• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    KURE
    KURE --- ---
    NOX28W: národ bonzáků no to je jeden pohled na věc. druhej pohled je, že to je národ lidí který nechtějí tleskat tomu, že jim nad hlavama lítá nějakej kovboj. Většina průserů je ztoho jak si někdo myslí že pravidla jsou zbytečně přísný, že on to přeci má v paži.

    Líbí se mi jak v jednom příspěvku píšeš jak lítáš s dronem mezi lidma na oslavě ožralej tak, že netrefuješ knoflíky na ovládání a zároveň jak máš to svoje lítání pod palcem a "s rozumem".
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    COSMY: Tak jsou to optické senzory a voda je v tomhle směru obtížně detekovatelná + stačí vlnka a vše je jinak...

    NOX28W: Nechci to moc rozebírat na YT, ale Policie disponuje několika desítkami dronů, včetně dronů BRUS s dlouhým doletem a termovizí.
    (a taky minimálně jedním Mavicem Pro)
    AFAIK zatím nemají oprávnění (ani technologii) "sundat" cizí dron, ale systém BRUS se testoval s podvěsnou kovovou sítí na lapání pronásledovaných dronů.

    Ale můžou narušitele sledovat...

    A pokud ví alespoň zhruba, odkud je dron ovládaný, tak mohou použít i záznamy blízkých kamer - sice se na to asi při pouhém focení vykašlou kvůli předpokládané nízké společenské nebezpečnosti, ale kdyby jd někdo prudil, že chce jméno pilota, well...

    Vzhledem k tomu, že i Mavic mini je schopný doručit několik desítek gramů výbušniny, tak se do budoucna drony berou poměrně vážně, včetně metod, jak se bránit v policejním/vojenském, případně i civilním pojetí.
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    Prepl jsem na fcc mód a problémy s vypadávání m signálu jsou pryč . Nicméně netuším jak moc je nelegalni mít drona v fcc.
    COSMY
    COSMY --- ---
    COMODOR_FALKON: slysel sem ale treba v jednom lomu me fungoval nad vodou uplne ok ted ale to chovani bylo uplne jiny a docela me to desilo :D
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    COSMY: O tom se ví - způsobují to ty senzory vespod...
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    Kdyby mel nekdo zajem, zbyly mi z Mavic Air 1 nejake veci: Sada PolarPro filtru 6 ks (3x ND, 3x ND+PL), dve sady orig. vrtuly, ochrana na vrtule, nasazovaci nozky, USB adapter na baterku orig. (zmeni baterku v powerbanku).
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    NOX28W: Video je pekny. Ale ja bych si teda ve meste takhle netroufl litat.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    NOX28W: docela odvaznej to posilat nad Urad vlady v LKP1...

    DRACONIK: on prvni Air je docela znamej vypadky signalu. Nicmene bych zkusil preinstalovat aplikaci, vyzkousel jiny zarizeni, zda to dela i na nem, pripadne vycistil vsechny otvory, kam strkas kabel, zda nejsou zaneseny (u telefonu celkem bezna vec a pak to tam dela neplechu).
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    MERTLAS: no me se to stava i kdyz jsem jen na vizualu. a horsi problem je, ze se pak prestava nahravat video...
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRACONIK: tyhle strachy o to, ze se vam odpojil stroj od telefonu a nevidite, kam letet atd. resi krasnym zpusobem letani pouze na vizual! Nezapomenme, ze veskera komunikace probiha mezi dronem a vysilacem a obraz vypadava mnohem drive, nez samotny ridici signal. Je tedy dobre sledovat silu signalu mezi vysilacem a strojem a pokud vam vypadne obraz, bezpecne se vratit zpet na vizual... problem solved :)

    Tip aby se to nestavalo je letat bud pouze na blizkou vzdalenost (jasne, tohle je rada nad zlato o:) ).
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    dost casto se mi u aira stava, ze se mi odpoji od telefonu.
    pak prichazi par chvil zoufalosti, kdy se k nemu snazim pripojit znova a vzdycky se pripojim.
    stava se vam to taky? air 1 a iphone 8, pripojeny ke kontroleru + wifi pripojeni.
    nejaky tip co udelat aby se to nestavalo?
    COSMY
    COSMY --- ---
    ja spadl teda zatim s mini 2x jedno ok jednou stipnuta vrtule ale minule se me zacal chovat nejak divne nad vodou v lomu uhybal bez toho aniz bych chtel a nad vodou nedrzel vejsku radsi sem ho stahl :D
    SKID
    SKID --- ---
    NOX28W: Jak se ti to povedlo? ...abych věděl, co nedělat. :)
    NOX28W
    NOX28W --- ---
    JIMX: O miniho sem přišel minulej tejden. Paradoxně úplně debilní chybou a nebyl tak daleko ode mě. Druhej den jsem koupil Aira 2.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ja furt bojuju s tim, ze bych se bal pustit drona tak daleko od sebe ... nedejboze nad vodu ... ze o nej prijdu ... :-/
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    Ahoj, jeste bych mel dotaz na tu, co litaji s tabletem. Je dulezite, aby mel tablet kompas? Jak jsem dohledaval vhodny tablet pro DJI Fly, tak to nekde na foru nekdo zminoval.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    TOMMYKNOCKER: Aha, tak u tohohle ovladače to asi bude OK.
    I když i tady bude hrát roli, kam se dá uchytit šňůra na krk, resp. kam se kdyžtak ovladač bude s větším/menším telefonem převažovat...
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    COMODOR_FALKON: Ja mam Mavic Air 2, tak trochu jiny ovladac. Ted asi budu mit z prace Samsung A71, takze to zatim resit nebudu. Tam je uhlopricka 6.7" :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    TOMMYKNOCKER: Celkem v pohodě - jediná věc daná tím, že je to docela pádlo: Velikost je blízko hrany možností držáku a moc nepomáhá, že jsem horní kolejničku obětoval klipsu na závěs.
    Tj. Na ten tablet určitě budeš potřebovat adaptér...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam