• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONYSEKAUTORSKÁ POEZIE *
    FIN
    FIN --- ---
    ASCORB: bongy taky ledacos napsal všelijak, řekl bych, a pak autoři dlouhých plynoucích textů leckdy, třeba takovej kabeš, tady [ poezie & texty různých autorů ] si ho vyfiltruj
    FIN
    FIN --- ---
    ASCORB: rada - a říkal to sám topol - napřed se jí výborně nauč a teprve pak se na ni "vykašli". výsledek bude diametrálně odlišný.
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    FIN: Právě jsem si toho všiml, jen jsem nevěděl, za co se chytit. Děkuji.
    FIN
    FIN --- ---
    ASCORB: na tohle doporučuji zejména klasika "prznění interpunkce" jáchyma topola :-)... někteří autoři si občas počínali svérázně.
    FIN
    FIN --- ---
    ASCORB: lze s tím pracovat. ale jen podotýkám, že dost snadno zpravidla rozeznáš, kdo s ní s nějakým záměrem pracuje a kdo prostě neumí - je to vidět :-D
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    Chtěl jsem se zeptat, interpunkci v básních dodržujete vždy podle pravidel pravopisu? Nebo se s tím dá pracovat? Někdy mi pak přijdou souvětí kostrbatá...
    FIN
    FIN --- ---
    no, jinak bych jen dodal, že... "píši pro vyjádření mých pocitů", kde "mých" se píše s "y" a navíc je to blbě, protože píšeš pro vyjádření "svých" pocitů, že, a pak i píšeš pro svoji radost (nikoliv "moji"). takže platí totéž co pro kolegyni: směrovka č. 1 = melichar - styblík. jak můžete ten jazyk tak hrozně masakrovat a nepozastavit se nad tím?
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    FIN: Pošta, woe... ;)
    FIN
    FIN --- ---
    ENDRUE: jistě, že píšeš pro sebe - i s těma strašnejma chybama - ale *proč*?
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    FIN: asi vyjadreni mich pocitu.
    FIN: pisu si jen tak pro moji radost. nikde to zverejnovat nechci.
    FIN
    FIN --- ---
    ENDRUE: zkrátka, než se vůbec dostaneme k tomu, ZDA umíš psát, řekni mi, PROČ bys chtěl psát...?
    FIN
    FIN --- ---
    ENDRUE: řekněme si to jinak: proč vlastně chceš psát? zkus mi říct první věc, která tě napasne.
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    ENDRUE: Tak to jsi na správné ceste! :)
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    FIN: kdyz tady ctu nektery nazory na nektere vytvory, tak sem uz radne vylecen a 95% dosavadnich "del" mazu
    FIN
    FIN --- ---
    FIN: dodat k poslednímu souvětí (umístit před numerický údaj): "alespoň".
    FIN
    FIN --- ---
    ENDRUE: smutná pravda je - a podle toho, jak si je této pravdy kdo vědom nebo nevědom, taky poznáš, jak dalece je kdo vyspělý v sebekritickém myšlení - že cca 80 %, které v životě vyplivneme na papír, jsou slabé, z nich tak 50 - 60 % je úplný balast, naopak tak 10 % ze zbytku je snad ucházejících a jen málo věcí bude výborných. správně by se ti mělo stávat, že cca 50 % papírů, které popíšeš (v případě souborů bajtů) vyhodíš ty.
    FIN
    FIN --- ---
    ENDRUE: jsou takoví, kteří "vyplivnou text" a je to. ale těch je velice, velice málo. vždy, když ty začneš sám/sama chovat podezření, že je to tvůj případ, vyplivni na papír pár textů a odnes je velmi přísným kritikům. to člověka vyléčí :-)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    SABRIEL13: Třetí strofa má přesladký nádech krtečkovské erotiky. Ovšem nejlepší jsou vždy poslední verše z každé strofy. Ty by se mohly recitovat samostatně a žádné oko by nezůstalo suché! :D
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    Myslis davat si cisla za nick?
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    NATASHA:
    JEZINKA:
    dekuju
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam