• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    RUDY_CZ: mrtvej, ale imho po prepnuti na ETH2 se do nej navali par tezaru a na chvili by mohla vyletet cena. Ale kristalovou kouli samozrejme nemam:)
    RUDY_CZ
    RUDY_CZ --- ---
    OTZ: ETC nebrat, mrtvý projekt. ETH 2.0 se přepne automaticky, nic nebude třeba převádět.
    OTZ
    OTZ --- ---
    cau, ma cenu kupovat ETC? BTC, LTC i ETH uz mam, tak ze bych lehce rozsiril portfolio :))
    a to chystany ETH 2.0 bude uplne nova mena, nebo se v to zmeni stavajici ETH?

    sry za OT ale nejak nevim kde se tady lip zeptat na krypto
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    taky jsem prodaval za 3-4 K pred rokem a pul... cumim co se deje a strilim to
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    ja ji prave koupil od pigmana za 3500 v lednu tak ji asi taky strelim - ROI 100procent je fajn...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    WAR_TIN: taky netusim. ale imho dobry cas prodavat. ja je nasadil za 8K, prodal realne tak po 6K byly pryc za 2 dny. a jednu uz jsem videl typka zkouset preprodavat za 9K :)
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    WAR_TIN: protože se vždycky nějaký kupce najde?
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    cau netusite proc se i obyc rx 580 8gb prodava na aukru za 10k ?
    LIVE_RUSTY
    LIVE_RUSTY --- ---
    Děkuji všem za názory.
    IV0
    IV0 --- ---
    PALEONTOLOG: Souhlasím, akorát ľudí zapomínají započítat do nákladů cenu peněz resp inflaci.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    IV0: jedina myslenka tezby je, ze musi kryptotezba stat min nez nakup. ucgebky se musi platit prubezne a zbytek muzes hodlovat nebo shortovat.
    nekdo treba tezi s 10 letym planem prodeje
    IV0
    IV0 --- ---
    LIVE_RUSTY: Moje zkušenost je, že za české ceny elektřiny se nevyplatí těžit. Aby to začalo dávat smysl, musel jsem vždy přidat nebo navíc (typicky víc než jednu věc): Čekat s prodejem (= hrát si na burze), ne půjčovat si na investici ale naopak investovat peníze, které by jinak ztratily hodnotu; odpadním teplem nahradit jinou útratu za vytápění, která by ale nastala tak jako tak (pracovna v létě to asi nebude?); koupit hardware velmi levně (second hand); náklady na servis neplatit v komerčních cenách atd.
    Jakou má pro Tebe cenu to, že občas můžeš PC použít i na něco jiného, si asi musíš říct sám. Jestli se ptáš, co se víc vyplatí (investičně, pracností atd.), tak odpověď je koupit krypto rovnou na burze.
    MAJA
    MAJA --- ---
    LIVE_RUSTY: elektřina po novém roce zdraží cca o polovinu i těm, kteří mají klasické tarify ČEZ a nespekulovali s Bohemia Energy apod.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    LIVE_RUSTY: když si spoctes náklady na elektriku a morální zastarávání toho PC, vyjde té líp za ty prachy ( 100 kc / den tzn 36 500 ročně) nakoupit nějaký krypto rovnou
    LIVE_RUSTY
    LIVE_RUSTY --- ---
    Ahoj,
    o těžení mám znalosti cca tři dny googlení po večerech.
    Situace: hodlením a pár dobrými nákupy v minulosti jsem vyrobil cca 2000USD. Dva měsíce experimentuju s platformou shrimpy.
    Spíš se tím bavím, peníze jsem odepsal po tom co mi LTC spadl, ale nakonec se zadařilo. Přemýšlím co s tím dál, nejsem úplně zdatný investor, přes shrimpy se celkem daří, ale je to spíš o štěstí.
    Napadlo mě ty peníze vyndat a koupit počítač:
    HP Pavilion Gaming TG01-1003nc Black - Herní PC | Alza.cz
    https://www.alza.cz/hp-pavilion-gaming-690?dq=6622152#parametry
    Je to osazený RTX 3060 TI. Při ceně 5,-kwh to vychází na stovku denně + si zatopím v pracovně. Celej kompl by se teda zaplatil za 10-12m (zde asi záleží na tom, co budu těžit a na kurzu). Je to zcestná představa? Za rok bych byl na svém + bych měl počítač. Jaká je životnost té karty? Dá to dva roky, při dobré péči?
    Nejde mi o to, že bych nemusel chodit do práce, ale o přesun peněz z burz na jiný systém a zkusit zas něco nového.

    Také jsem narazil na program Alza Neo, kde na dobu minimálně 18 měsíců dokáží půjčit počítač s RTX3090 za 2 700,-/měsíc.
    otázkou je, proč si jich neobjednat 10ks a nehodit nohy na stůl?
    Jaké jsou slabiny?

    Díky za všechny názory.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    TEAPACK: to CPU pujde na oboje, grafika s 2 Gb neni na tezeni ETH, ma moc velky DAG uz.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    OTAVA: CPU ryzen 2800, GPU Nvidia Quadro 2200 (2GB) a Radeon 580 nitro+ (8GB)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    TEAPACK: jaký CPU a jaký GPU.

    na CPU můžeš Monero nebo třeba Riecoin. na GPU prakticky cokoli. zkus Raven coin třeba.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    nazdar =) chtěl bych si vyzkoušet těžbu, nechci to na profit (zatím), jen si vyzkoušet celý proces na svém kompu, jak to vlastně funguje a co je k tomu potřeba. Máte nějaké tipy jak začít? aktuálně mám 16core, 64GB RAM, 2x GPU, Ubuntu

    Existuje ještě varianta, kdy by se vyplatilo "těžit" na clusterech z Raspi a podobných?
    INOX
    INOX --- ---
    DAKRLS: jen bych to upřesnil, že spotřeba rozjetého disku je kolem 11W. Zdroj je větší aby pokryl výkonovou špičku při restartu/zapnutí, to si těch 7-8 disků vezme na pár sekund těch 150 w
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    Nam jedno RasPi a 150W zdroj obsluhuje 7-8x 3,5'HDD.

    XSOFT: Kdyz se farmarila jen Chia, tak byla aktivita temer nulova. Ted se nam farmi na Chia ploty jeste dalsich 20? forku, a to uz ty disky hrabou pomerne aktivne. Je to rozdil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam