• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    LUKK
    LUKK --- ---
    MERTLAS: ahoj, děkuji za reakci.....chci dron k práci ale i pro sebe, slyšel jsem o vyměnitelné kameře přičemž infra má 640x480 což by stačilo pro mé účely....a stejný slot (?) by případně mohl být použit pro náhradní 4k kameru....pokud je to blbost (což nevylučuju) budu muset uvažovat o 2 dronech....tudíž vše nejlépe kompatibilní s jedním headsetem, ovladačem....a nejlépe baterkou....jsem ochotný se odměnit za případnou pomoc a nákupem.....

    Děkuji
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    CUKI: Sevilla - https://www.provideosevilla.com/tienda-oficial-dji/

    Malaga - https://atyges.es/en/tienda/

    Granada - https://formadron.es/dji/

    nevim esi to fakt maj, ale obchody evidentne existujou... 🙂

    Proc ti to spadlo se bohuzel takle urcit neda... jak jsem psal i nekolikrat tady... je to proste jenom litajici pocitac, kterej proste muze kdykoliv jit pa a ze se to deje temer denne. A musi se k tomu tak pristupovat....

    Mohla to byt technicka zavada, mohl si mit blbe nasazenou vrtuli, mohl se (pri)zadrit motor prachem, mohl exnout ESC, mohl tam byt mnohem teplejsi vzduch, kterym ten stroj propadl (nevim jaky zrovna jsou v danem miste konkretni podminky), tech moznosti je mnoho a jedinej zpusob, jak to zjistit je vytahnout data z logu...
    CUKI
    CUKI --- ---
    MERTLAS: Právě Madrid jsem našel ofiko DJi, ale tam se zrovna vůbec nechystám. Jiný místo jsem nenašel. Teď konkrétně bych to nabral kdekoli v Andalusii, lepší než čekat někde na poštu. Tady funguje snad ještě mnohem hůř než u nás. Ano opravdu je to možné. Zrovna z Madridu do Valencie mi šla pošta asi 20 dní... :-( Teď jsem objednával v rámci kraje přes DHL asi za 20E poštovného. A nedokázali mi to doručit do 5ti dní. Takže dva litry v prdeli. :-(
    V Ampostě jsem našel nějakej kamenej obchod, ale museli by mi to taky objednat...

    Jinak spadlo mi to z originál vrtulema. Pokud někdo ví co se mohlo stát, budu rád za info.

    Prostě musel "propadnout" z ničeho nic asi o min 2-3m možná víc. A to nebyl jediný problém. druhý byl že jak se dostal na zem pořád se tvářil, že je ve vzduchu. Přitom byl o cca 2m níž než hladina vzletu. A tím se pomlátil poměrně dost. Dokonce i "složil" jedno rameno.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    CUKI: jednak rozhodne nedoporucuju kupovat neoriginalni vrtule na aliku... do servisu nam chodi dost kousku s neorigo vrtulema, ktery jsou naprosto tragicky a lidi se pak divi, proc jim to spadlo (nerikam, ze to byl tvuj pripad, jen konstatuju).

    Nevim, kde presne jsi, ale v Madridu a Barce jsou normalne kramy, kde to muzes koupit a predpokladam, ze neco bude i v dalsich mestech...



    LUKK: tahle kombinace imho neexistuje... respektive 4K a infra... pak nejak nevim, co mas na mysli pojmem "headset"? Zkus se vic rozepsat, k cemu ho planujes pouzivat atd...
    CUKI
    CUKI --- ---
    Kde se dají ve špáňu sehnat ideálně offline náhradní vrtule na DJ2 mini. Z ničeho nic mi spadnul do větví (o pár metrů níž) to asi přežil v pohodě, ale když dopadl na zem, tak než se mi podařilo ho vypnout, tak se omlátil o beton. Trochu mě to překvapilo.

    Ale tady mi přijde že všechno jede přes net a pošta nic moc.
    Na ali stojej pakatel, ale doručení je takové...
    https://es.aliexpress.com/item/1005002995678554.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=439-079-4345&slnk&plac&mtctp&albbt=Google_7_shopping&albagn=888888&isSmbAutoCall=false&needSmbHouyi=false&albcp=18928172568&albag&trgt&crea=es1005002995678554&netw=x&device=c&albpg&albpd=es1005002995678554&gad_source=1&aff_fcid=ac5758b145dd455f94bc42bf9d653b52-1708544266245-02654-UneMJZVf&aff_fsk=UneMJZVf&aff_platform=aaf&sk=UneMJZVf&aff_trace_key=ac5758b145dd455f94bc42bf9d653b52-1708544266245-02654-UneMJZVf&terminal_id=5e66abf8c56d42ea83364ffd2f7c3e02&afSmartRedirect=y
    LUKK
    LUKK --- ---
    Ahoj všem ve spolek.... hodlám si pořídit dron s min 4k kamerou,headsetem, infra kamerou, ovladačem...... poradíte mi prosím?
    BANKABANATA
    BANKABANATA --- ---
    ANARCHY: Open drone map. Je to trochu vopruz, protože si musíš vytvořit virtuální Linux server přes Docker, ale podle tohohle návodu se mi to podařilo zprovoznit a funguje to nad očekávání (ortofoto i DTM / DSM).

    Installation and Getting Started — OpenDroneMap 3.3.4 documentation
    https://docs.opendronemap.org/installation/

    Ještě jsem trochu zápolil s nastavením nodes, ale pomohlo https://github.com/OpenDroneMap/WebODM/issues/823
    ZRK
    ZRK --- ---
    MHO: už jsem dořešila v poště, co jsem potřebovala. Děkuju.
    MHO
    MHO --- ---
    ZRK: ano. Ja jsem poprve nechal s FPV poletovat syna asi kolem 12let. Co te zajima?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    deti nemam, ale ptej se, copak by te zajimalo?
    ZRK
    ZRK --- ---
    Ahoj. Je tu, prosím pěkně, někdo kdo pořizoval drona primárně pro svoje dítě věkem pod 15 let? Nebo ho nechává lítat? Měla bych pár dotazů O:-)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    citlivost pacek nastavujes expama, citlivost gimbalu nastavujes u nastaveni gimbalu...
    CUKI
    CUKI --- ---
    MORPHLER: Našel jsem akorát kalibraci joysticků. ale nic jiného tam není :-(

    Napadlo mě tam dát menší šroubky, ty originální jsou na můj vkus strašně vysoké...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    CUKI: : da. v menu v appce. respektive nastavujes jak moc na to dron reaguje.
    CUKI
    CUKI --- ---
    JIMX: v Prosinci byl asi za 8k5 i dopravou pak i přes deset..

    Nemá někdo tucha jestli se dá nějak nastavit citlivost těch páček ovladače? To oáčení kolem osy i naklopení kamery by stálo za to více zjemnit.
    JIMX
    JIMX --- ---
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    ANARCHY: Ještě nemaj přesně určenou CZ cenovku, ale prý by to mělo být kolem 250-300k českých.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ANARCHY: Ty budou hned všechny na UA :-)


    Hledám vzletové mapy pro F E a P. Doporučíte někdo něco? Pro E jsem něco našel, ale nejsem si jistý jestli je tam vše, protože podle toho by se mělo dát lítat i tam kde si jsem jistej, že se to nesmí.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    SPECZ: A aspoň hrubý nástřel ceny?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    GOZER1: Utahne 40 kdyz letis jen na jednu z baterek co to ma (baterka ma 12kg).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam