• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    MERTLAS: Jo, ty by mely byt stejny.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    SPECZ: to jsou takovy ty bily gumicky? stejny co jsou na P3P? zkusim se ti vecer kouknout, jestli je nahodou jeste nekde nemam :)
    SKUTEKKUTEKK
    SKUTEKKUTEKK --- ---
    Zdravím vespolek. V pátek mi dorazil DJI MINI, tak jsem o víkendu trochu testoval a překvapilo mě jak velký vliv má rušení na dolet. Zkoušel jsem louku na Chodově - při 50m výšky nebo 100m vzdálenosti mi začal skokově vypadávat signál. Zkusil jsem louku za Prahou a při 500 metrech vzdálenosti pořád plný signál a minimální latence obrazu.

    Mám to jenom tiše akceptovat nebo se dá v praxi aplikovat nějaký hack ?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    SPECZ: Aha, tak problém byl jinde, vyřešeno.

    Ale zjistil jsem že silentbloky na kterých visí gimbal už stojí za starou belu. A ať hledám jak hledám, nikde je v CZ nemůžu najít. Netušíte kde by se daly koupit ?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Nejste tu někdo z Prahy kdo má Phantom 3SE ?
    Mám problém s přenosem videa, na kartě je OK, to co jde do telefonu je nepoužitelnej bordel - pravděpodobně naštíplej flex kabel na gimballu, ale než objednám novej flex za litr rád bych se ujistil že to není problém přijímače ( ovladače ) - takže bych to rád zkusil proti jinýmu kusu (ovladači). Byl byste někdo ochotnej mi s tim pomoct ?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    COSMY: rozhodne. Uz jen proto, ze nastipnuta vrtule dela zbytecne vibrace, ktery tomu stroji uplne nedelaji dobre :)


    SPECZ: upresnim... kdo nepada, leta pod sve moznosti :D casto ty super zabery jsou tesne kolem stromu, nebo proste blizko necemu :) Ale samozreme to jednak byva dost casto riskantnejsi manevr a ta "suprovost" nemusi ve vysledku byt "tak super" :)
    COSMY
    COSMY --- ---
    SPECZ: dik :D
    MERTLAS: je me potesenim :D

    nastipla se vrtule ale pak me to litalo i s tim ok ale urco bych ji mel vymenit co :D
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    COSMY: Kdo nepada nelita :-)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    COSMY: piloti se deli na ty, kterym se to stalo a ty, kterym se to stane... tak vitej :)
    COSMY
    COSMY --- ---
    dnes sem to pri sport modu hodil do stromu posekal vetve ale pohoda az na jeden list :D
    EZOUN
    EZOUN --- ---
    Da se zpetne po asi 10dnech od koupi poridit dji care?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MHO: kdyby jste hledali sysadmina nebo frontendistu tak se prosím ozvi, s takovými lidmi bych chtěl pracovat.
    HULIK
    HULIK --- ---
    Trocha humoru při pátku :-)
    ukradeno na FB

    DJI Mavic mini motor upgrade :-)

    MHO
    MHO --- ---
    MHO: Díky za pluska, to mi udělalo další radost. Pár lidí se mne ptalo na detaily hledání v obraze - tak jsem to sepsal tady:
    https://medium.com/...ra-activate/hledáme-jehlu-v-kupce-sena-pomocí-počítačového-vidění-8e5342a7e503
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    DRAGON: píšou že air 2 :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tak co to bude :)
    M3P? Air 2? :)

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MHO: hodne dobry! ;)
    MHO
    MHO --- ---
    Musím se pochlubit!

    Povedlo se mi vlastním kreténismem položit koptéru někam doprostřed pole s asi 20cm vysokým osením. Došly mi baterie v brýlích a něž jsem zareagoval, tak to někde crashlo. V poli asi 500x500m. Někde. Nevysílala, pípák jsem neslyšel, tak jsem ji oplakal. Chvíli jsem sice zoufale hledal, ale v takovémhle poli bez šance. Nicméně jsem se nevzdal.

    Pole jsem nasnímal z Mavica ve 4K z výšky asi 10m. Lítal jsem tak tři baterky přížem krážem. A pak se mi povedlo napsat pomocí https://opencv.org/about/ napsat program, který v těch asi 15GB videa hledal červené pixely s barvou odpovídající barvě vrtulí. Tu jsem si předtím kalibroval na náhradních vrtulkáck, které jsem si v tom poli pohodil.

    A po několika hodinách chroustání - tadáááá. Našlo to samo drona. Z letového logu mavica jsem si pak vytáhl GPS odpovídající snímku a fakt jsem ho našel.

    Přikládám vítězný snímek jak jej vyprodukovalo to opencv. Dron víceméně nepoškozen, vypadla pouze baterka, proto neodpovídal.

    HENTAIRUSH
    HENTAIRUSH --- ---
    MHO: praveze mám radši pomalejší blbnutí.

    asi bych radši ověřenou sestavu, nemusí bejt postavena komplet, ale odladenej set je fajn.
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    Nemáte tu někdo dji goggles a nebyl je ochotný za úplatu půjčit na víkend třeba?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam