• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    B3DA
    B3DA --- ---
    jinak, to narizeni upravuje prave maximalni vysilaci vykon v civilne vyuzivanych pasmech, ktere shodou nahod spark (a mavic air) pouziva. pro evropu se to trochu ruzni, u nas je to tusim 0.2w..
    spark ma by default v CE modu 0.09w, v FCC modu pak 0.5w.
    da se i boost az 1.5w, ale pry to nejde provozovat dlouho bez upeceni vysilace

    FRACTAL: nj, ale speed hack se dela jinak, zejo (params v dev modu ty nwjs appky, zatimco pro FCC musis patchnout apk).. klidne bych si ten jeden zbytecnej krok usetril a proste lital. (ne nutne daleko, ale stabilne blizko :) )
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Me to hacknuti nevadi, mam urychlenej sportmode, dosah vic nez pouzitelnej a pokud neco natacim, tak to vubec neni o techhle hodnotach - to clovek lita stejne cca 150m vysoko a v okruhu 200m, protoze proc cmuchat 2 km nekde v hajzlu, kdyz si tam muzu dojet :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: afaik mavic pro ma CE mod.. ale prave diky pouzitymu radiu je i v evrope dosah vic nez pouzitelnej..
    silnejsim signalem ukrast ne - vyrusit ano. pokud se nebavime o zarizeni, ktere DJI a jini vyviji pro potreby treba letist apod.
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: No to hackovani je jen obejiti nejakych narizeni. IMHO naprosto nesmyslnych, protoze Mavic zadne CE omezeni v Evrope nema. Co se signalu tyce, tak tomu nerozumim prakticky vubec, jen si rikam, jestli se da dron z oblohy "ukrast" silnejsim vysilacem, kdyz se jedna o wifi, ktera je zaheslovana. Mozna jsem v tomhle naivni, ale fakt bych byl rad, kdyby mi to nekdo dokazal vysvetlit :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: njn, kdyz ocusync nepotrebuje primou viditelnost pro mnohem lepsi vysledky a neni treba hlidat fresnelovu zonu jak u wifi.. ja mam rad, kdyz koupim zarizeni ktery ma na krabici treba 2km, abych ho nemusel hackovat pro ty 2km ;) v tomhle me DJI docela zklamalo, jako v podstate technologicky leader v oboru.. ja vim, consumer grade selfie toy. ale!
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Jak rikam, litam v prirode. A kdyz si clovek predstavi tu fresnelovu okurkovou zonu, tak se da ledacos :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    SITH: RC ma vysilac 0.5w v FCC modu.. dosahne - ale v okoli nesmi byt skoro nic :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    SITH: Mobil mam napojenej na remote samozrejme :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    LEVOS_BOB: A pro jistotu pripojuju pres otg, aby se ty wifiny navzajem nerusily. I kdyz nedokazu potvrdit nejake razantni vylepseni
    SITH
    SITH --- ---
    FRACTAL: takže to tam do mobilu frčí přes wifi? pak nevím jak můžeš mít takový dosah 2,5km když tam wifi nedosáhne
    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    FRACTAL: hmm ja to mel asi nak debilne pripojeny.. mam v tom chaos..
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    FRACTAL: Jo deti to delaj. A furt tam cpou prsticky :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    SITH: Do mobilu. S brejlema bych asi neudrzel rovnovahu a chodit s rybarskou zidlickou stira vyhody maleho dronu :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: jo, tohle je obrovska vyhoda
    (i kdyz, nektery lidi to tak nevnimaj - par let zpet jsem musel vyhanet skolku zpod pristavajici acro 250 - i ta pomerne velka a fakt zuriva karbonova naha potvora prilakala ucitelku, deti a vsichni byli hodne zvedavi mj. koukat na to primo z mista, kam jsem klesal :D )
    SITH
    SITH --- ---
    FRACTAL: to ovladáš tak že máš FPV brýle nebo máš přenos do mobilu a tam se jen díváš?
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    Trocha mrazu

    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Navic nic vetsiho nema moc vyznam, lidi pak iz koukaj blbe. Spark vypada jak hracka a dovolis si s tim mnohem vic
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Litam prevazne v prirode pripadne vysoko :) A obcas inspekci komina nebo okapu :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: ja jsem se sparkem spokojenej, ale jak vidim mraky lidi upgradovat z nej na mavic air, moc to nechapu.. upgrade resi lepsi gimbal a kameru (resp. tak vubec kvalitu obrazu), ale ta zasadni chyba sparka (dolet / kvalita signalu), kvuli ktery jsem se taky vydal FCC mod cestou a nakupem doplnku typu `range extender` (coz pomohlo mimo civilizaci dost, ale je to porad wifi a blize rusicim prvkum je let dost casto PITA) proste vyresena neni.
    dokazu si ale predstavit uprade na neco jako mavic pro, ale o fous lehci, s usb nabijenim.. :) uvidime s cim DJI prijde a jak to bude vyladeny. zatim na to taky dlabu a litam (kdyz to jde ;) )
    btw. uz par mesicu si rikam, ze bych si ty inteligentni flightmody mohl vyzkouset, kdyz uz tam jsou.. stejne jako jsem jeste nezapnul palm control. na tom mi fakt nesejde..
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Ja uz neupgraduju vubec. Nikdy s nicim lepsim neprisli a inteligentni flightmody jsou jen geekovina. Takze na to dlabu a litam
    B3DA
    B3DA --- ---
    ESY: no me prave prijde, ze ty konstrukce s 6/8 rameny narozdil od tohoto by dost mozna ustaly vypadek motoru ci dvou.
    statni zakazka, meh.. z ciziho krev netece :(

    FRACTAL: toho se trochu bojim.. podle ohlasu je ten dosah na FCC skoro dvojnasobny oproti sparkovi, coz by v CE modu podle zarusenosti kolem mohlo byt treba 40 - 1200m.
    coz je treba pro me duvod pockat s upgradem sparka na neco jako mavic pro2 (snad :) ) s ocusyncem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam