• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRISHNAAutomatický trading/boti/burzy
    Rád bych tu rozebíral strategie a technické řešení automatického tradingu
    rozbalit záhlaví
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SOONIC: Tohle zalezi na tvy osobni preferenci. Jestli jses nedockavej a nechces cekat den na trade ebo jestli ti nevadi pockat si. Take se zamysli, jakou mas chut riskovat a s jakym kapitalem do toho pujdes. Kdyz investujes 10$ muze ti byt relativne jedno, jestli je prodelas. Kdyz investujes 10k$ muzes si dovolit risknout max 2% na trade a radsi vsadit na jistotu.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    Néjaká rada na to, kterého bota si vybrat ? Sleduju u nich tři věci:

    Úspěšnost, kolik ze všech tradů budou profitové
    Skutečný výnos = profit×úspěšnost
    počet tradů v backtestu

    No a mám varianty cca,že:
    5× profit na 100%
    12x profit s jistotou 73%
    a cokoli mezi nima bych určo našel. To jenom tak na ukázku, že kde se to pohybuje.

    Kolik nejistoty by jste přijali za jakou cenu ? Nebo bych se měl na to jít jináč ?
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    FRONEMA: ja na to prave ted koukal, cena padala, on se snazil prodat tak dlouho az byla cena uz fakt dost dole, tak jsem ho stopnul. Po chvili se cena vratila nad ema, spustil jsem ho a on uz by zase nakupoval...

    myslim ze ho zastavim a poradne ho nejprve pochopim pres vikend

    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CUBBA: prodava kdyz ema klesa a kupuje kdyz zas zacne stoupet.
    ale ted mi to zrovna prohralo nejaky GHS, zjevne jsem moc vytrenvovana na psani na BTCE kde je vetsi volume a volatilita... musim to jeste trochu zupgradnout
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    FRONEMA: na merge mining jsem zapomnel.

    Pouzivam toho noveho bota, ale mam pocit ze ma spatne logiku.

    Nakupuje nad EMA a prodava pod ni...nemelo by to byt obracene?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CUBBA: proste to tezi i dalsi, viz sekce Alt coin questions na https://cex.io/faq nicemu to prej neprekazi

    jiak to snizovani ceny ti nedoporucuju delat o pevny procento, ale nejak reflektovat jestli se cena meni hodne nebo malo

    jo a davala jsem dneska rano do vlakna novou verzi bota, doporucuju na nej prejit
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    FRONEMA: s tim true/false to funguje presne jak si predstavuju. Pres vikend zkusim dopsat nasledujici

    Pokud minule sell = false a chci zase prodat za stejnou cenu, tak sniz cenu o 0.x% pokud to bude stale v plusu.

    Nemas tuseni proc se na cex.oi obcas tezi NMC? nic jsem nenastavil, proste to obcas samo tezi NMC misto BTC.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CUBBA:
    jop, muzes si to nastavit na jakekoli cislo (v sekundach) chces
    a ano, muzes napsat neco jako mam ja

    if buy instrument, null, low, 55
    debug 'buy balance ' + portfolio.positions[instrument.asset()].amount.toFixed(5)

    nicmene vrati to true, pouze pokud se to proda/koupi cele. pokud jen cast tak false.
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    FRONEMA: za vcerejsek udelal bot cca 4%, coz je slusny.

    Sice jsem programoval, ale na studovani tohodle jazyka jsem jeste nemel cas a proto se zeptam rovnou tebe.

    Lze nastavit timeout u sell/buy orderu jinak nez na nasobek 60 vterin? Prijde mi ze kdyz da sell order v sudy tik tak timeout se protahne az do licheho tiku, a pak dava novy sell order az zase v sudy. Dostaneme se teda pri prodeji na tik po dvou minutach a ne po minute.

    Vraci sell/buy instrument nejaky boolean podle toho zda se povedl nebo ne?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CUBBA: Doufam ze budes spokojen, planuju ho jeste trochu dovylepsit, jeste mi neprjde uplne idealni, kdybys mel nejaky napad, dej vedet
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    FRONEMA: dobra prace a diky za sdileni. Pustil jsem ho na 0.01 BTC

    hlavne se mi libi to dokupovani za vytezeny BTC, to je na sledovani jako delany :)
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    problém mám ve smoothovací funkci, které výsledek je závislý taky na velikosti pole dat. Takže se mi minulé hodnoty mění, když pridávám další data. No nevím, zkouším něco ještě a uvidíme.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    GIX: v podstatě porovnávám jabka a hrušky :)
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    CUBBA: GIX: je to z backtestingu. v reálu to právě nevypadá tak dobře.

    já jsem na backtesting šel tak, že jsem data zpracovával vektorově a hledal jsem nějaké parametry mého pravidla. bylo to omnoho rychlejší, než vyhodnocování po řádcích.
    To však mělo v mém pořípadě za následek, že když to pustím po řádcích, tak se to zpráva a rozhoduje trochu ináč.
    takže jsem zpátky ve fázy, že jednu na to po řádcích stejným stylem, jenom se mi ten backtestig prohoupnul z řádu minut na dny.

    ďelám tři věci. 1. smoothuju realní cenu a 2. sleduju jak se mění smooth a 3. jak rychle se to mění. mám tam několik parametrů, kterým hledám vhodné hodnoty na různych datech. to je tak vše. žádny finanční background, spíš matematika, analogie, pravděpodobnost a hlavně spokojenost :)
    četl jsem něco, ale tý svíčky nebo limitní čáry si neumím představit zapsat do nějakého programu. mi to přišlo moc komplikované. Hledám něco jednoduchého, dle čeho se budu moci rozhodovat s nějakou pravděpodobností úspěchu.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    udelala jsem bota na obchodovani na cexio. vyuziva toho, ze jsou tam nulove poplatky, a ze drzeni GHS vam prinasi maly ale v dlouhem case vyznamny zisk.

    kdo mi chcete udelat radost, zaregistrujte se pres muj referal link
    viz https://cryptotrader.org/topics/741694/fronema-cexio-mining-bot
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    SOONIC: ten obrazek je z backtestingu nebo tak jak to bylo v realu? pokud je to vysledek realnych obchodu, tak gratuluju, to vypada fakt bajecne
    GIX
    GIX --- ---
    SOONIC: Hele tohle je imho famozni. Nechces nas ostatni nejak nakopnout, kterym smerem se ubirat k dosazeni podobnejch vysledku? nejaka literatura, oblibene numericke metody, nebo tak neco ... ;)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    FRONEMA: jop, s botem mas pravdu, dam mu jeste cas :))

    ATR, pisu si, diky moc!
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KRISHNA: pises to dobre, ja ti rozumim :)
    holt jen jstli chces dlouhodobyho bota, tak ho nemuzes hodnotit a vypnout po deviti dnech, clovek musi byt pripravenej na to, ze swe dlouho nic nedeje, a ze se taky obcas neco prodela a zustanes nejakou dobu v minusu

    nicmene uprava procenta podle volatility (rozkolisani) povazuju za dobrej napad, doporucuji ti se podivat na indikator average true range, casto zkracovano na ATR.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    FRONEMA: Podle me se na situaci, kdy se +- nic nedeje proste neda zadnym zpusobem vydelat. I kdyz je vykyv behem 24h treba 3%, tak 0,4 spolknou poplatky a cca dalsi 1-2% predcasnej nakup/prodej, protoze se ti nikdy nepodari vychytat vsechny nejnizsi/nejvyssi body. Mno a to co zbyde stejne nezaplati velkej vykyv smerem dolu, kdy bot zacne kupovat moc brzo. Takze by to spis chtelo bota, co bude zjistovat dlouhodobej trend a podle toho, jestli bude stoupajici, nebo aspon tak nejak stabilni, tak ho necha pracovat a kdyz bude klesajici, tak ho vypne (nebo prepne na jinyho). Ja mam svyho bota, kterej je podobnej tomu tvymu (neni na cryptotrader), je teda trochu hloupejsi, nicmene funguje a chtel bych do nej implementovat to, ze kdyz bude rozsah za poslednich 24h vetsi, nez xy, tak zvetsi I velikost pozadovanyho poklesu k signalu nakupu.

    Mozna se vyjadruju jak tatar, neznam pojmy z financnich trhu a pisu na mobilu ve vlaku ;)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KRISHNA: mne prisel ten bot prefitovanej na velky vykyvy, holt to bude mit smysl kdyz pockas na dalsi poradnej vzestup, pak by mel zafungovat a smazat i tuhle ztratu.

    kazdopadne ja se furt spis snazim vymyslet jak vydelat na situacich kdy se +- nic nedeje, imho by to bylo lepsi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam