• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    OTAVA: u vnc to jde přes otevřený port, ale nekoumal jsem ještě jak to zabezpečit.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Spravujete svoje RIGy na dalku ? Jaky pouzivate program ?
    (na dalku nemyslim v lokalni siti a ani SSH v Linuxu)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    B3DA: Gratuluju. :-) Kde vůbec čerpáte info o spuštění nových coinů? Jen na bitcointalku?
    B3DA
    B3DA --- ---
    BORGDOG: No na SOMA jsem koukal ve chvíli, když všechny CPU řešili WIKI, takže jsem se na to vysral. Docela se mi líbí CGA, taky to neni úplně copy/paste nápad. Já stihnul natěžit a prodat pár desítek tisíc leafů (teďka jde dolu), pár SMC ale tam jsem na tom ve finále stejně jako bych jel dogy, něco jsem si nechal a šli hrooozně dolu. Ta WIKI mi za cca 5 hodin udělala 0.06 BTC a ještě 3k toho mám :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    B3DA: Já zkoušel včera urvat aspoň pár SOMA, nechal jsem to běžet přes noc, ale buď jsem to špatně nastavil nebo bylo pozdě - nepadlo ani fň. A předělávat servery na Digital Ocean kvůli tomu nebudu. Jinak jsem uvažoval stejně jako ty: Vrhnout se na nový coin, dokud s tím mým exponátem něco vytěžím, pak rychle prodat. :-)
    B3DA
    B3DA --- ---
    Bude asi hodně zajímavé sledovat najednou přebytek AMD karet všude po bazarech :)
    Jako pravda, spotřeba/výkon je supr, na cenu jsem valil oči ale ta půjde imho rychle dolů.

    Jinak jsem teďka pár dní sledoval altcoiny na btctalku a pokoušel se o instamine nějakých nových zajímavých kousků a vydělat se na tom dá zajímavě, jen se obávám že na to nemám nervy. (provozujete někdo?) Takže zase psi :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    KRISHNA: Pravda. Člověk má pak dojem, že si ty prachy aspoň trochu "vydělal." :-)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Jo, hlavně krabičku na těžení si umí koupit každej.. V tomhle je mnohem víc lásky :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    KRISHNA: Přesně. "Velké" ASIC zařízení bych si nikdy nekoupil, i kdybych měl prachů sebevíc. Ale takový rig už mi přijde celkem rozumný - pojede to, dokud se bude vyplácet, pak se rozebere, nějakou grafárnu si nechám pro sebe na hraní, zbytek prodám třeba za polovinu. Mission Complete...
    MICA
    MICA --- ---
    B3DA: No ASIC stroje co maj vyjít v horizontu půl roku excelujou v poměru spotřeba/výkon, poměr pořizovací cena/výkon až zas takový terno neni. (Soudě podle https://alpha-t.net/shop/ )
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    B3DA: no co, tak se grafárny prodaj a bude to .) osobně si myslim, že scrypt asic ještě nějakej čas potrvá.
    B3DA
    B3DA --- ---
    To jsou zajímavý plány, počítáte taky s tim, že můžou přijít ASICi na scrypt a tohle naše hračičkaření se třeba pomalu přestane vyplácet? Pravda, těch mincí už je tolik druhů že v tom případě asi brutální navýšení diff postihne hlavně provařenější coiny, ale...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    KRISHNA: a z výnosů tam uděláme solární napájení a budeme doživotní rentieři :D
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Já bych klidně šel společně do nějakýho nebytovýho prostoru v Praze. Primární je asi levná elektrika, pak zabezpečení, tak kdybyste o něčem věděli :))
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    hele ja tam pojedu tak za tri - ctyry tejdny, tak to nafotim, promyslim a hodim to sem.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Kdyby bylo extra třeba, mám to na Šumavu potenciálně kousek (novohradsko), takže příležitostná spojka klidně, ale nehodlám tam jezdit denně :o)
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    na fyzicky vzdaleny restart se hodi mit vzdalene kontrolovatelny zasuvky, neni to zase tak drahe..kupoval jsem do prace asi petizasuvku rackmount, kazda ovladatelna za 1-2k, ale bylo to pouzite.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    TOXICMAN: tak fyzickej restart tam dycky nekdo udela.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    OTAVA: každopádně jezdit na Šumavu nahodit zaseklej rig by se mi nechtělo :)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    elekrika podle nejakyho tarifu, najdu.

    zabezpeceni - je to zamceny a je to vesnici kde zije tak do 100 dusi, takze tam kazdej hned vidi kam kdo jede.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam