• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    MHO
    MHO --- ---
    MERTLAS: Zajímavý - velmi by mne zajímalo jak se tohle řeší.
    Primáně jakým způsobem si drony řeší přesnou pozici. Předpokládám, že musí být další senzory nad rámec GPS/barometr.
    A jak se plánuje pozicování dronů a plán přesunu mezi nimi.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    MHO: To nevedel temer nikdo :) mel jsem poptavku od Sporky, jestli jsem schopen to zajistit, coz v lednu nebylo realny. Je za tim docela story, ze se to povedlo a klobouk dolu pred firmou, ktera do toho sla, pac s tim bylo takovyho srani, ze ja bych si driv posekal zily vrtulema 😄
    MHO
    MHO --- ---
    Kurna - to je skoda, ze jsem to nevedel...

    VIDEO: 100 drones light up the night sky over Prague - Prague, Czech Republic
    https://www.expats.cz/czech-news/article/video-drones-light-up-the-night-sky-over-prague
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    VOJTASAN: jsou pouzity, nemam pro ne vyuziti, nic za ne nechci
    VOJTASAN
    VOJTASAN --- ---
    W_NOICE78: Díky za nabídku, když tak se ozvu. Už mi odpověděli z jednoho obchodu, že sorry, už se to prostě neprodává. Mám zkusit ebay atd. Tam jsem to teda našel.
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    VOJTASAN: Myslim, ze to kombinovat muzes. Jestli chces mam jeden par orig. Dji ne low noise doma 8330f z MP1
    VOJTASAN
    VOJTASAN --- ---
    A ještě jeden dotaz - objevil sem, že mám rezervní pár vrtulí. Jenže je to jiný druh (vhodný pro mavic pro, ale ne low-noise). Je možný kombinovat různý druhy vrtulí? Tzn. třeba na zadek nechám low-noise a na předek nahodím klasiku?
    VOJTASAN
    VOJTASAN --- ---
    Podědil jsem DJI Mavic PRO a potřeboval bych vyměnit vrtule. Teď tam jsou ty low-noise a jedna je prasklá. A všude na netu jsem našel, že už se to neprodává. Nevíte prosím, kde by to prodávali? Nebo jestli je nějaká kompatibilita za jiný model?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    JIMX
    JIMX --- ---
    Tak uz na mne ceka novy mini 2 v alze ... takže měl by nekdo zájem o 4 mesice stary ovladac? Nebo máte nekdo aspon nápad, za kolik to hodit na bazos?
    MATROX
    MATROX --- ---
    TITUS_PETRONIUS:
    3DR Iris+ Drone with Gimbal Unboxing and Initial Setup
    https://www.youtube.com/watch?v=ateSXW6m4GA

    https://www.youtube.com/watch?v=G96dLSrly5A
    3DR IRIS+ Quadcopter | A Complete Beginners Guide (Part 1)
    https://www.youtube.com/watch?v=is1kGt8hJN4&t=1154s


    je k tomu i ten modul na ovládání pomocí mapy
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    MATROX: pošta
    MATROX
    MATROX --- ---
    TITUS_PETRONIUS: když tak dron co unese 650g mohu přenechat, v top stavu, se vším příslušenstvím, spoustou vrtulí. Jen je potřeba si koupit nové baterie (jedna 1400,-). Je s ním i dost lehké lítat, takže vhodný i pro začátečníky
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    LOFEEK42: super, dik. Prave vidim ze su tam dve triedy, nieco dialkove a potom preukaz kompetencie. Snad sa mi to podari sfuknut napoprvé... diky moc este raz.
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    TITUS_PETRONIUS: Ne, nejsou, navic mas neomezene pokusu a ty otazky se opakuji :)
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    LOFEEK42: dik, je to narocne tie skusky?
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    TITUS_PETRONIUS: s vyberem dronu ti jako majitel pouze jednoho dronu moc nepomuzu, ale podle popisu budes zkousky urcite potrebovat. Kamera znamena automaticky nutnost registrace a testu myslim a tahat 0,5kg zavazi znamena ze budes potrebovat fakt velkej dron, takze je budes tuplem potrebovat
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    Zdravim,

    mozno je to troksu OT, ale som tu nový a search mi nezodpovedal otázku aku quatrocoptéru by ste odporucili na zaciatok pre niekoho kto s tym nikdy nelietal. Mohla by uniest este pridavny zdroj a lichtschnitt senzor (tak do 500-750 gramov), rád by sm s tým urobil pár pokusov. K tomu si chcem zaobstarat aj VR brýle, na zaciatok by som nerád robil nejaky pilotne skusky.

    dik vopred za odpovede...
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    Dík všem. Potvrzuju, že skutečně nabíjí nejdřív od nejmíň vybité. Ono když se nad tím člověk zamyslí, tak je to vlastně dobrá funkce - lepší mít nabitou jednu co nejdřív, než pomaleji všechny najednou. Úplně jsem to neměřil, ale přijde mi, že se nabíjí tak 30 min, takže teoreticky by se daly 3 baterky točit a lítat nonstop :)

    Dneska jsem měl možnost poprvé DJI FPV proletět (mám ho týden, ale zatím vždycky, když jsem měl čas, pršelo, trochu frustrující :).
    A za mě teda jedním slovem nadšení. Nemám prakticky vůbec srovnání, jsem vyloženě začátečník, mám nalítáno s lowend FPV (Ehang Ghostdrone) pár desítek hodin a to je teda úplně jiná liga. Krom naprosto nesrovnatelného obrazu proti analogu je úplně super ten Motion controler, pro moje potřeby v podstatě dokonalost. Ale asi nutno zmínit, že moje potřeby jsou takové to fotrovské rekreační polétání s dětmi :)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    jestli to nebude spíš odebíraným proudem, které běžné trafo nedá. když jsem ted nabíjel tři baterky do gopro slabým trafem, tak se nabíjeli taky jenom dvě naráz.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam