• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: ke zbytku? 50 m nad mistem kde sem stal, snad neni tak zle ;) nikde ani noha

    tripod myslis jakej? normalni foto stativ? to pak prijdu o hlavni vychytavku: litani :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: Bohuzel nejde. Jediny co tak to dat do tripodu, ale hybat se bude uplne vzdycky, protoze vitr, vyrovnavani gps a podobne. Nikdy to nebude stativove stabilni.

    K tomu zbytku se asi nema smysl vyjadrovat, coz ;)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    kdyztak rotory mam ty default co k tomu byly
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    cau, chtel bych se zeptat: je nejakej figl, jak Mavic 2 Pro donutit byt uplne steady pro to, aby udrzel dlouhocasovy expozice? Vcera sem necozkousel, tohle je vterina, delsi uz byly rozmazany. Co delam spatne?
    Vim, ze se nejak da nastavit uzamceni pohybu gimbalu pred expozici, ale nevim, jestli to tomu pomuze nebo spis naopak (prestane vyvazovat).

    fotka mi prijde supr, ale mit o 7 vterin vetsi moznost expozice, bylo by to jeste lepsi....

    KEL
    KEL --- ---
    KEL: tak jsme ho vzal a spokojenost. Na Phantoma je to teda tak tak, ale jinak sedí krásně. Kapsy po stranách na vodu či stativ, místo na foťák. Za ty prachy, 100€. Jen je mi divný, že mi Amazon ty prachy stále neodečetl :)) Zadával jsem to jako SEPA platbu. Tak a hurá do brd na kolo! :)
    MHO
    MHO --- ---
    jenom pro pořádek. Nakonec začal trénovat v tomto simulátoru. Tak uvidíme, jak realistické to bude.
    The Drone Racing League Simulator on Steam
    https://store.steampowered.com/app/641780/The_Drone_Racing_League_Simulator/
    MHO
    MHO --- ---
    Chci si zkusit trochu freestyle lítání. Běží mi stavebnice 2,5'' koptérky a už se na ní těším jako blázen.
    Ale co se chci zeptat: jaký používáte simulátor na naučení se a tréning? Našel jsem toho hafo free i placených.

    Ušetříte mi někdo čas se zkoušením?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    KEL: ja pouzivam toto: https://www.fotoskoda.cz/lowepro-droneguard-450-aw/ a je to gut. Pevna skorepina, takze se nemusim bat, kdyz s tim nekde omylem prastim, ze se s tim neco stane, narvu do toho P4P, 6x baterky, 3x baterky do crystalskye, 7" crystal, ipad pro 10", A7lll vcetne 24-105 objektivu, vrtule, NDcka, ksiry, piti, stativ povesim za popruhy, nejaky drobnosti po stranach, bundu. Pripadne 13" Macbooka, dobijecky, kabely... proste komplet vsechno, co k praci potrebuju. Mam ten batoh uz cca tri roky, zazil se mnou spoustu veci a ikdyz uz vypada z venku celkem pouzite, tak na nej nedam absolutne dopustit. Taham komplet celou vybavu defakto denne (a to ikdyz nemusim, protoze nikdy clovek nevi, kdy dostane call k litani ;) ). navic ma plastenku, takze i do deste cajk (ikdyz jsem ji imho ani jednou nepouzil a to ani v desti...)
    MHO
    MHO --- ---
    KEL: Já mám tohle: https://www.banggood.com/...smitter-Storage-Box-Carrying-Case-For-DJI-Mavic-2-ProZoom-p-1355843.html

    Dám do toho mavica a ovladač. A to narvu do batohu. Narve se to i do klasickýho cyklo 15l batuzku (takovej ten na vak na vodu). Nebo jej nosím v horní kapse velkýho expedično batohu. Náhradní baterky vedle.

    Už to vydrželo hodně, včetně pádu z kola.


    Ten batoh co posíláš je pěknej, ale je jednoúčelovej. Když pak půjdeš na vejšlap do hor potřebuješ toho víc. Na kolo je zase velkej, nemá místo na vodu a je otázka ergonomie
    KEL
    KEL --- ---
    Co říkáte na tento baťoh na Phantoma? Případně co máte vy? Já bych to rád i na kolo a tak, třeba...

    Endurax Kamerarucksack Gross Fotorucksack mit: Amazon.de: Kamera
    https://www.amazon.de/...HS/ref=sr_1_2?keywords=Endurax&qid=1563805222&s=photo&search-type=ss&sr=1-2

    MATROX
    MATROX --- ---
    MERTLAS: Přesně takhle jsem to myslel, ne že mě bude honit PČR, ale že je zbytečné aby o mě věděli vše.
    MHO
    MHO --- ---
    MERTLAS: Jeste je ctvrta moznost a to je jail break dronu a vykuchani. Jsou k dispozici firmwary, kde lze nastavit vse "falesne", kde neni potreba registrace atd.

    Já mám takhle drona upraveného. Ani ne tak kvůli porušování zákonů, ale prostě nevidím důvod, aby DJI měla informace o tom, kde létám, moje fotky, mohla mi drona uzemnit atd.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    MATROX: brani si teritorium. Berou dron jako nezvaneho vetrelce do jejich prostoru :)

    ad identifikace, tak pokud nechces delat nic nezakonneho, tak se opravdu nemas ceho obavat :) Pokud chces litat tam, kde bys nemel, tak je to uplne stejny jako s jakymkoliv jinym porusovanim zakonu. A ano jsem si vedom toho, ze mohou byt na prvni pohled nesmyslne, ale proste plati. A jsou pak dve moznosti, bud zakony budeme dodrzovat, nebo se je pokusime zmenit :) (porusovat je je treti moznost, ale pak se nedivme, ze to u nas vypada, jak to vypada :) )
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ale ja teda pokazdy nez vzlitnu nekde v prirode, tak par minut sedim a sonduju, jestli treba neni v okoli nejaky dravec, ono se to za par minut (10,20) pozna, letaji casto v kruzich a maji urcite trasy.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    husty, ja mam Mavic 2 Pro a jeste sem nemel s ptakem nikdy problem (sakra to zni divne :D)
    MATROX
    MATROX --- ---
    Na mě běžně útočí celá hejna ptáků, většinou ty větší (velikosti holuba a větší), nevím jestli se chtějí pářit, nebo brání svůj prostor a to nemám zrovna malého drona.

    Potom co tu čtu o systémech identifikace DJI dronů, jsem poprvé rád že jsem si DJI nepořídil.

    Není tu někdo kdo by měl drona od stejného výrobce jako já?

    3D Robotics IRIS+, Tarot T-2D gimball, goPro 4 black, Black Pearl FPV monitor
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MRS - IEEE RAS Průmyslové Symposium
    http://mrs.felk.cvut.cz/prumyslove-sympozium/
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    NYX: zalezi, s cim litas. Na Sparky jdou temer vsichni ptaci, na Mavicy jdou vetsi ptaci velikosti vlastovek a na Phantomy jsem videl utocit hlavne racky a podobne velka havet...

    a jak pisou ostatni, tak senzory berou svetlo a slunce nemusi byt ani moc nizko... jednoduse, kdyz jsou senzory proti slunci, tak to berou jako prekazku :)
    NYX
    NYX --- ---
    MHO: Diky, to by mohlo byt ono.
    MHO
    MHO --- ---
    NYX: falešné proximity alerty umí udělat třeba let proti nízkému slunci. Mavic ma detekci optickou a ne pomocí sonaru (ten je jenom dolů). Takže různá oslneni těch kamerek mohou udělat falešný poplach.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam