• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    MCKIDNEY: pokusy byly [ CHILDINTIME @ Těžení kryptoměn ] :) behem par mesicu si to nejspis zase zkusim (spis pro moje dovzdelani a testovani technologie), ale treba to muzem zase nejak rozjet
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GULAZ: Mas pravdu 80W by melo pokryt zdroj, CPU, Desku i ty risery (pokud teda omylem netezis i na CPU). Taky rozumim tomu ze te to zajima - kurvi to vydelecnost.

    Napada me zda nemas 2 zdroje a pripadne nejaky SW problem - ja treba tezim na W8.1 a na W7 a vidim rozdil i tam.
    PS: 150W na kartu porad spada pod TDP a tak se svet neborti.
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    GULAZ: a jakej soft? muzu se kouknout u sebe
    btw nemas v ty zasuvce i monitor, ze ne?:D
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    GULAZ: což odpovídá cca tomu, co jsem tak našel po různí na netu.
    Proto jsem byl prekvapenej, tema TUSILovo 100W...
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    MCKIDNEY: soft mi ukazuje cca. 100W na kartu při těžení. Pak mi ale nj nejde do hlavy těch 670W na zásuvce. Když budu brát že CPU a ostatní bere max 80W (a to jsem prehnal), tak mi to vychází právě těch 150W realnyho příkonu na kartu.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jaka dava to smysl u Nicehash a asi u tohodle hubu - tam kde se tvoje sila prodava zajemcum - pak je odmena konstantni bez ohledu na mnozstvi vytezenych minci.

    No podivam se na to az dorazim domu. Kdyz vidim kolik lidi tady jeste tezi tak se divim ze neni nejaky nyx pool, treba by se ~200 GPU naslo :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: No to zalezi na mining pool jak odmenuje svoje minery. Zatim jsem vetsinou tezil podle skore v momente nalezeni bloku.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MCKIDNEY:
    Ale na poolech se prece tezi s odmenama za share, block te vlastne vubec nezajima.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    To automaticke prepinani me ani moc nerajcuje, protoze bych se bal ze prijdu o odmeny za block.
    Ten auto exchange je ale zajimava funkcionalita.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TUSIL: Hmm zajimavy, mas nejaky prehled kolik natezis v ramci sily celeho pool? Je to vice nebo mene nez 4 promile?
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    GULAZ: je tam samozrejme i BTC, navic ten awesome miner umi tezit i na nicehash poolu ...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Zminujes ze GTX 1070 maji 150W kdyz jedou naplno a na to narazim. Nic vic, nic min.
    ~100W pri tezbe na GTX 1070 neni pro me tak prekvapive.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TUSIL: pokud tam jde autoexchange do BTC, s rozumnym fee, tak to prubnu.
    Jinak ja to budu vybirat az po natezeni treba 0.1BTC, potem je to prevodni fee docela rozumny.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GULAZ: TDP je maximalni vydej tepla, Boost se vypne po chvili - na spotrebu ve zdi bude mit minimalni vliv, za to na TDP ma vliv velky - protoze meni docasne napeti.

    Clock je v tomhle pripade zavadejici argument.

    TUSIL
    TUSIL --- ---
    A jeste k tomu mining pool hubu, je tam autoexchange do meny, jakou clovek chce. Ja to mam treba do ETH (protoze nad tim zkousim psat nejaky daaps), ale zrovna ten BTC na nicehash mi neprijde uplne idealni na prevod tech malejch castek :)
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TUSIL: hmm, tak to ten power limit ma solidni vliv teda. Na to taky mrknu. dik!
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    MCKIDNEY: nepouzivam boost?
    ted nevim jestli mi neco neunika, ale oficialni specifikace pro 1070 boost clock je 1683Mhz.
    Kdyz kouknu do monitoring softu tak mi ukazuje mezi 1810-1949 MHz, podle algoritmu:


    TUSIL
    TUSIL --- ---
    GULAZ: jo, Power limit 80%, core +0, mem +500
    Jede to 120MH/s Ethereum (115MH dual), 1.62kH/s Equihash coz jsou dve veci, ktery to vicemene switchuje za ty dva dny, co to bezi. Ted to jede Equihash a na zdi mam 520W. Upravoval jsem to ale pro ETH, takze pro ten Equihash si s tim asi jeste pohraju. Ten awesome miner umi pres api menit nastaveniv MSI Afterburneru, takze by dokazal taktovat karty podle toho, co se zrovna tezi ... ale samozrejme je to jen v placeny verzi za $170 ... coz nevim, kdy by melo navratnost ;)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ty hlavne nevyuzivas cele GPU a nepouzivas boost, takze TDP 150W neodpovida spotrebe.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TUSIL: dik za tip, mrknu.
    Tu spotrebu mas dost malou teda. to je sotva 100W na kartu. obecne ty 1070ky maj 150W, kdyz jedou na plno... to mas podvoltovany?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam