• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    DRAGON: tznm. mel bys mit shutter na 1/60 nebo 1/120. Pak taky zalezi jak to video zpracujes. Export videa mas ve 25fps, takze pokud mas timelinu nastavenou na 25 fps a zaznam ve 30fps, mel bys to video o 17% zpomalit.
    Momentalne nejlepsi sw na strih videa je Davinchi Resolve, kterej je zdarma. https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    MERTLAS: můžeš mi vysvětlit tu záhadu s vyšším datovým tokem u nižšího rozlišení? souvisí to nějak s kodekem?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: pokud zpomalujes, tak 30fps ani 25 tocit nemuzes... (ale nevim esi si to v tomhle videu zpomaloval). Ptat se esi znas pravidla pro filmovani je predpokladam zbytecny? Kazdopadne tady by me zajimalo, jak si mel expozici nastavenou? kolik fps, jaka zaverka, kolik si clonil... je to strasne sekany a spis to vypada na spatne zvoleny hodnoty.

    jinak 2,7k ma vetsi datovej tok nez 4k. Takze pokud nemusim do 4k, tak tocim 2,7k. Zahranicni produkce vetsinou ale stejne chtej 4k. Jinak ja tocim do PAL, coz pokud netocis do televize, tak to nehraje roli.

    Jinak co se vetru tyce, tak to je jeden z duvodu, proc nechci prejit k mensim strojum, nez je Phantom... tohle by imho Mavic proste nedal..
    Vitr foukacek
    http://www.youtube.com/watch?v=HXxNQZX7Rt0

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    W_NOICE78: 30fps@4K
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SWALLOW2: jenom ten polarizacni
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    DRAGON: chybi ti tam prirozenej motion blur, v jakym fps jsi tocil? Jestli 25fps tak bys mel mit shutter na 1/50 nebo 1/100. Taky si myslim, ze nemas zaostreno na nekonecno. Mozna bys mel ten link pro zacatecnicky lamy poradne nastudovat ;)
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    DRAGON: Jaky filtr jsi pouzival ? Dik
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    2,7K v 60p je spravna cesta imho
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MASTA: je to jedno. zkousel sem si pustit originaly mp4 z dronu a delaj to taky :(
    MASTA
    MASTA --- ---
    DRAGON: A jakou postprodukci na tom delas aby se to netrhalo? :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    na to, že sem s tím byl ve vzduchu podruhý v životě, v půlce letu začalo chcát (radši sem ho přivolal) a byl neskutečnej vítr, tak musím říct, že mám z toho fakt radost, s tim Mavicem se mi velmi dobře spolupracuje.
    Sice má dost špatnou latency přechodů expozice, pohybovat s kamerou při letu praktický kontraproduktivní (možná pomůže naskriptovat cesty) a furt to neskutečně hlasitě pípá a něčím otravuje, ale já jsem velmi spokojen ;) sem zvědavej, co s tím budu točit za rok :)

    Project Maj Trailer (okamihu_photography)
    https://www.youtube.com/watch?v=pXpd5cApqVY


    kdyžtak 4K origo file je tady
    https://okamihu.cz/projectMaj2019.mp4

    jen ještě jedna věc: možná spíš začnu točit do 2,7K a víc snímků, protože těch 30fps je bez postprodukce dost škubanejch.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOMMYKNOCKER: ty jo, ten uz sem neotevrel tak 10 let, zkusim, dik. To byl skvelej tool.
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    DRAGON: To by mozna zvladl VirtualDub.
    VEXCZ
    VEXCZ --- ---
    DRAGON: Jop je to paradni GPS stroj uvazuju ze zkusim nacpat na sveho freestyle 5” GPS a jestli taky bude takdhle hezky drzet jednu dobu jsem tam gps mnel ale prece jen neni to lehke nastavit takze kdyz delal RTH a pristaval poprve pristaval rychle klepl sebou o zem vzpamatoval se a zacal pristavat pomalu vypadalo to srandovne
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    VEXCZ: Mavic 2 Pro. Zkousel sem s nim zamerne jet dopredu afap a pak treba rychle zatocit, ten stroj se ani nehnul, neskutecny. Zkousel sem i najezdy kolem zeme, cca metr a pul nad zemi ve vetru, dron se k zemi nepriblizil. Tohle me zacina bavit :)
    VEXCZ
    VEXCZ --- ---
    DRAGON: Parada co ze to presne mas
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    prosím, dokážete někdo poradit nějakej soft pro Windows X, kterej vezme tu mp4 z drona a umí ji roz-splitovat na XY části a ty rovnou uložit? žádnej postproces, žádný reencode, pouze co nejjednodušší soft na rozdělení toho souboru na části mnou požadovaný?

    dík
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    sem cestou k doktorovi pořádně testnul mýho okřídlenýho dravce Ten stroj vydrží ve vzduchu neskutečný věci! Dneska je tak strašně brutální vítr, že mě to málem porazilo, ale on si vyletí v pohodě do dvou kileček a stojí jak dědkům po Viagře.
    Ten stroj miluju! :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SWALLOW2: jasan, tenhle
    TENENELE Official Store - Small Orders Online Store, Hot Selling and more on Aliexpress.com
    https://www.aliexpress.com/store/4172002?spm=2114.10010108.0.0.38436741fP3hto
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    DRAGON: Das prosim link na konkretniho prodejce v Ali? Dik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam