• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    MHO
    MHO --- ---
    MERTLAS: Jeste je ctvrta moznost a to je jail break dronu a vykuchani. Jsou k dispozici firmwary, kde lze nastavit vse "falesne", kde neni potreba registrace atd.

    Já mám takhle drona upraveného. Ani ne tak kvůli porušování zákonů, ale prostě nevidím důvod, aby DJI měla informace o tom, kde létám, moje fotky, mohla mi drona uzemnit atd.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    MATROX: brani si teritorium. Berou dron jako nezvaneho vetrelce do jejich prostoru :)

    ad identifikace, tak pokud nechces delat nic nezakonneho, tak se opravdu nemas ceho obavat :) Pokud chces litat tam, kde bys nemel, tak je to uplne stejny jako s jakymkoliv jinym porusovanim zakonu. A ano jsem si vedom toho, ze mohou byt na prvni pohled nesmyslne, ale proste plati. A jsou pak dve moznosti, bud zakony budeme dodrzovat, nebo se je pokusime zmenit :) (porusovat je je treti moznost, ale pak se nedivme, ze to u nas vypada, jak to vypada :) )
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ale ja teda pokazdy nez vzlitnu nekde v prirode, tak par minut sedim a sonduju, jestli treba neni v okoli nejaky dravec, ono se to za par minut (10,20) pozna, letaji casto v kruzich a maji urcite trasy.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    husty, ja mam Mavic 2 Pro a jeste sem nemel s ptakem nikdy problem (sakra to zni divne :D)
    MATROX
    MATROX --- ---
    Na mě běžně útočí celá hejna ptáků, většinou ty větší (velikosti holuba a větší), nevím jestli se chtějí pářit, nebo brání svůj prostor a to nemám zrovna malého drona.

    Potom co tu čtu o systémech identifikace DJI dronů, jsem poprvé rád že jsem si DJI nepořídil.

    Není tu někdo kdo by měl drona od stejného výrobce jako já?

    3D Robotics IRIS+, Tarot T-2D gimball, goPro 4 black, Black Pearl FPV monitor
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MRS - IEEE RAS Průmyslové Symposium
    http://mrs.felk.cvut.cz/prumyslove-sympozium/
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    NYX: zalezi, s cim litas. Na Sparky jdou temer vsichni ptaci, na Mavicy jdou vetsi ptaci velikosti vlastovek a na Phantomy jsem videl utocit hlavne racky a podobne velka havet...

    a jak pisou ostatni, tak senzory berou svetlo a slunce nemusi byt ani moc nizko... jednoduse, kdyz jsou senzory proti slunci, tak to berou jako prekazku :)
    NYX
    NYX --- ---
    MHO: Diky, to by mohlo byt ono.
    MHO
    MHO --- ---
    NYX: falešné proximity alerty umí udělat třeba let proti nízkému slunci. Mavic ma detekci optickou a ne pomocí sonaru (ten je jenom dolů). Takže různá oslneni těch kamerek mohou udělat falešný poplach.
    NYX
    NYX --- ---
    btw: jaka je sance, ze mi drona sejme v horach nejaky ptak? Jsem stovky metru od cehokoliv a pritom mi to obcas haze proximity alert, tak jedine vysvetleni co me napada je nejaky zvedavy ptak, co se prisel podivat.
    MASTA
    MASTA --- ---
    ANAMORPHIC DRONE LENS - A Cinematic Monster
    http://www.youtube.com/watch?v=EznnAzjbRmM
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: no ja kdyz si vzpomenu na muj prvni letecky pokus nad oborou Hvezda, kde to po minute asi ztratilo signal, remote byl cernobilej bez signalu a dron letel dal.... no neverim uz nicemu :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: lol... jak se to muze stat? dyt to je tak dokonalej stroj, ze se ma vracet na misto vzletu a nemuze to selhat ne...? :D

    Nepreju to nikomu, ale dalsi z dukazu, ze to proste drahu bere a tak dokonaly stroj to neni...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Johny Bláža‎ to DJI Mavic - CZ/SK
    4 mins ·
    Sdílím kamarádovi kamaráda:
    Sice uz nedoufam, ale zkusim to! Pratele, kamaradi. Treba nekdo z vas pojede na vylet, nebo nekdo z Vasich dalsich znamych pojede na vylet do byvaleho cinoveho dolu Rolava (tez znameho jako Sauersack) u obce Prebuz v Krusnych horach. O co jde: vcera (7.7.) mi tam tak trosku uletel a nekde nekontrolovane pristal bily dron DJI Spark. Treba pristane pred ocima nekomu, kdo tam bude na prochazce. Byl jsem s nim ve vysce nad kruhovou nadrzi/studni, ktera v dane lokalite nejde prehlednout. Pak doslo ke ztrate spojeni a dron si nekam v okoli sedl. Prosim o sdileni, treba se nekomu postesti na nej narazit. Poctiveho nalezce odmena nemine
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MHO: dekuju, kouknu
    MHO
    MHO --- ---
    DRAGON: Drona i baterie jsem měl vždy na palubě. Baterie dávám do ochraného obalu.
    Celkově je dobré se podívat na konkrétní podmínky aerolinek, kterými letíš. Třeba tady: https://www.smartwings.com/images/nestandardni-predmety/elektronicke-pristroje-a-baterie.pdf
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    Tady jen nejaky neurcity info o postupu v technologii, o ktere jsme se tu nedavno bavili :)

    U.S. Army Takes Its Pocket-sized Reconnaissance Drone to Afghanistan | Digital Trends
    https://www.digitaltrends.com/...us-army-takes-its-pocket-sized-reconnaissance-drone-to-afghanistan/
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    DRAGON: Jo, v tomhle jim taky moc nevěřím.... takže baterky a všechno hezky na palubě... jen na security checku jsem jim to vyvalil a klídek.... je to jako s automatikou třeba, ta nikdy nejede v kufru ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam