• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    DAVVID: Díky za info, zrovna uvažuju, že bych ho pořídil :) klidně piš víc :) Kupoval jsi ho u nás? Na tomtop.com ho mají v akci za 900 USD, ale tohle asi zrovna není věc, kterou chci kupovat jako šedý dovoz bez záruky.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    Hobbyists and Hackers Are Overriding DJI Drone Flight Restrictions at a Rapid Pace - The Drive
    http://www.thedrive.com/...-and-hackers-are-overriding-dji-drone-flight-restrictions-at-a-rapid-pace
    6746
    6746 --- ---
    DAVVID: Výpadky obrazu za letu řešim vypojením a znovu zapojením kabelu. Asi už mam polamanej kabel...
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    Tak jsem si poridil na zkousku Mavica, ze si konecne troufnu na neco vyvinutejsiho nez je malej Hubsan a mam dost smiseny pocity... Krome pocatecniho strachu z prvniho nastaveni a strachu ze neco podelam se s tim lita krasne hezky drzi na miste, ma spoustu moznosti na upravu nastaveni apod, ale kdyz jsem se dostal z dovci domu, koukam ze video ma dost silnou redukci sumu ze detaily tmavsich casti jsou uplne v prdeli. DJI zatim neslysi na requesty mit moznost NR vypnout. Da se to obejit maximalne pridanim ostrosti na +1 ale pak mi to prijde krapet moc preostreny... viz
    DJI Mavic Pro - DON'T Get This Setting WRONG! | Soft Footage Fix
    https://www.youtube.com/watch?v=ZEQvOAsY6ks.


    Taky me stve ze bag co k tomu byl by mel mit tak o 1-2 cm vetsi jednu kapsu aby se tam dron pohodlne zasunul se vsema vrtulema nasazeny protoze takhle ho tam musim celkem opatrne zasouvat. Ted jsou tam dve stejne velky kapsy, v jedny je ovladac s molitanem chranici packy a urcite by to zvladlo mensi prostor, ve druhy je natesno dron se sundanyma prednima vrtulema.

    Dalsi vec co jsem zjistil pozde je, kdyz na ovladaci zmacku ve video modu foto mod, cvakne to jen JPG screenshot videa, RAW to da jen po prepnuti na foto mod (mrzi ze se to nikde nenapise, nebo jsem si toho nevsiml ve vzduchu ale az doma pri prochazeni souboru.)

    Posledni co me mrzi je ze se ND filtry nedavaji k dronu uz v zakladu protoze na 1/50 sec se vlastne dostat za normalnich podminek moc neda a ten jitter a skubani me dost taha za oci, zkusim to prohnat nejakym motion blur generatorem.

    Jinak skladani a celkova mobilita s dronem je super, to je vychytany vyborne ale ta obrazova kvalita me zatim dost stve... Taky mi parkrat vypadnul video signal prestoze byl tak 20-50 m daleko, v krajine kde nic neni coz me celkem vydesilo a nevim jestli je nejakej jinej postup jak video obnovit... snad 1x se mi to chytlo po prileteni hodne blizko, a jinak jsem musel pristat a drona vypnout/zapnout. Fajn je ze se baterky nabiji rychle, i v aute...

    Kdyztak uvitam postrehy ostatnich, nebo nejaky tipy apod...
    B30
    B30 --- ---
    MERTLAS: jj:)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    B30: dolni mokropsy? :)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    RADAK: já mám (teď je teda v reklamaci) P3S, a ten má kameru lepší. nejspíš díky tomu, že je "jen" 2,6k
    mavic dnes vrácen, v podstatě jsem se s ním bál lítat a pořád prudil s abdejtem (kterej trval hodinu, vyždímal baterky a po restartu ho buď chtěl nahrávat znovu, nebo oznámil sw mismatch a šlus). chtěl jsem lítat a točit, ne řešit stále dokola nějaký píčoviny... když pominu, že jsem si kvůli němu koupil novej foun a ten držák mi v něm lámal USB konektor, protože tam má ty gumový grippy, ale bohužel v místech, kde se ten konektor nachází, takže ho to dost ohejbalo...
    B30
    B30 --- ---
    jeden testík...kvůli velikosti odkazem: http://i.imgur.com/NN8lQQb.jpg

    poznáte kde to je? :)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    jak dlouho ti vydržela ta gumová šprcka než jsi ji ztratil? já to zjistil teď. vím, že když sem to soukal do batohu, určitě tam byla...
    RADAK
    RADAK --- ---
    Hehe. Koukam ze tu kazdy cte poctive manualy jak ja. Heh. Jinak jsem mel P3P a ted mam mavic a kvalita fotek je identicka. Mavic ma jen delsi ohnisko.
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    6746: V dji go 4 app musis mit povoleny v Main Controller Setting/Multiple Flight Modes
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    Taky mám pocit že je tam nějakej permanentní beginner mód...
    6746
    6746 --- ---
    ONDRASEEEK: Vam se nekomu podarilo rozchodit na Mavicovi rezim sport? V tom rezimu mi to ukaze jenom hlasku ze to musim povolit v ovladaci, ale tam o tom neni ani carka...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    ONDRASEEEK: to dává smysl :)
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    ONDRASEEEK: nebo jinak, pokud je pozadavkem vysledne dobre video, letas bez toho... kdyz mas zapnute "sport" a letas aby sis zaletal a o video ti nejde tak je lepsi s tim...
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    SELECTOR_IX: no muzes letat i snim, ale pak je tam ten odlesk... jinak v manualu stoji presne:

    "Protects gimbal and camera from collision, dust and water during transportation and in flight."

    ale ve vetsine pripadu letam alespon ja bez toho...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    ONDRASEEEK: v tom případě... proč je průhlednej a proč je potom ještě chráněnej sundavací gumou? myslím že se počítá s tím, že lze použít i s, i bez...
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    MRAKY: ano ma se sundavat, leta se bez nej...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    zkusím natočit něco reprezentativního... pak to někam nacpu...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    jo, zkusil jsem... je to bez toho odlesku, ale prvních 14 dní budu radši lítat s tím (alza ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam