• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    B3DA: Vyzkoušeno (teplota nemá vliv, obložil jsem to celé ledem a nic...). Po jednom jsem enzkoušel.
    B3DA
    B3DA --- ---
    BORGDOG: chladit.. (zlepsit chlazeni): B3DA
    BUGER
    BUGER --- ---
    je tu nekdo z Brna?
    BUGER
    BUGER --- ---
    Borgdog: zeusy teda vubec neznam, ale zkousel si je po jednom?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Potřebuju poradit. :-( Zadařilo se mi ulovit v aukci 9 ks. Zeus Blizzardů i ze zdroji za celkem málo prachů. předevčírem jsem to smontoval, nahodil na Raspberry Pí a Mineru, a zapnul Nicehash. Na poolu mám průměrně 11,54 MH/s, Rejected Rate 0. Bohužel mi ale Minera pořád ukazuje víc jak 90% HW chyb, a ať dělám co dělám, nedaří se mi to srazit. Jedu na jejich CGminer Dmaxl Zeus Fork (jiný se mi nepodařilo rozchodit, není schopen ty Blizzardy detekovat) a jako spouštěcí scrypt mám:

    --scrypt --zeus-chips 6 --zeus-clock 328 --scan-serial /dev/ttyUSB0 --scan-serial /dev/ttyUSB1 --scan-serial /dev/ttyUSB2 --scan-serial /dev/ttyUSB3 --scan-serial /dev/ttyUSB4 --scan-serial /dev/ttyUSB5 --scan-serial /dev/ttyUSB6 --scan-serial /dev/ttyUSB7 --scan-serial /dev/ttyUSB8 --no-submit-stale

    Změny Clock frekvence jsem zkoušel nahoru i dolů - pod 320 zásadně klesne výkon a nad 340 začnou minery padat.

    Napadá někoho zkušenějšího, co bych ještě mohl vyzkoušet, anebo to mám nechat, jak je???
    TROGLODYT
    TROGLODYT --- ---
    repast ASICu na prodej, treba nekoho zajima...
    [ ARAGONIT @ tržiště / počítače a elektro / počítače ]
    BUGER
    BUGER --- ---
    CPU Core i5-4570 3.20 GHz 6MB L3 LGA1150
    BUGER
    BUGER --- ---
    Dneska sem tezbou bitcoinu propalil 4pinovou atx prodluzku mezi zdrojem a zakladovkou....

    Pustil sem CPUminer (vim ze to nema smysl takhle tezit, ale pouzivam to jako zatezovy test na nove kompy) a po chvili smrad a reboot kompa... a prodluzka mezi 4pinem ze zdroje do desky propalena :-)

    Tak sem to zkusil na druhem stejnem kompu a opravdu uz po par minutach byla prodluzka pekne zahrata... takze du shanet nejakou fortelnejsi... pac to co mame ted ma dratky vyrazne tenci jak ty co dou ze zdroje :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    NOIZER: Jediné, co mě na tom překvapuje je, že to trvalo tak dlouho.
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    Bitcoin Cloud Mining Service Collapse Exposes Customer Data
    http://www.coindesk.com/bitcoin-cloud-mining-collapse-data/
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    Ma nadstandartni zarucni dobu.. Zarucuje dobry prodej i po case :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CUBBA: ten mam taky jeden v krabici, sem netusil, ze sou jeste tak drahy. me jel 15mesicu nonstop a rikal sem si, ze bych za nej mohl chtit tak petikilo a von i litr by byla velmi pratelska cena :P
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    BUGER
    BUGER --- ---
    BORGDOG: verim, nam zkoncil podobne zdroj na butterfly... Sekl se vetracek a jelikoz to nemelo zadnou tepelnou ochranu (nechapu, ...), jelo to dokud se tranzistory nezahraly tak, ze to zkoncilo presne jak popisujes... Natavena krabicka, v miste kde byly tranzistory ohorela, misto tranzistoru jen zbytky nozicek a rozstreleneho plastu, smrad.... Nakonec se mi ho podarilo opravit, krom tranzistoru a vetracku shorely pokud si to spravne pamatuju jen nejake odpurky a pojistka, ... a BFL se dalo napajet i z PC zdroje ...
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BUGER: Ono to fakt vybouchlo, nejenom přestalo fungovat - kryt byl viditelně zkroucený žárem a ohořelý, smradu jako v hradu. A protože jsem to měl na stole blízko kompu a plno papírů okolo, fantazie mi ihned začala vykreslovat barvité obrázky toho, co se mohlo stát, kdyby k tomu došlo v noci a leželo to třeba o kousek dál... i proto jsem nějak neudržel nadhled. :-/
    BUGER
    BUGER --- ---
    BORGDOG: aaaha
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BUGER: Ne, ale konektor byl na straně toho adaptéru a já pitomec jsem v návalu emocí a za vybraného slovního doprovodu ten krám rovnou vyhodil - aniž bych se uráčil domyslet, že ten drát s konektorem můžu ještě potřebovat. :-(
    BUGER
    BUGER --- ---
    BORGDOG: aha ja myslel ze by ti stacil zdroj a pouzil by jsi kabely z toho "vybuchleho" - hadam, ze kabely asi nevybuchly :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BUGER: Mělo by to být 12 V/ 5 A ale problém je s tím konektorem - není to "normální" rozměr, ty běžné (nebo aspoň ty, které mám) na to prostě nejdou nasadit. Proto sháním nějaký přímo určený k tomuhle typu, anebo od někoho, kdo mi může na jisto potvrdit, že s tím Blizzardem X3 funguje.
    BUGER
    BUGER --- ---
    BORGDOG: Ahoj, jaky proud dava ten zdroj? Nejake 12Vtove mam...
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Mimochodem, když už jsme u toho, měl bych prosbu na případné těžaře. Neměl by tu někdo k prodeji tenhle napájecí zdroj (včetně kabelů s koncovkami): http://www.minereu.com/products/industrial-psu-with-6-12v-dc-power-head-for-g-blade-zeus-blizzard případně alespoň původní napájecí adaptér pro Zeus Blizzard X3? Bohužel mi původní doslova vybuchl, miner nechci zahodit a kupovat zdroj úplně nový za tuhle cenu se mi nechce, nehledě na to, že nevím, zda je ten e-shop spolehlivý. Zájemci prosím pište do pošty, ať tu nespamujeme, určitě se domluvíme.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam