• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    JARDAK: určitě, mnoho programů mělo prasácky nastavený výchozí hodnoty, když jsem si s nima hrál... např. Adobe Premiere je tohodle král :-)
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    no a proc. spatnej render? neprijde mi ze by to delala kamera na gimbalu..
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    JARDAK: je to materiálem, škube se to i v non-HD (360p) rozlišení
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    GARDENROUTE: uz jsem si toho vsiml v tom prvnim videu, ze se to video trosku seka. neni to plynuly. je to na mem pocitaci ze nestiha vykreslovat HD nebo to tak vidite?
    GARDENROUTE
    GARDENROUTE --- ---
    Deranjsko jezero před bouří, Bosna a Herzegovina
    Po naší kraťounké návštěvě Bosny při přejezdu hřebenu do jižní Dalmácie, jsem v kopcích nad "Deranjsko jezero" (jehož součástí je i národní park "Hutovo blato"), zachytil ze svého Ptaaka krátké okamžiky před přicházející bouří.
    Je to velmi kraťounké video, protože začalo v závěru již pršet, a hromy blesky létat, a protože jsme byli vysoko, nebylo už bezpečné dále létat, a museli jsme rychle do auta. Na videu to tak ale moc vidět není :-)

    Přepněte si do HD (a na celou obrazovku), doporučuji min. 720p, ještě lépe do 1080p, zapněte zvuk
    Flying with a QuadroCopter over Deranjsko jezero (Bosnia and Herzegovina)
    https://www.youtube.com/watch?v=BwmfzxXhIT4
    GARDENROUTE
    GARDENROUTE --- ---
    Mostar - Stari most, Bosna a Herzegovina
    Při naší letní cestě po Balkáně jsme navštívili i krásné historické město Mostar v Bosně, v minulosti těžce zkoušené, je to takový kousek Orientu, nám nejblíže.

    Město i dnes stále ještě nese stopy po nedávné válce, kdy v něm byla multietnickým konfliktem mezi Bosňáky, Srby a Chorvaty zničena řada věhlasných středověkých památek jako
    Stari most (UNESCO památka), mnohé mešity, katolická katedrála a další památky. Středověký unikátní most nad řekou Neretvou byl později za pomoci UNESCO a řady zemí znovuvybudován z původního materiálu a s pomocí původních středověkých tureckých technik a technologií.

    Přijali jsme nabídku vedení hotelu Shangri La Mansion startovat přímo ze střechy hotelu na kopci nad řekou Neretvou (což bylo opět trochu adrenalinové :-) ), od "Starého mostu" a historického centra Mostaru vzdáleného zhruba 5 minut chůze. Majitel je vášnivý fotograf, a dojednal let s příslušnými autoritami města.

    Bohužel jak večer, tak ráno, kdy obvykle kvůli světlu nejraději létám hustě pršelo, takže jsem musel letět za plného a prudkého slunce před polednem...

    Přepněte si do HD (a na celou obrazovku), doporučuji min. 720p, ještě lépe do 1080p, zapněte zvuk
    Flying with a QuadroCopter over Mostar (Bosnia and Herzegovina)
    http://www.youtube.com/watch?v=OMVJ72sy5Ok
    GARDENROUTE
    GARDENROUTE --- ---
    Vodopády Kravice, Bosna a Herzegovina
    Pár obrázků z mého Ptaaka při našich letních toulkách po Balkáně, tentokráte z úžasných vodopádů Kravice na řece Trebižat v Bosně.

    Narazili jsem na ně s manželkou takřka náhodou při cestě do Mostaru, takže to byla taková docela spontánní akce, předem neplánovaná. Vodopády Kravica se nacházejí na ponorné řece Trebižat v Bosně a Hercegovině, asi 10 km od Međugorje, poblíž obce Gornji Studenci nedaleko turisticky vyhledávaného města Mostar. Jsou přes 120 metrů široké a 27 metrů vysoké. Jsou častým a oblíbeným výletním místem Chorvatů a Bosňáků.

    Docela to tam foukalo, měl jsem celkem bobky létat nad tak rozbouřenými vodami, létal jsem z přilehlého kopce nad vodopády asi 200-300 metrů daleko od nich, při prvním letu jsem dokonce zapomněl zapnout na GP nahrávání :-(, ale celkem to asi vyšlo...
    Oba záchranné WaterBuoye jsem nenasazoval, přesto jsem to riskl i nad vodou, dosud jsem nedořešil jejich upevnění k mému zakázkovému karbon skládacímu podvozku. Nad vodou to celkem házelo (to na videu moc neuvidíte, díky skvělé práci gimbalu), jen jsem doufal, že nebudu muset využít Marco Polo lokátor...
    Poprvé také byla testována DIY superlehká sluneční slona pro GoPro, obraz je bez dřívější interference od stínů vrtulí, takže tento problém vyřešen.

    DJI Phantom - flying over Kravice Waterfalls (Bosnia i Herzegovina)
    http://www.youtube.com/watch?v=G6jI7vqix58

    ____________________________________________________________________________
    DJI Phantom (The Original) antiGravity! Ed., MN2214-11 920KV antiGravity! motors, 9" DJI 9443 Props, H3-2D gimbal + GoPro Hero3 B.E., FPV T.B.S. + Boscam + FS Dominator 5.8Ghz, iOSD Mk II, Foldable CF Landing Gear, MarcoPolo Locator
    SYPFX
    SYPFX --- ---
    JARDAK: kdybys chtěl ten gimbal tak mám 2 a jeden bych za stejnou cenu prodal je to fungl z goodluck a 1 mam navic
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Po statnich dronech strilet povoleno

    Swarmed by Government Drones? This Ad Suggests Blasting Them With a Silenced Shotgun | Adweek
    http://www.adweek.com/...swarmed-government-drones-ad-suggests-blasting-them-silenced-shotgun-159216
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    DAVVID: ten gimbal jde nakalibrovat. taky jsem cetl ze se musi zachovat teziste ty kamery. lidi co litaj s phantomem jsou bohaty a prodava se jim uz hotovy reseni ktery je taky nalezite ocenene. nepredpokladam ze ten gimbal kterej jsem postnul bude stejne dobrej jako treba h3-2d ale myslim ze bude postacujici. za tu cenu..
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    JARDAK: hmmm, to vypada dobre :) takze gimbaly se nemusi delat primo pro konkretni kameru + objektiv? Nedavno jsem koukal na jeden workshop s phantomem a tam myslim rikal ze prave i o par gramu jina vaha kamery rovnovahu gimbalu rozhodi a kazda verze gopro vazi jinak takze to nakej efekt musi mit, ne?
    MICA
    MICA --- ---
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    DAVVID: ja jdu po cene a vezmu tohle, neni to omezeny zadnym drzakem, lze na to polozit lecos.
    http://www.goodluckbuy.com/...t-w-motor-and-controller-for-gopro3-fpv-aerial-photography-blalck.html

    kdyz bude vadit ze je moc tezkej, tak z nej udelam rucni stabilizator :)
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    DAVVID: zatim nikdo nevi jak bude ctyrka vypadat takze asi ne. ale resim podobnou vec :)
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    Premejslim nad koupi phantom2 s gimbalem na gopro 3 ale vzhledem k tomu ze by snad do par mesicu mohli prijit s gopro 4, zajimalo by me jestli je nejak mozny upravit gimbal aby fungoval i s tou novou verzi. Nevite jestli by to slo?
    PIPLA
    PIPLA --- ---
    Tak přidávám video z prvního létání s quadroptérkou od MightyFrog
    https://www.facebook.com/photo.php?v=849170555110466

    Zatím je to prototyp.... ale už i tak lítá suprově.
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    THERIDANE: cele jsem to nezkouknul, ale da se ten triosej gimbal o ovladat ve dvou osach nebo jenom v jedné nahoru a dolu?
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    tarot 680 pro rctimer imp 3axis test6
    http://www.youtube.com/watch?v=KNrPke6Ek90
    ODBORNIK
    ODBORNIK --- ---
    Možná bych prodal svůj Phantom FC40, koupený v dubnu u Pecky. Nějak není čas a je škoda se na něj jen dívat před spaním :o) Nabídky do pošty.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    MICA: povedla se... i esteticky to působí velmi dobře :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam