• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    WERT
    WERT --- ---
    WERT: tak vzhledem k tomu ze nikdo neporadil tak jsem ted uz internetovej vševěd ohledne Hubsan X4 quadrokopterek:)

    Kdyby nekdo chtel, treba jako darek, nebo s tim zacit jevi se to asi jako nejschudnejsi cesta.
    "The Hubsan X4 H107C" se v posledni verzi dela s "Hd" kamerkou...
    vsechno mozny o tomhle typu zde:
    http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=25983255&postcount=1

    takhle to vypada:


    kde tuhle legrandu koupit:
    cena za HD verzi zacina kolem 65-67 USD = 1500 vcetne postovnyho do CR
    treba: http://www.banggood.com/...4CH-RC-Quadcopter-With-3MP-Camera-RTF-p-87282.html?p=2S2600080932201209GD
    seznam prodejcu:
    http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1791628&highlight=hubsan+list


    Odkazy na triky tipy atd. - proste vsechno ohledne X4:
    http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=23250512&postcount=30

    Tady je megaindex s linkama na vsechny mini mikro qvadrokopterky:
    http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1097355#post12906859

    Tady je video ktery me udivilo, kolik to vydrzi:

    https://www.youtube.com/watch?v=EB_lbT3JRN8

    WERT
    WERT --- ---
    poradte kde a jak koupit nejakou levnou quadrokopterku na zabavu doma... jako darek a nejakou treba i s kamerkou, nejakej zaklad pro legrandu proste...

    rikal jsem si ze by mohla bejt legranda i s: Hubsan X4 H107C

    ma nekdo???
    kde koupit / nejlevnejc???
    + co koupit k tomu? baterky atd.

    koupil bych asi dve, jednu jako darek jednu pro sebe...

    pripadne dalsi napady?
    SYPFX
    SYPFX --- ---
    Jsou to originál phantom 2200mah Lipo nebo zippy 2200mah Lipo.
    Cyklů máj tak max 30. Spis 20. Ale dlouho jsem nenabijel. Jsou skoro 2 roky starý a pulka je nafoukla a ty nafoukly neletam.
    Merim a nabíjim přes turningy accuel 6
    MICA
    MICA --- ---
    SYPFX: Jak je stará? Kolik má za sebou cca cyklů? Není nafouklá? Není jeden z článků podvybitej a zbylé přebitý? Zkoušel si jí procyklovat na nabíječce (pokud umí i vybíjení)?
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    SYPFX: co to mas za baterku? a kdyz ji pak zase vyndas a zmeris tak to rika co? a cim to meris?
    SYPFX
    SYPFX --- ---
    Máte někdo zkušenost s bateriemi? Merak ukazuje 12.7v každý článek na plno ale jakmile to fám do fantoma tak po 30 sekundách chlast slabý proud.
    MICA
    MICA --- ---
    JARDAK: Určitě je někde uvedený kolik proudu si ten vysílač vezme, podle toho to snadno dopočítáš. Ty klasický 5.8GHz 400mW číny maj kolem 0.25A
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    potreboval bych poradit. chystam se na quad pridat gimbal a fpv 400mw a chci to pripojit na extra baterku. a vubec netusim jakou kapacitu bych mel zvolit aby mi to fungovalo aspon 40 minut. nevim jestli to jde dopredu vubec nejak spocitat kdyz ten gimbal pri letu ruzne zabira a spotrebovava tak energii. potreboval bych nejakou praktickou zkusenost..
    GARDENROUTE
    GARDENROUTE --- ---
    SKATEMURAI: Mel by jsi si hodne ujasnit pojmy v této branzi, bez urážky pletes radu věci spolu nesouvisejicich - doporucuji Ti navstivit třeba RCmanii, a pokorne tam nastudovat veskere info ve vláknech o Phantomech, na které se tady dotazujes, rozhodne to není jen tech par nasledujicich poznámek:
    - ptas se na nejakou sestavu, a přitom chybi zcela Tvuj zamer, co od toho pozadujes, a jake jsou Tve zkusenosti (asi zadne)
    - Phantom není hracka, a tak je k tomu potřeba pristupovat, ale letat se s tim naucit da, ale nejdříve se nauc letat a resit problémy letu, potom na to davej drahy gimbal a GP kameru
    - zadny downlink na Wifi pripojeni se nepouziva, alepson ne u standardniho Phantoma s 2.4GHz RC ovladanim
    - pokud potrebujes live video v HD, tak je nejlevnejsi cestou LightBridge (a to není zadne WiFi), ale nechapu, proc to zacatecnik jako ty potřebuje (?)
    - většina videoprace se dela tak, ze GP zaznamenava HD (a vyse) obraz na SD kartu, po letu se to zpracuje
    - pro rizeni (pokud ne na LOS) pomoci FPV se pouzivaji analogove prenosove FPV komponenty, pracujici obvykle (u nas) na 5.8GHz
    - zmineny "Phantom s kamerou" je rada Vision, a je to zcela neco jiného (co se tyka fokusu na zakaznika), pro uzivatele se zcela jinými požadavky, vc. obracenych frekvenci a tvrde orientace na smartphone, nicmene jeho 2.4GHz FPV prenos (RC ovladani je na 5.8GHz) není zcela standardni WiFi, pouziva k tomu vlastní proprietarni technologii
    - v zadnem pripade se nemůže používat na modelu s 2.4GHz RC wifina na GP, dojde k zahlceni RC Rx na modelu se ztrátou rizeni a vsemi dopady (!), ani na Visionu se nepouziva WiFi na GP, obraz jde do vlastního 2.4GHz vysilace na P. Visionu
    - pokud o tom chces něco vedet, vykasli se na na bulváry typu www.svetandroida.cz, kde o tom jen zvani nesmysly lide, kteri tomu vubec nerozumi, a hledej info tam, kde o tom něco vedi, viz jiz zminena RCmanie
    GARDENROUTE
    GARDENROUTE --- ---
    Poloostrov Pelješac, jižní Dalmácie - létání s Phantomem
    Po Bosně pár leteckých pohledů z letošních prázdnin v jižní Dalmácii na poloostrově Pelješac.
    Naposledy z letošního Balkánu - z ptačí perspektivy jsem tentokrát natočil nádhernou a klidnou zátoku v Mirce u Lovište, středověkou a dnes již kompletně opuštěnou kamennou vesnici Nakovanj (Nakovana), která se nachází v oblasti významného archeologického naleziště 8.000 let starého ilyrského osídlení, a samozřejmě záběry kolem Pelješackého průlivu u Orebiće a Viganj, přímo proti ostrovu Korčula.
    Jsou to nádherná místa, kam se ženou v létě jezdíme již mnoho let, nicméně poprvé jsem to viděl ze vzduchu až nyní.

    Přepněte si do HD (a na celou obrazovku), doporučuji min. 720p, ještě lépe do 1080p, zapněte zvuk
    Flying over Pelješac Peninsula (Southern Dalmatia - Croatia)
    http://www.youtube.com/watch?v=ff1K2Haqfqc
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    GARDENROUTE: tak jsem trochu investigoval, protože to stejně postihuje i moje videa :-) z různých konců CDN posílají různý videa; podle toho odkud to zrovna chytneš, tak to nějak jede... asi to replikujou komprimovaný
    GARDENROUTE
    GARDENROUTE --- ---
    Nee, ty videa tam jiz nejakou dobu jsou, a dodnes to bylo OK, koukni do mého kanalu na ostatní, zda-li ti to také delaji...
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    GARDENROUTE: YT videa konvertuje taky, tak to třeba zkolaboruje při tom
    GARDENROUTE
    GARDENROUTE --- ---
    Žádným materiálem nic není, jede to naprosto plynule, ale zalezi na tve konektivite a vykonu grafiky :-)
    Nic takového nepozoruji ani na originalnim, ani na "trubkovem" videu. A zkouseno na mnoha platformách od nVidia na PC i tabletu (Tegra), přes ruzne mobily. Zadny problém nikde... Takze bych asi hledal chybu nekde v konektivite...
    S vlastním videem to nemá nic spolecneho, zadna spatna kamera, ani spatny render, chlapci hledejte "zavadu na Vasem prijimaci" :-).
    Ještě rychla aktualizace - zkousel jsem to pustit na trubce, a ted se to seka, takze nejaky problém na Y.T., pretim jsem to na trubce videl všechno snad stokrát, nikdy nic a krasne plynule... Ty videa jsou publikovana jiz pomerne nejakou dobu a dodnes to frčelo krasne.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    JARDAK: určitě, mnoho programů mělo prasácky nastavený výchozí hodnoty, když jsem si s nima hrál... např. Adobe Premiere je tohodle král :-)
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    no a proc. spatnej render? neprijde mi ze by to delala kamera na gimbalu..
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    JARDAK: je to materiálem, škube se to i v non-HD (360p) rozlišení
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    GARDENROUTE: uz jsem si toho vsiml v tom prvnim videu, ze se to video trosku seka. neni to plynuly. je to na mem pocitaci ze nestiha vykreslovat HD nebo to tak vidite?
    GARDENROUTE
    GARDENROUTE --- ---
    Deranjsko jezero před bouří, Bosna a Herzegovina
    Po naší kraťounké návštěvě Bosny při přejezdu hřebenu do jižní Dalmácie, jsem v kopcích nad "Deranjsko jezero" (jehož součástí je i národní park "Hutovo blato"), zachytil ze svého Ptaaka krátké okamžiky před přicházející bouří.
    Je to velmi kraťounké video, protože začalo v závěru již pršet, a hromy blesky létat, a protože jsme byli vysoko, nebylo už bezpečné dále létat, a museli jsme rychle do auta. Na videu to tak ale moc vidět není :-)

    Přepněte si do HD (a na celou obrazovku), doporučuji min. 720p, ještě lépe do 1080p, zapněte zvuk
    Flying with a QuadroCopter over Deranjsko jezero (Bosnia and Herzegovina)
    https://www.youtube.com/watch?v=BwmfzxXhIT4
    GARDENROUTE
    GARDENROUTE --- ---
    Mostar - Stari most, Bosna a Herzegovina
    Při naší letní cestě po Balkáně jsme navštívili i krásné historické město Mostar v Bosně, v minulosti těžce zkoušené, je to takový kousek Orientu, nám nejblíže.

    Město i dnes stále ještě nese stopy po nedávné válce, kdy v něm byla multietnickým konfliktem mezi Bosňáky, Srby a Chorvaty zničena řada věhlasných středověkých památek jako
    Stari most (UNESCO památka), mnohé mešity, katolická katedrála a další památky. Středověký unikátní most nad řekou Neretvou byl později za pomoci UNESCO a řady zemí znovuvybudován z původního materiálu a s pomocí původních středověkých tureckých technik a technologií.

    Přijali jsme nabídku vedení hotelu Shangri La Mansion startovat přímo ze střechy hotelu na kopci nad řekou Neretvou (což bylo opět trochu adrenalinové :-) ), od "Starého mostu" a historického centra Mostaru vzdáleného zhruba 5 minut chůze. Majitel je vášnivý fotograf, a dojednal let s příslušnými autoritami města.

    Bohužel jak večer, tak ráno, kdy obvykle kvůli světlu nejraději létám hustě pršelo, takže jsem musel letět za plného a prudkého slunce před polednem...

    Přepněte si do HD (a na celou obrazovku), doporučuji min. 720p, ještě lépe do 1080p, zapněte zvuk
    Flying with a QuadroCopter over Mostar (Bosnia and Herzegovina)
    http://www.youtube.com/watch?v=OMVJ72sy5Ok
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam