• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    MAJA: Kamos ted solarni elektrarnu resi, protoze mu stoupne cena elektriky na dvounasobek, ted ma asi 60 tisic protoze elektrikou i topi.
    10kWh v baterkach vyjde asi na 130 tisic tusim.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MAJA: takze jako baterku neco takoveho? https://www.fve-mp.cz/eshop/p/byd-battery-box-premium-hvs-7-7-10002-263 :) a to je bez nabijecky a solaru a imho takovou baterku ani DIY nepostavis moc levneji.
    MAJA
    MAJA --- ---
    IV0: Malovýroba ze soláru nebude s cenou nikdy podobně levná jako z DS.

    Rig ideálně běží 24h denně, pokud se vypíná, tak mi klesá výtěžnost lehce pod úroveň poměru času zapnuto/vypnuto - nemám to spočítané, asi to dost kolísá.

    Já si představuju, že by to běželo pořád 24h denně s tím, že přes den by se jelo ze solarů i dobíjely baterky a přes noc by to jelo z baterek. Což mi teda vychází kapacita baterky min. 5kWh, ideálně víc kvůli rezervě a životnosti.
    Beru to jako pojistku proti změnám ceny elektřiny, které neovlivním a zároveň jako backup pro domácnost v případě nouze nebo po rozšíření systému, aby na to jela domácnost komplet.
    IV0
    IV0 --- ---
    MAJA: Já se tomu teda věnuju opravdu jenom jako koníčku, nic velkého, ale za tu dobu co se v tom motám tak bych řekl, že dlouhodobě výtěžnost tak nějak kopíruje cenu elektřiny. Samozřejmě neberu v úvahu krátkodobé výkyvy cen krypta, ale prostě když to děláš dloho a nechceš úplně všechno hodlovat až bude cena hodně vysoko, ale chceš z toho pravidelně něco vytáhnout.

    Takže dokuď nepůjde solárem a baterkama (včetně úroku v případě, že si na to půjčuješ a samozřejmě se započtením životnosti) vyrábět elektřinu za ceny stejné nebo nižší těm ze sítě, tak se k tomu (aspoň já) stavím jako k lepší formě výkupu. Jinými slovy si zlevňuji těžbu tím, že svítí sluníčko, ale musí mi to fungovat i bez toho.
    Rig musí běžet aspoň 20 - 30 minut aby něco vydělal.
    Regulovat výkon na kartách podle ceny elektřiny jsem zkoušel, ale nepovedlo se mi to rozumně realizovat.
    Myslím si, že zapínat a vypínat rigy několikrát za den nebo dokonce za hodinu povede k jejich brzké smrti.

    Já teda kombinuju nízký tarif (plánované časy spínání dle distributora) a tak nějak očekávanou dobu, kdy by FVE mělo něco dávat a rig zapínám a vypínám v předem nastavené časy. Ty nejlepší (nejefektivnější) běží i když je šance na nějaký výkon z FVE malá, ty nejhorší se spínají, jenom když FVE dává skoro vždy. Pokoušel jsem se o lepší regulaci, ale tak nějak jsem vždycky ztroskotal na "detailech".
    MAJA
    MAJA --- ---
    IV0: Jsem plus minus ve stavu kdy se mi peníze vložené do rigu vrátily ... a nějak jejich hodnotě obecně věřím čím dál míň a tenhle obnos aktuálně nepotřebuju, tak mě svrbí peněženka i hravost :-)

    Panely jsou teď za ještě rozumnou cenu, ale cena křemíku docela stoupá a odhaduju, že jejich cena za měsíc/dva/tři znatelně poskočí. U baterií nemám přehled, ale nepočítám, že se jejich cena nějak výrazně hne.

    Cena elektřiny z distribuční sítě bude stoupat a počítám, že její následný pokles bude pozvolný a bůhví za jak dlouho. A proti tomu stojí výtěžnost, pokud nepočítám svoji resp. světovou důvěru v krypto ...
    IV0
    IV0 --- ---
    MAJA: Těžba má smysl jako lepší výkup, ale musíš mít optimalizovanou těžbu tak, aby se ti vyplatilo těžit i když zrovna zalezlo sluníčko. Těžbu totiž nelze regulovat úplně dobře podle toho, kolik přesně dává FVE, resp. já to neumím moc dobře. Off-grid těžba je podle mě utopie, cenově to nevychází.
    MAJA
    MAJA --- ---
    Uvažuju o napájení těžby eth ze solaru.

    Po novém roce mi zvednou cenu za elektřinu, otázkou je, jak bude dávat tou dobou smysl těžba. Aktuální spotřeba je cca 400W, samodomo offgrid s baterkou na pokrytí noci (s rezervou) mi vychází na cca 100 tis. Kč při dnešních cenách.

    Nějaké tipy/názory ?
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    aha ne, už to vidím - multithread
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    ZVIRATKO: single core?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    kdyby to nekoho zajimalo

    xmrig @ M1 Max :)

    [2021-10-27 09:02:58.665] miner speed 10s/60s/15m 2957.4 n/a n/a H/s max 3082.0 H/s
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    MARSHUS: jo je, ty lidi uz nevi co hulit aby napsali takovou blbost.

    " It sounds surreal: everybody knows that you can only mine Bitcoin on ASICs. We made Bitcoin mining on GPU a reality
    ...
    exchanges ETH earned by the miner to BTC "
    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    tohle je docela vtipny

    How to Get Payouts for Ethereum Mining without Fees - Crypto Mining Blog
    https://2miners.com/blog/how-to-get-payouts-for-ethereum-mining-without-fees/
    PIGMAN
    PIGMAN --- ---
    KAZMON: 200,-/ks
    KAZMON
    KAZMON --- ---
    PIGMAN: Za kolik?
    THONDAS
    THONDAS --- ---
    Asi blbej dotaz ale da se dneska neco jeste spekulativne vytezit s gridseedama?
    PIGMAN
    PIGMAN --- ---
    Nepotřebujete někdo PCI-e risery?
    Mám jich tady 20 nerozbalených

    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    GREGI: jj, na těžbu asi fakt bude stačit to, co jsi vybral...
    GREGI
    GREGI --- ---
    NIGHTHUNTER: jj mam to v klasicke x16... budu to mit ciste na tezeni ne hrani, neni tohle prave aby se na tom dalo i hrat?
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    GREGI: Nevim jak a v cem to mas ted zapojene (taky v PCIe x16 jako prvni grafiku)?
    Ja bych pak hledal spis nejakou “prodluzku” toho x16 portu - takovyho neco:

    Corsair prodlužovací kabel / riser PCI-E 30cm - Brno - Bazoš.cz
    https://pc.bazos.cz/inzerat/141244804/corsair-prodluzovaci-kabel-riser-pci-e-30cm.php
    GREGI
    GREGI --- ---
    Ahoj, potrebuju jednu grafiku dostat ven z bedny, dve nad sebou se neuchladej... tohle je to co potrebuju? rtx 2070
    C-TECH PCI-Express riser RC-PCIEX-01C 500 Kč sleva | CZC.cz
    https://www.czc.cz/c-tech-pci-express-riser-rc-pciex-01c/313358/produkt?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam