• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    RUDOLF:
    Doporucuju ZEC na nanopoolu, vyhledej si tu moje prispevky, nekde to popisuju.
    Storka vtipna, nechal bych je tam, ale adresu pro vyplatu bych zmenil na svoji :-)


    MCKIDNEY:
    "chieftec tower" - udelej to rovnou, stejne pro nej jiny vyuziti mit nebudes, ne?

    NOVEL:
    Neni to trochu moc?
    Karta kazda za 20
    Zdroj za 6
    MB za 3
    CPU za 1
    RAM za 1
    celkem 51Kkc...proc za 70 proboha?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Hmm, tak jsem vcera vyzkousel build do 2 ATX case na sobe, na 4 karty ok, ale pro 6 uz to neni, zkusim vytisknout adapter pro ATX zdroj a 2 karty.

    Nez se na to vyprcam a vytahnu ze skladu stary poctivy chieftec tower :)
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    TUSIL: jeste jsem dneska premejslel nad tim zdanenim a napadl me jinej pohled. Puvodne se to tu resilo jako pronajem tezebniho vykonu poolu, kterej posle reward. Tam je asi jasna ta transakce, ale pool neni firma/fyzicka osoba, abych vystavoval danovej doklad.

    Nemohl bych to ale brat tak, ze mam pc, ktery tvori nejakej produkt a danim prijem az ve chvili, kdy ho prodavam (tj. smena na fiat)? Brat tezbu jako "kompilaci" kodu, jejimz vysledkem je nejakej produkt (hash v blockchainu), kterej pak moje firma muze prodat za fiat? Truhlar taky zdani prijem za prodanou zidli az kdyz ji proda a ne ve chvili, kdy ji dokonci a lezi mu pul roku v dilne.

    To bude jeste zabava, az do toho FU zacne stourat :D
    PYROMANEK
    PYROMANEK --- ---
    Dobrý den , chtěl bych Vám nabídnout prostor pro vaše mašinky .jedna se o kontejner k tomu určeny , cena eletriky je 1.8kw/h a pronájem od 300-800kc záleží na velikosti zařízení . Objekt se nachází 5km od Svitav. Nabídka je teď 100kw/h,později by šla navýšit.

    kamos.. kdyby nekdo mel zajem
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    super...tyjo,dik za podnety k zamysleni
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: v podstatě uzavřená digestoř s odtahem, nebo pokud chceš topit s náhonem chladnýho vzhduchu ke stroji
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JOINTER: je to trochu obchodní know, ale ano, datacentrum je chlazené tepelným čerpadlem.

    zatím jsou tam normální servery, ale jestli to bude server nebo miner je v podstatě jedno
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    CZUKI: hele krby na teplý vzduch mají takový hliníkový trubky kterýma se rozvádí teplý vzduch do jiných místností, pokud bys dokázal rig uzavřít v nějaké krabici a zajistit proudění vzduchu mělo by to jít. nevím jak hluk a jak dobrej bude ten ionizovanej vzduch,
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PALEONTOLOG: neni presne tohle prace pro normalni ventilatory a aluflex trubky?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CZUKI: no jestli máš rig, tak to musíš nějak do toho krku posbírat.
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    PALEONTOLOG: ty myslis,ze kdybych se provrtal zdi a dal tam husi krk,ze to bude stacit?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JOINTER: ad bojler - to jde kombinovat s akumulační nádrží, předehřev zajistí mining a pak běžně dotop
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CZUKI: husím krkem z okna ven. nebo protáhni husí krky z alu místnostmi skrz na skrz. sice to bude u tebe jak ve filmu Brazil, ale co uz
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    PEPPE_LOPEZ: me uz to,po pravde,taky chvili vrta hlavou. RD, mistnost 2,5x2,5 m (puvodne kancelar), kde mam otevreny okno,abych masiny chladil a i ted tam muzu drepet v tricku...rad bych to teplo dostal do jinych mistnosti...hlavne nepis,at necham otevreny dvere:D
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    XCHAOS: Me by zajimalo jak to je reseny a co to datacentrum ohriva a jak a na kolik stupnu.
    Predpokladam tepelny cerpadla vzduch-voda?
    Klidne do posty.
    Kamos topi kartama do podlahovyho topeni, komp je chlazeny standarnima vodnima blokama a pripojeny pres deskovy vymenik.

    TUSIL: bojler je na hrane, potrebujes tam cca 60 stupnu, vodou chlazeny karty by pak mely 70 stupnu, coz uz je dost. (standartne ve vode maji 35-45 dle provedeni okruhu)
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    CZUKI: dopravuji teplý vzduch s rigu na chodbě do obýváku - otevřenými dveřmi :-) , správně natočené výdechy :-)
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    TUSIL: na to uz jsem koukal a takovej case bys nezaplatil:/...investice by se hrozne dlouho vracela...lepsi je si dat klapky na usi,rachnout to do obyvaku a vypnout kotel:D
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    XCHAOS: no tak obecne, zkousel jsem tu filtrovat, ale nic jsem nenasel :) ja mam malej rig (4 karty), teplotu a hluk neresim (muzu si to hodit do sklepa), takze jedinou optimalizaci vidim v cene za elektriku a jeji placeni v crypto

    nekdo by mel rozjet startup na mining rig case, ktery budou pripojitelny jako ohrev vody - takovej bojler, ve kterym budou grafarny :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: nemas zac, odpoved na otazku sem ti dal. sice me furt zarazi, ze si na to nebyl schopnej prijit sam, ale proste tyhle prizemni ukoly, ktery resi it delnici tebe nezajmaj. chapu.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: a jako co? proč myslíš, že jsem se ptal? aby to někdo odhalil :-)

    gratuluju vítězi, tvoje ego vyhrává balíček papírových kapesníčků.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: bla bla bla bla bla, proste si coinhive neodhalil a ja jo. ted bude dobry se zase vratit ke stavbe solarnich slapacich kol a praci v piratske strane. ahoj.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam