• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    SPECZ: z pohledu legislativy to je HOP a tedy bez vyjimky tam legalne letat nelze :)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    SPECZ: Zapomnel jsem teda upozornit ze technicky to tam bylo trochu problemovy, podrobne rozepsano je to o par postu vys nad tim co linkuju.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    SWALLOW2: No, nejsem si jistej jak moc ne/legalni to tady je, ale fotogenicky mi to vcelku prijde, a do pulhodky od prahy bych rek ze to je. V pripade zajmu poslu presny souradnice a info kde zaparkovat :-)

    [ SPECZ @ Ruiny, kanaly, bunkry a jine opustene prostory ]
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    SWALLOW2: Legalne si muzes zalitat prakticky kdekoliv, pokud splnis doplnek X. Fotogencky muze byt defakto cokoliv. Zalezi, jakou mas predstavivost a fotograficky oko :) Fotogenicky muze byt jakykoliv les, nebo nejaka skala, reka atd atd... da se toho urcite vymyslet hodne :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRACONIK: Zkus zavolat do dronpro.cz cas od casu tam maji nejaky nahradni dily. tak treba budes mit kliku.
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    DRACONIK: Zkusil bych aliexpress
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    prosim prosim, kde sehnat chybejici patku na dji mavic air?
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    WERT: To mne nenapadlo, a pritom jsem to mel primo pred nosem :)
    WERT
    WERT --- ---
    SWALLOW2: Letiste Vaclava Havla
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    Nemate nejake doporuceni kde si vicemene legalne zaletat kolem neceho fotogenickeho do pul hodiny/hodiny od prahy? Diky moc
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Zakoupen Ryze Tello (dron vzniknul ve spolupraci s DJI a Intel, soude mmj dle log tehle firem na krabici)

    5000 CZK cena na Alza za dron + tri baterky + nabijecka na tri baterky + gamepad se stojankem na telefon + nahradni vrtule.

    Ucel moji koupe je letani s nim ze srandy po interierech, ne toceni videa nebo boj s vetrem venku.

    + Litani v interieru mu jde kvuli mensi velikosti lepe nez memu DJI Spark.
    + Venku jsem to zatim nezkousel, ale v interieru se i za ne uplne idealniho osvetleni drzi prikladne rovne ve vzduchu.
    + Do stojanku v gamepadu se pohodlne vejde i muj OnePlus 6T ve vetsim originalnim pouzdre (gamepad DJI Spark s nim ma problem - drzi tam, ale nakrivo, protoze se vejde jen hodne natesno).
    + Gamepad je mechanicky povedeny, pekne se mi s tim lita.
    + Baterka se da nabijet primo z dronu pomoci microUSB kabelu (pomalu a preferoval bych USB-C, ale alespon neco).
    + Ve vzduchu na jednu baterii vydrzi peknych 13 minut. Navic jsou ty baterie malicke, takze klidne muzete mit dalsi dve v kapse (velikost podobna na bezny plastovy zapalovac).

    +/- Nema gimbal coz nekomu muze vadit, ale zase mensi sance, ze prijde k uhone.

    - Nezkousel jsem nahravat video nebo fotit - na to ho nemam, ale soude z toho co jsem videl na netu, pripadne co vidim na display telefonu, je ten vystup mizerny. Ale jak rikam, mam ho jako (fungujici) hracku do interieru, ne na toceni.
    - Citelne zpozdeni realita vs video na display telefonu. Letani mimo vizual se da, ale moc dobre neni.
    - Nevim na jakych telefonech se tohle jak chova, ale ja musim telefon odpojit od GSM site, aby poznal ze jsem fakt pripojeny ve WiFi siti dronu. Nastesti se tohle podarilo vygooglit, nez jsem ho odnesl na reklamaci.
    - Nabijeci stanice je pomala a nabiji jen jednu baterku ze trech, ktere se do ni naraz vejdou. Dalsi se zacne dobijet, az se dokonci nabijeni predchozi. Navic udajne nabiti jedne baterky trva 90minut.
    - Na dronu i v nabijecce Micro-USB, preferoval bych novejsi USB-C.
    - Gamepad jde nejspis pouzit jen na toho drona, coz pro mnohe muze byt skoda.

    SPECZ
    SPECZ --- ---
    STIZZ: Neznam, ale zrovna se do něčeho takovýho hodlam pouštět :-)
    STIZZ
    STIZZ --- ---
    Zdar,neznate nahodou nekoho,kdo se zabyva vyvojem a stavbou tezkotonaznich dronu? Nosnost 40-50kg
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    PREBRAL: Bude to uplne stejny :) ale nemyslim, ze zrovna v clancich a tak dal to bude nekdo resit... imho fakt nebude :)
    Spis po peti letech bude kvalita uplne nekde jinde ;)
    PREBRAL
    PREBRAL --- ---
    MERTLAS: A jak se to má s použitím fotek starších pěti let? Fotím si z drona pro zábavu, ale občas se mi může stát, že se mi jednou konkrétní fotka bude hodit do článku nebo knížky. Podobně třeba občas v současnosti používám fotky z dolů, kam jsem lezl načerno kolem roku 2005, což už báňský úřad stran příslušných přestupků netrápí.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    PPNEKK: Tak provadis tim defakto letecky prace a navic pokud letas v huste osidlenym prostoru, tak musis mit vyjimku pro let v takovem prostoru a takvou vyjimku dostane pouze subjekt certifikovany UCL. Nevim, co je na tom divnyho.

    Proste to jsou pravidla, ktery jsou nastaveny a bud je bude clovek respektovat (stejne tak, jako respektujes predpisy dopravni), nebo je respektovat nebudes a pak musis byt pripraven na pripadny trest.
    A nebo se muzou pravidla zkusit zmenit o coz se jiz nejakou dobu ruzne subjekty pohybujici se v oboru s drony pokousi, ale bohuzel to neni jednoduchy a vzhledem k blizici se platnosti nove evropske legislativy to ani neni na poradu nejblizsich mesicu ani let.
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    MHO: Taková teleskopická karbonová tyč, to by šlo :)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    PPNEKK: Definice je, že se na tom nesmíš obohatit. Takže, když si uděláš fotky pro vlastní potřebu (třeba pro radost), nesmíš si pak za odměnu koupit zmrzlinu. Dá se to obejít tím, že UCL zároveň pošleš karton zmrzlin, naštěstí jak říká Mertlas tam pracuje jen pár lidí :)
    Kdybys měl kupovat zmrzliny častěji, je levnější udělat si povolení :)
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    a jekej je rozdil v tom, ze ja si z fotek udelam kalendar kterej pak budu rozdavat a na facebooku napriklad ve skupine Drony lide postuji ruzne fotky, ktere nafotili a tim ty fotky taky propaguji?
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    MERTLAS: aho. to mi teda prijde jako pekna blbost. nereknu kdybych za uplatu nekomu neco nafotil,ale kdyz si udelam par fotek pro svoje ucely? se divim, ze nemusis mit to povoleni jeste nez si drona vubec poridis.....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam