• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRISHNAAutomatický trading/boti/burzy
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    znate nekdo https://butter-bot.com/ ?
    nabizi demo na tyden, mozna by to stalo za vyzkouseni.
    mam ted na btce nejake penize, pokud by bylo neco zajimavyho tak bych to tam spustila...
    BPB
    BPB --- ---
    nainstaloval jsem a zprovoznil Simple trade bota od Haasonline.com...ale ještě bude asi dost třeba ho nastavit. Používáte to někdo? nemáte někdo nějakou radu ?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KRISHNA: to by nemel byt velky problem si sam spocitat, ne?
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Nějakej nápad, kde brát aktuální hodnoty RSI/MACD/Stoch z btc-e? Ideálně v json? :)
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    GIOMIKY: Nevím. Napadá mě jenom dotyčnice z průměru dat za poslednýc x dní. ale to bude signalizovat beztak opožděně. Možná jsou na směr trendu nějaké tradiční ukazovatele.

    turtle traderov znáte ? Možná na další inspiraci.
    http://bigpicture.typepad.com/comments/files/turtlerules.pdf
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GARFIELD: V metatraderu je tohle legrace, automaticky se kazdy tick provadi definovane funkce. Takze staci zavolat Bid nebo Ask a mas cenu.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SOONIC: No osobne netusim, jak rozpoznat treba sideways market od trending market. Ty znas nejakou metodu, ktera tohle umi?
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    SOONIC: ze zacatku neplanuji nic sloziteho, klouzavy prumer nebo nejake reakce na ukazatele.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    já jsem data na backtesting ručně stahoval z bitcoincharts.com
    je tam load raw data, pak copy paste do souboru a pak nějaký parser, pracné ale jednou uděláno a mám data.

    ja většinou stahuju orderbook a pak ho vyhodnocuju.

    GARFIELD: co bude dělat algo trading ?
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    Tak se k vam pridam - mam v planu v lednu zacit take psat algo trading. Ma tu nekdo zkusenosti s Cryptsy nebo nejakou jinou kryptomeno burzou?

    Odkud berete historicka data? Ja momentalne polluju tick a ukladam do souboru.
    GIX
    GIX --- ---
    koukam, ze vetsina burz ma REST api. jak sledujete ticker? to porad pollujete?

    ja ted pisu bota pro bitstamp a sleduju websocket ticker servirovanej realtime ty jejich webovy strance pres Pusher. ale je to takova znouzectnost.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    GIOMIKY: Je dobré, že historická data nabízí různe konstalace bitcoinového trhu, takže je na čem testovat pravidla obchodování pri různych trendech.

    pak je důležité zvolit si škálu, na které obchoduju.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    GIOMIKY: To je taky možnost, mít různa pravidla pro různe trendy. Asi je i správná. Vkládá se tam ale další "kurvítko" zakategorizování současného trendu pro výber pravidla pro obchodování.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Otazka je, jakou strategii implementovat. V silnem uptrendu, ktery prozil btcusd v minulych mesicich stacilo nejspis nakupoval pod klouzavym prumerem, ale obavam se, ze tyto casy jsou jiz za namy.
    HANT
    HANT --- ---
    KRISHNA:
    SOONIC: r-ko ma na ruzne trading indikatory skvelou knihovnu quantmod, ktera vychazi z ttr. prvni je dobra na ruzne grafy a vizualizace, v druhe jsou ty indikatory (funkce) jako takove (nebo alespon vetsina z nich). ja zase delal jen minimalne v octave, ale myslim si, ze oboji bude v principu dost podobne. octave je mozna vic pouzivany v machine learning komunite, ale rozdil mezi ml a statistikou je mensi, nez by se mohlo zdat.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    našel jsem nějaký starý výstup z mého backtestování pravidel pro obchodování. křížkem nakupuju, kroužek prodává.
    Nezabýval jsem se objemem, to se asi backtestingem beztak nedá řešit, protože nějaká má akce na burze by vyvolala jinou reakci. Ale beztak nemám k dispozici takový objem, abych burzu nějako významně ovlyvňoval.
    http://soonic.cesnak.org/btc/temp/graf_tema.png

    SOONIC
    SOONIC --- ---
    KRISHNA: to se dá vyhodnotit, jestli se to s tim objemem oplatí. Započteš fees a uvidíš. Je možné, že se oplatí s malým absolutním ziskem. ale proč to nevzít ?
    Právěže co sleduju, tak jsou to příležitosti, kdy vložíš třeba 0.1B a vybereš 0.101B, co je při dnešním kurzu cca 20kč, kdy se poštěstí pár krát za den, třeba 10x, máš fajn příjem BTC pomimo. Nikdy tyto příležitosti nejsou v jednotkách bitcoinů. I když je, tak ti ten objem neprojde přes tu další směnu. To se vša kdá všechno určit a dělám to.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    SOONIC: No on je ale právě problém, že ti bot třeba vyhledá arbitrážní příležitost, ale pro měny (třeba) USD -> LTC -> BTC -> USD je třeba jenom 0.1 LTC (kterou tam pravděpodobně nacpal nějakj bot) za výhodnej kurz a pak další nejbližší nižší je o několik % jinde a pustit se do obchodu s 0.1 LTC by se nikdy nemohlo vyplatit.. :-/
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SOONIC: Ja by jsem si tipnul ze hlidaji a pouzivaji, ale nechteji je sezrat na 100% protoze by tim odehnali cast obchodniku. Takze je to spis o tom co jim prinese vic penez.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    No a ještě mám takové filozofické otázky,
    - jakto, že si tydle příležitosti arbitráže v rámci jednoho systému nehlídají burzy samy
    - určitě nejsem jediný, kto je hledá a zobchoduje, tak proč ty příležitosti pořád jsou
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam