• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    Každopádně doufám že přežije alespoň do doby co se zaplatí než umře. Zjistil jsem totiž, že memory junction teplotu mám konstantně při těžbě na 102 stupních i když teplota čipu jako takovýho (což je to co se všude ukazuje, je necelých 70 stupňů . Jediný jak to snížit by bylo nastavit na tvrdo otáčky větráků na 90% což pak hučí jak debil a předpokládám že bych tím dřív oddělal ty větráky. Každopádně je to prej obecnej problém všech 3xxx karet.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    MORPHLER: Taky mi vyhovuje. Myslel jsem že mi bude chybět hezká mobilní aplikace co má nicehash ale ve finále je to fuk bo stačí mít v prohlížeči jenom ten odkaz s mojí adresou peněženky a můžu to kontrolovat taky. Jediný co mi trochu chybí je sledování teploty karty.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MAJA: ja za sebe bych doporucil https://ethermine.org/
    MAJA
    MAJA --- ---
    Jaký mining pool by jste doporučili pro malotěžaře (nvidia 3060, cca 15h denně) ? Preference Ethereum, možná s potenciálem časem něco směnit za Bitcon ...
    FURIUS
    FURIUS --- ---
    Zdravim, Farmi nekdo Liquiditu ?

    XSOFT
    XSOFT --- ---
    Kdo nechce platit velke ucty na elektrinu, da se tezit i na tomhle ;)
    Nintendo Game Boy modded to mine Bitcoin (spoiler: it's slow) - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nintendo-game-boy-modded-to-mine-bitcoin-spoiler-its-slow
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    fakt nasrat. už se těším jak se budou propdávat celé rigy za 20k.
    toto je crazy. to má hodně daleko od decentralizace a celé kryptomyšlenky. honit si osobní profit hned na začátku chainu. Jelikož je zima R390x/8GB a RX470 ještě pořád hoodně rulez a hooodně ROI back in da days.
    KAZMON
    KAZMON --- ---
    Tady je to komplete jen karta si veme 90w při tomhle nastavení 25mhs
    Podle me i při dražší ele ses min sedum stovek v plusu na kartu měsíčně

    LOTHAR
    LOTHAR --- ---
    Dekuju za odpovedi, pomohli jste mi :-) do tohoto nepujdu
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    LOTHAR: pokud nemas el. za korunu tak imho nema. tyhle karty strasne zerou na svuj vykon, holt je to uz historicke zelezo. navic ta mala pamet je dnes vyrazuje z nekterych dulezitych algo.
    KAZMON
    KAZMON --- ---
    LOTHAR: Podle me mas ještě nejakej cas tezit eth na lol miner cca 20mhs
    LOTHAR
    LOTHAR --- ---
    Zdarec, potreboval bych na zacatek poradit :-) Chtel bych si zkusit neco vytezit a mam moznost 6-7 ks rx 570 4 GB za cca 30k. Ma to na ted kdyz nejsou lepsi karty na zacatek smysl?
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    PALEONTOLOG: jj, dnes bych asi nezacinal tezit, ta cena karet je fakt nesmysl.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    GULAZ: a teď si vezmi, že někdo udělá úplně stejnou investici, ale při dnešnch cenách za karty a krypta. může mu to vyjít, ale taky se může dočkat nepěkný korekce
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    PALEONTOLOG: ano, oba body validni.
    Kazdp. stejne tak by to bylo v pripade HODLu. Nakoupis, cena jde dolu -> ztrata
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    GULAZ: to je dobrý, jen mě k tomu napdají dvě alternativy:
    -nakoupíš 5x AMD a cena BTC zůstane stejná nebo nižší, ROI bude trvat mnohem dýl nebo ještě dýl
    -šlo o spekulaci, která vyšla
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    Ohledne HODL vs Mining.

    Napisu svou nynejsi zkusenost, zaver si udelejte sami.

    V listopadu jsem si rekl, ze krypto je zase celkem nahore, a mohl bych znovu osadit kostru domaciho rigu. Nemel jsem cash, tak jsem stahl z burz nejaky zbytky BTC. Celkem 0.11BTC.
    Za to jsem koupil 5x AMD 5700XT a rozjel tezbu.

    Po 4 mesich mam 0,055BTC zpet, tj. polovinu vlozene castky. Pokud bude trh na stejne urovni dalsi 4 mesice, investice je splacena a generuji BTC "zadarmo".

    Chapu, ze to neni klasicka situace, pac tam vubec nefiguruje FIAT. Nicmene si myslim, ze to je dost podobny: Pokud bych to chtel prepocitat, tak rekneme, ze jsem utratil 50K CZK v dobe, kdy BTC stalo 20K USD. Tzn. ze nekoupit grafiky, ale BTC, mel bych ted cca 140K CZK. Z tezby mam polovinu. Nicmene, pokud trh zustane, tak za 4 mesice jsem na 140K a opet generuji dalsi BTC "zadarmo".

    A samozrejme v obou pripadech dostanu jeste penize az budu prodavat grafiky...

    Osobne jsem to bral tak, ze nemusim mesicne dokupovat za FIAT, ale budu ho generovat miningem...
    MAJA
    MAJA --- ---
    Je to ve fázi úvah - grafické karty skladem jsou stejně jenom basic srágory.

    Je mi jasný že v idle ta karta bude žrát pár w. Najdu někde kalkulačku, kde bych zadal třeba typ karty a cenu za kWh a vyšlo mi, kolik bych mohl aktuálně vytěžit za nějakou časovou jednotku ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam