• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    TripConnexion filme du ciel l'Australie
    https://vimeo.com/86162253
    MICA
    MICA --- ---
    Wow :D

    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    ARMADILLO: a tusim, ze je to komercne na rok.
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Bylo by zajimave zazadat o licenci s timhle :)
    Drones built from LEGO® Bricks by GenCode Systems, Inc. — Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/1762962374/drones-built-from-lego-bricks?ref=category
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    RAGULAJA: Nekomercne je to 6,5k na 2 roky. Komercne je to 16,5k + pojisteni cca 10x drazsi (6k rocne).
    RAGULAJA
    RAGULAJA --- ---
    Máte někdo zkušenost (přímou i nepřímou) s řízením k získání povolení k LP pro bezpilotní "letadla"? Podle schematu procesu to vypadá na 3 samostatná řízení a poplatky 16,5k...přijde mi, že to zpracovali tak, aby raději zájemce odradili :o(
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    PIZI: jj, ale je u nich potřeba skutečně tabulky s daným počtem motorů, hlavně pokud má baterie malej vybíjecí proud (např. 15C)... protože ta ti sice pro jeden motor dá 100 W bez problému, ale když po ní budeš chtít 6*100 W (hexa), tak jí může napětí spadnout velmi hluboko a to výrazně posune celej ten graf účinnosti a s tím i tvoje výsledky
    PIZI
    PIZI --- ---
    THERIDANE: Každopádně jsi poradil jaké tabulky hledat, což se také hodí.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    PIZI: no, tak pak bohužel musí stačit eCalc, ale výsledky tomu budou odpovídat... když jdeš po opravdu optimálním řešení, tak se nákupu a testování většího množství hardwaru nevyhneš
    PIZI
    PIZI --- ---
    THERIDANE: Myslím, že to co popisuješ, je v praxi nepoužitelné pro většinu lidí tady. Cílem je myslím vybrat si ten správný motor, který ještě nemám. Ne změřit si kolik mi utáhne něco, do čeho už jsem stejně vrazil prachy.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    PIZI: jasně :)
    PIZI
    PIZI --- ---
    THERIDANE: A asi s konkrétní vrtulí, že?
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    RAINBOF: pokud optimalizuješ pro maximální dobu letu, tak vezmeš tah_motoru_v_maximalni_ucinnosti * pocet_motoru - hmotnost_stroje_bez_nakladu :)

    Tah motoru je nejlepší získat laboratorně, těm online kalkulačkám nevěřit. Je potřeba si udělat tabulku příkon motoru (W) vs. tah (N) a je potřeba to dělat s konkrétní baterií i ESC, a hlavně se všemi motory najednou (nestačí s jedním). Pak stačí najít minimum pro poměr výkon/tah a na to pak dimenzovat mašinu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jak se u tech quadkopter vypočítává nosnost ?
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    MICA: To vypada docela dobre :)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    KALIBAN: Blade nano QX je super :) s ni se desne vyblbnes.
    MICA
    MICA --- ---
    KALIBAN: Já si teď objednal tuhle

    Turnigy Micro-X Quad-Copter DSM2 Compatible with FTDI Tool MWC (Multi-WII) (BNF)
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=50460
    Líbí se mi na ní, že má řídící elektroniku jako normální koptéry (MultiWii) a normální přijímač, takže můžu používat svojí vysílačku a ne ty pekelný minipseudovysílačky, co dodávaj k RTF minikoptérám
    MICA
    MICA --- ---
    Aktuální informace k provozování bezpilotních letadel a modelů letadel, zejména vícerotorových vrtulníků, tzv. “(multi)koptér”, Úřad pro civilní letectví
    http://www.caa.cz/aktualni-informace-k-provozovani-bezpilotnich-letadel-a
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    Mate nejakej typ na minikopteru. Koukal jsem ze traxxas něco dělá... Ale moc nevím po čem skočit..
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    Na nástěnku přidány aktuální informace k provozování bezpilotních letadel, pokud by jste někdo měl něco navíc, doplníme.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam