• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Zdar,porad jsem tu registraci neudelal. Jen se optam - bude to pak platny v cely EU se stejnyma podminkama? pripadne nejaky maly odlisnosti ale proste "registraci pro EU mam, muzu litat, kde je povoleno" anebo kazda zeme chce svoje testy a registrace?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    E2E4: Proto rikam, ze s timhle bych nelital 😅 nepredpokladam, ze prenos signalu bude nejak zabezpecenej a prvni vetsi zaruseni se bude rovnat samovolnymu zdrhnuti dronu do pryc… coz ve meste (vcetne Vypichu, Pankrace a podobne) proste nechces… situace, kdy ti to ulitne a narazi do jedouciho auta, ktere ridi nejaka zena a veze dite, lekne se, posle to do sloupu a zabije to dite… to asi neni situace, kterou bys chtel zavinit 🤷🏻‍♂️

    jestli priste neco budes kupovat tak jdi urcite do neceho od dji. spis do mavica mini nebo neceho bazarovyho… budes mnohem spokojenejsi🙂

    Na test jen oop nestaci. Je potreba kombinace prave evropskych pravidel a oop. Nicmene test muzes delat kolikrat chces, takze bych se nebal, ze bys to nezvladl 🙂

    (Opravil, ja to psal na ipadu a preklikl se 🙂).
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MERTLAS: aha už koukám žes to opravil - mimochodem, nevím zda víš, pro link nemusíš psát a href, stačí jen pastnout adresu.

    pro všechny informace a pravidla a naučení se na ten test stačí to oop, nebo ještě něco?

    a doufám, že kvalitnější drony v cenový kategorii 8 tisíc a vic jsou stabilnější.. tohle se ani v místnosti neudrží na místě.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MERTLAS: díky, je to můj první dron. :)

    ten link nefunguje, kde jsou ty aktuální podmínky?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    E2E4: zcela uprimne… s timhle bych do vzduchu ani nesel, natoz v zastavenych oblastech 🤷🏻‍♂️ s timhle bych lital nekde hodne mimo lidi nekde na poli a cekal, kdy to veme kramle 😬

    AD Vypich - tam je jediny misto na louce pred oborou, ale rozhodne bych tam nelital vys, nez jsou stromy. nekolikrat denne tam prolitaj. rtulniky IZS a pristavaj na heliportu na Motole nebo ve Vojensky. doby, kdy pristavali vzadu u bruslarsky drahy jsou tytam od chvile, kdy si Motol postavil na strese heliport, aby zkratili dobu prepravy pacientu 🙂

    Povinnost registrovat se mas i ty s timhle strojem. tu maji vsechny stroje, nezalezi na vaze, pokud maji kameru. tedy musis udelat na webu ucl registraci provozovatele a nasledne test pro Open kategorii.

    V Praze si jinak bohuzel legalne nezalitas. krom R9, LKP1 a okrsku LKKB a LKPR je proste vsechno povazovany za huste osidleny prostor, na kterej potrebujes vyjimku. Pankracky park je vzhledem k udelany infrastrukture taky huste osidleny prostor (viz definice dle Opatreni obecne povahy - https://www.caa.cz/wp-content/uploads/2020/11/20201230162623731.pdf ).

    Dronview je super appka, ale je treba vedet, ze v ni nejsou vsechny potrebne informace typu zvlaste chranena uzemi atd. jsou tam ciste jen informace tykajici se vzdusneho provozu.

    doporucuju precist OOP, pripadne doplnek x, ze ktereho oop vychazi, pripadne novou legislativu, kterou ale v soucasne chvili prebiji prave pravidla z OOP.
    SKID
    SKID --- ---
    E2E4: Doporučuji ti stáhnout Dronview nebo Aisview, řeknou ti podmínky přesně v místě, kde chceš vzlétnout.
    COSMY
    COSMY --- ---
    E2E4: cece vypich bych vypustil občas tam sedali s vrtulnikama
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Nikdy jsem drona nemel, ted jsem koupil neco do 200g

    Snazil jsem se pochopit legislativu, ale.. Je teda mozny s tim nekde litat v Praze (LKR9), dejme tomu Pankrac / Vypich, nebo je to uplne haram, a potrebuju registraci, test apod a povoleni ÚCL ?

    MERTLAS ?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    THAIGRR: DJI ground station. Ale je tusim jen na ipad..
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    jak je to s DJI a létáním podle přednastavené trasy? umí to nějaký dron/originální aplikace? vím, že to umí litchi, ale nechce se mi za to platit a radši bych zůstal u originální appky
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    JIMX: Ja to uz nekde psal… prvni polovina je temer realna vetsinou situaci a hlasek (nektery teda nejsou uplne presny jako navigator a jeste nejaky) a kdyz jsme na tom kdysi byli s kolegama z oboru, tak jsme se dost tlemili a lidi okolo nas moc nechapali 😅
    Ta Hadkova dejova linka je totalni peklo 🤦🏻‍♂️ikdyz atentat dronem nerealnej neni, ba dokonce uz se nekolikrat stal (proto v UAE je totalni zakaz dronu od tusim prosince 2021, kdy se tam prave jeden uspesny atentat stal).
    JIMX
    JIMX --- ---
    SICKBOY4000: viděl jsem o vikendu na netflixu ... no jako no ... ale jo ... :-)
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    MICTECH: Vyzkoušeno asi deset různejch kabelů, prokazatelně datovejch. Na různejch DJI fórech jsem se dočetl, že problém neni v USB-C, ale v iOS, že od nějakýho updatu (14.5 myslim) to prostě přestalo fungovat. Je tady někdo, komu iPad s USB-C funguje s DJI GO nebo Litchi?
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    GEKONZPRAHY: Zkusil bych jiny kabel. Jestli ten co pouzivas neni jen nabijeci.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Ahoj, iPad Pro 2021 si s DJI GO nerozumí? Při propojení ovladače s tabletem pomocí kabelu se spustí akorát napájení, ale datový přenos nikoliv, tudíž aplikace pořád čeká na spojení...
    ITISME
    ITISME --- ---
    Ahojte, prodám miniho fly more combo, nalítáno 7,88h.
    6999kč
    Když tak pošta.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    GEKONZPRAHY: AFAIK tam jdou ignorovat ruzny errory, mandatory updaty a nemelo by to nic hlasit do Ciny...
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    GEKONZPRAHY: Tak jednak, nez se to naucis pouzivat, tak to posles do stromu… oh wait… uz se vlastne stalo 😅
    A druhak defakto nenabizi 🤷🏻‍♂️
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Teda, co jsem měl dnes možnost nějak zběžně obě appky porovnat... nabízí mi vůbec Litchi něco extra oproti DJI GO, co jako amatér využiju? Různý píčoviny jako mise, sledování, kroužení atd. asi nevyužiju... (minimálně dokud si to nevyzkoušim a nenaučim se to používat).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam