe, kdyz jsem se rozloucila, zamavala a sla. A ano. Plakala. A v ruznych intenzitach to trvalo treba 2 mesice.

    zoe zacala chodit do skolky ve 22mesicich. Chodi stale jen do 13 (ale spis proto ze na vic nemame penize). A nastavene zo je tak, ze na zacatku jsou tam deti od 8-830 do cca 1030-11. Az kdyz jsou v klidu v tomto case, pristoupi se ke spolecnemu obedu a dalsim aktivitam. U nas aklimatizace trvala 3dny.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    FIDORKA: Když jsem hozená do neznáma, tak se cítím podle svého aktuálního sebevědomí buď dobrodružně nebo ohroženě. Jaká je tvoje dcera nevím, píšu zkušenost ze svého pohledu. Samozřejmě tam s ní chvilku buď, provrď ji tam, ale neprotahovala bych to a spíš ji povzbuzovala v tom, že to zvládnete. Navíc, na spoustu dětí ohromně působí to, že ostatní jsou v pohodě...
    FIDORKA
    FIDORKA --- ---
    ALDEMIK: Jako absolutne ho hodit do neznama jo? Nikdy nevidelo tu skolku, to prostredi ani tu ucitelku a dat mu pusu, zamavat a cau? To je se mi zda kruty. Nebo nevim mozna to moc resim, ale jak se citis ty kdyz si hozena do neznameho?
    Ja nevim, ja jsem na dceru sama a diky tomu co v zivote zazila uz kdyz byla prenatal a posleze dale, je dost citliva i empaticka, takze fuuu..tohle jak dopadne
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Tohle je hrozně těžký - co vyprávěl muž, když učil v lesní školce, tak v drtivé většině případů bylo pro děti nejtěžší, když se s nimi rodiče dlouho loučili nebo byli na začátek nebo tam byli na nějakou dobu dohromady. Bylo pro ně náročnější to, že se blíží stále oddalované rozloučení, než když rodič bez cavyků povzbudil, odešel, zamával, konec. Zkusila bych se spíš domluvit s učitelkou a počkat tak, aby o tobě dítě nevědělo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam