• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    GARFIELD: Neplatím nic a nebudu platit. :-) Rozjel jsem jenom trial, tři virtuální stroje, dvě po osmi jádrech, třetí se čtyřimi (20 je maximum), měl bych mít ještě 25 dní a pak konec. Ale zatím se zdá, že v rámci možností by se to mohlo vyplatit.
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    BORGDOG: Co pouzivas za instance a kolik za ne mesicne platis? Pokud mam na Azure 8-jadro tak mesicne platim 266eur, takze kde a za kolik si sehnal 20 jader?
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    STARF: Já. A po dvou dnech jsem skončil na win7,nedogooglil ani nedobral jsem se žádného funkčního řešení.
    STARF
    STARF --- ---
    Pred par dny jsem tu vysvetloval muj problem s tim, ze Xubuntu nevidi vsechny grafiky... bylo to deskou, mel jsem uplnej low-end, po porizeni novy uz lspci listuje bez problemu 4 grafiky.
    Nicmene jsem narazil na dalsi problem. Po instalaci Catalyst driveru OS odmita bootovat s vic jak 2 pripojenyma kartama na desce - po BIOSu chytnu black screen a tam to zustane. Jakmile "prebytecny" karty odpojim a zustanou na desce jen 2 nebo 1, tak to je v pohode. Zkousel jsem Xubuntu 12.10, 13.04 a 13.10 - vse stejny.

    Nesetkal se nekdo s necim podobnym? Mel by nekdo napad, jak s tim pohnout?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Já zas s velkou pomocí a díky _LEPIK_ rozjel těžbu Primecoinu na Windows Azure cloudu. Dohromady 20 jader a vypadá to, že v kombinaci s Digital Ocean z toho tak jeden coin za den vyletí. :-) Doufám, že budou mít za měsíc ještě nějakou cenu...
    MICA
    MICA --- ---
    BPB: Hmm tohle podezření mám taky, není prostě možnost jak zjistit že tě majitel poolu nepojebává. Já jsem byl na multipool.us, ale mám pocit, že ta výtěžnost je nižší než kdybych si sám zvlášť pustli každou grafiku na jinej coin (Chvilku jsem dvěma grafikama stále těžil DOGE a občas jsem jednu přepnul z DOGE na MOON nebo MEOW :D)
    BPB
    BPB --- ---
    BPB: konkrétně jsem těžil cca 1,4 Mhas/s a odměna byla 0,0100005 BTC...což teda opravdu nic moc, přepnul jsem sám teda na MEOW a mělo by to hodit za 24 hodin 0,0145 BTC nebo máte někdo nějakej další tip pls ? diky !,)
    BPB
    BPB --- ---
    tak..ted koukam na vejplatu z middlecoinu..za poslednich 24 hodin.. fakt spatny jako..máte nekdo podobnej vysledek ? to ten pool tak šmelí ..že sem natěžil uplný kulový? někdo pls nějakej jinej tip na multipool ?
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    tak to nebylo zas tak tezky .. uz mam funkcni LTC stratum pool
    ted ten tezsi orisek, rozjet to na neco jinyho nez scrypt nebo sha256 :)
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    TOXICMAN: jasne no :) podle toho co jsem koukal, tak je potreba pullnout aspon 10 gitu a provazat to silene dohromady .. nehlede na to, ze pokud bych chtel tezit nejakou exotiku tak se u toho asi zapotim :)
    mno tak holt pojedu pokus omyl no
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    HOUMLES: pokouším se o to, ale zatím to nejede
    na jednotný návod rovnou zapomeň
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    zkousel jste nekdo rozjet vlastni pool?
    nejak se nemuzu dopatrat jednotnyho navodu a jsem dost zmatenej :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    QWWERTY: Kdesi jsem zahlédl návod, jak rozjet těžbu na NAS serverech QNAP. Jeden mám, ovšem vzhledem k tomu, že jsou na něm veškeré zálohy všeho, tak podobné hrátky s ním jsou tabu.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    OTAVA: teamviewer s autostartem a pevnym heslem
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SKAFF:
    KRISHNA:
    tak a teď kdo přijde na to, jak maskovat těžbu za routing, aby se s tím dalo těžit? :))
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    OTAVA: ja se pripojim pres ssh, spustim si vncserver prikazem " x11vnc -display :0", pripojim se vcnviewerem a po odpojeni se vncserver sam killne
    prijde mi to bezpecne, pohodlne, funkcni
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    OTAVA: vpn do site kde je rig a tam uz ssh/rdp, podle toho co se chystam delat..casto se jenom podivam v prohlizeci na adresu rigu, kam bamt linux generuje stav, grafy o teplotach, hashratu atd..
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    SKAFF: s velikou pravdepodobnosti ne. asic je obecny nazev. vic wiki
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    SKAFF: ASIC = Application-specific integrated circuit

    čili chip vytvořenej konkrétně pro jednu určitou činnost :)
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    OTAVA: u vnc to jde přes otevřený port, ale nekoumal jsem ještě jak to zabezpečit.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Spravujete svoje RIGy na dalku ? Jaky pouzivate program ?
    (na dalku nemyslim v lokalni siti a ani SSH v Linuxu)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam