• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: aha, vidis to me nenapadlo, ze driv byly ty kamery vic automaticky :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    W_NOICE78: slepnout? que? :)

    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: no ne uplne vsechny modely dovolujou menit clonu :) jde to az od P4P, P4Pv2, I2 a u M2 jen u verze Pro :) Zbyle modely nemaji nastavitelnou clonu :)
    A navic nejvetsi ostrost se u tehle stroju pohybuje kolem clony 4-5 a pak uz to neni zadna slava :)

    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    DRAGON: mavic 2 pro od clony f5 do f11 zacne slepnout tak ze se to neda pouzit. Optimalni ostrost je pri clone f3,5 az f5
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    v okamziku, kdy mas promenlivou clonu f/2.8 - f/11, tak pri nastaveni iso 100-6400 (nastavenou na 100) nemuzes mit problem ani s primym sluncem v lete na clone 8. Leda budes natacet primo neco proti Slunci a to ti nepomuze ani 32, na to potrebujes ND x1000, ktery mam taky ale to uz nejde dobre natacet nic ostatniho.
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    MERTLAS: Ja mam sadu Polar Pro 4 8 16 vse ND a ND/PL. Ale tedka jsem za slunneho dne zkousel nastavit 30 FPS/60 zaverka a bylo to preexponovane. S 16 ND/PL.
    Ja teda spis fotim, ale chtel jsem si neco natocit a otestovat.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOMMYKNOCKER: proc by mela? mas moznost manualne resit u DJI zaverku. Je to vse o nastaveni propustnosti svetla optikou na snimac. V lete se vyplati -2EV polarizaky nez ND.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    TOMMYKNOCKER: mam 8 a 16. Spis mi chybi ta 4 nez 32 :) tu bych pouzival nejspis v zime pri jasnym slunecnym dni nekde na horach... ale jinak imho 32 v nasich podminkach neni treba... (beru v potaz to, ze na P4P muzu clonit :) ) coz nizsi rady dronu neumi :)
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    MERTLAS: 16 a 32 nechybi? V lete?
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    DRAGON: Pro svuj prvni let sis nemohl vybrat horsi misto. Jed mimo obytnou zastavbu a drz se od stromu dal.
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    DRAGON: Jestli mas PC a spoustu volnyho casu tak zkus tohle

    DJI Flight Simulator - Enterprise Pilot Training Software – DJI
    https://www.dji.com/cz/simulator

    Tralo mi nejaky cas to rozchodit, je to jen trial, ale s dji ovladacem to spojis a pro zakladni vyzkouseni toho jak dron bude reagovat na ovladani, se mi to libilo :)
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    DRAGON: Maji tam pouzity android.
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    FRACTAL: Mavic Air taky nabyji jednu po druhe. Aspon mne.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: tak na krizika nemam, to rozhodne :))) je to hrozny, uz sem 14 dni doma nemocnej a jeste tyden budu a mam tu novej telefon a novej dron, jako ja si tu snad udelam z nabytku prekazkovou drahu :))

    W_NOICE78: coz znamena co? ze to bude priste napsany v manualu, ale ve vysledku tam nic neudelaji novyho, ne? maximalne tak upravi pro S10 pripojeni presne rozliseni, ale to uz je ted zcela v poradku. Aspon tak to tipuju :)
    ESY
    ESY --- ---
    MERTLAS: a ja se pripojim k vam! a budu ocumovat a maximalne muzu ukazat jak lita nejakej zivejsi fpv freeestyle kousek
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: tak doma ten signal stroje neleti na takovou vzdalenost :) navic jsi v uzavrenym prostoru, kde ti steny signal odrazi spis k tobe ;)

    kazdopadne to, ze ti to v indooru drzi takle nizko na zemi pozici, je diky senzorum a ne GPS :) kdybys vzlitl cca do 6 metru tak uz tu zacne dost plavat ;) Coz je super, kdyz se tocis kolem lustru Frantiska Krizika v Zofinskym palaci v nevycislitelny hodnote :D Pan reditel si malem ukousal cely prsty... a priznavam, ze ja se taky uplne necitil :D byla to takova smes adrenalinu, uzasu a strachu :D takze 65" oled je fakt pohoda :D

    V indooru jsem uz litat slusny brikule...
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    DRAGON: bude ti fungovat, ale neni oficialne podporovanej od dji https://forum.dji.com/thread-182818-1-1.html
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: tak parada, dikec :) ja sem ted stejne nemocnej a do ty zimy se mi vubec nechce, takze az zacne jaro, tak budu jenom rad, aspon uz nebudu uplnej zacatecnik :)

    jinak ted sem mavica zkusil pustit v obyvaku, cekal sem ze se v byte zvedne tornado z veskerejch papiru, co mi tu lezej po pokoji a nic, prekvapive tichy a ty rotory nedelaj vubec bordel, zajimavy zjisteni :) jenom teda pustit to v byte, kde metr od toho stoji 65" Oled, pul metru nad tim visi lustr a podobny zaludnosti, to ma clovek stazenou prdel :)) ale ten dron je proste neskutecnej, se to ani nehlo, delalo to presne co sem potreboval, proste pecka. wifi mi tu najde cca 40 acces pointu, takze podle ty teorie, ze ta Hvezda byla zasekana signalem a proto se odpojil, inu tomu se mi moc verit nechce...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    W_NOICE78: co vlastne znamena nepodporuje? to znamena, ze firmware vysel driv nez vylezla S10, jinak ho to samozrejme rozpozna a je to uplne stejny jako s S9, ktera delala stejny problemy.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: hehe... ono kdyz to delas pracovne, tak litani "jen tak pro radost" je strasne tezky :D muset vymyslet nejaky misto, kde to jde a nejsou nejaky omezeni (abych se tim pripadne mohl prezentovat), kde to je pekny atd je strasna namaha :D

    Ale muzeme to vymyslet spolecne a az bude trochu teplo, tak muzeme vyrazit :) Nejsem proti, naopak jsem pro!

    Tak to je zvlastni. Vetsinou to na novejsi stroje funguje bezproblemove... Ono mimochodem neni uplne jisty, ze kdyz si koupis iPhone, tak ti to pobezi bezproblemove. ja treba pred rokem musel koupit iPad protoze jednak me uz nedrzela baterka, druhak velikost displeje a tretiak 6ka uz uplne nedavala aktualizaci DJI GO appky. Pokud litas jen tak pro zabavu, tak to nemusi byt tolik limitujici, ale pro praci se proste potrebujes spolehnout na maximum a presne takovyhle veci neresit.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam