• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    CUKI
    CUKI --- ---
    Neměl by někdo přebytečné vrtule na mavic mini 2 se? Balíček co mám obsahuje 2 a 2 a já potřebuji vyměnit 4 od jedné. Asi C1.
    Akorát nechápu značení na všech je 4726 FM Ale na dronu jsou 4 verze C2 a 4 verze M1

    Jenže balíček má 2 C2 a 2 C1

    Je C1 to samé co M1?

    díky
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DOKKTOR: nevim jak u Mavica, ale u ostatnich to bylo nekde v posledni zalozce dole a v ni opet nekde dole...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    od nového roku je potřeba na specific provoz DRID - Mavic 2 Pro by to měl umět, aspoň tak to tvrdí popis v aktuálním firmwaru, nicméně nikde v aplikaci DJI GO 4 nemůžu najít, kam DRID zadat. Víte někdo? Jde to vůbec v této appce?
    MHO
    MHO --- ---
    Skvělá kompilace na téma padání a bezpečnosti dronů.

    APRENDE de estos FALLOS para NO cometerlos con tu dron…
    https://www.youtube.com/watch?v=_eC8Q2R7Nuc
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    SPELL: Já si za Mini 2 ve Fly More řekl 7000 a už má nového majitele. 5000 mi moc (pokud je v pořádku a s ovladačem) nepřijde.
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    Nezná někdo obchod v Čechách prodávající Master Airscrew vrtule pro DJI Mini 3/4ku?
    Nějak je nikde dostupný nevidím.
    TROGLODYT
    TROGLODYT --- ---
    T
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    MHO: jasně, dělám si své vlastní packy, 18650 a 21700, Sony Murata, Molicel. Na 4 Ah 21700 6s baterku lítám 15 minut s gopro (7"). Ty baterky mají max vybíjecí proud 35-40 A, ale trvale dají míň. Takže pokud chceš crusing, občasný dive bez prudkého konce, tak pohoda.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    SPELL: Je potřeba telefon s 64bit architekturou, ale to jsou všechny nové tuším od roku 2020 (v reakci na nátlak Googlu)
    MHO
    MHO --- ---
    SPECZ: hmm, tak mi to nedalo a jeste jsem rano polital se zaznamem odberu motoru v amperech. A pri cinematic litani by to mohlo vyjit. Jakmile dam kotel a zkusim nejakou akrobacii, tak jsem razem na odberu 20A, ale nezny let je do 10A v pohode.

    A zda se, ze je to celkem standard v long range.
    Using Li-ion Battery Packs for Long Range FPV Drone Flying: Pros, Cons, and Recommendations - Oscar Liang
    https://oscarliang.com/li-ion-battery-long-range/
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Aha, neblizi ani smykem, uz to vidim. Nocmene - jak dlouho vydrzis litat na ty 2Ah ? Snazim se dobrat nejakyho prumernyho proudu, aby slo +- autobus urcit jestli to pujde. Pripadne s podeprenim nejakym supercapem na vystupu, aby to dorovnalo proudovy spicky. U airsoftek, kde jsou taky motory co maj ve spicce odber jak krava, pomahalo 1-2 tisice mikrofarad na to aby se motor v zacatku rozbihal o dost svizneji, tady by to taky mohlo udelat svoje ...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    MHO: Ptam se proto jestli nahodou se tech 10C v tomhle pripade neblizi tem 30A - pak by to nebylo moc limitujici ...
    MHO
    MHO --- ---
    SPECZ: origo nemam, mam custom buildy. Litam s 4S LiPo. Typicky 1500mAh a vybijeci proud 60 - 100C. Ale pres ESC mi stejne Vic nec 30A neprotece.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    MHO: Jakej vybíjecí proud má ten origo aku ?
    MHO
    MHO --- ---
    zkoušel jste někdo na FPV lítání Li-ion baterie?

    Po létě jsem po zimě prolítal baterky a zjistil jsem potřebu obnovení zásob. Docela často lítám takový vyhlídkový natáčení (cruise) a tak mne zaujalo tohle: https://www.6sfull.cz/gnb-4s-4000mah-li-ion-baterie/

    Ve stejné hmotnosti dvojnásobná kapacita, ale jen 10C vybíjecí proud. Nemáte s tím nekdo zkušenosti? Je jasný, že na 5'' akrobacii to nebude, ale 7'' long range koptéra?
    JIMX
    JIMX --- ---
    NOIZER: a z toho většina psala, ať pošle číslo účtu, že posilaji kurýra, ne? :-)
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    Kolega ted prodava DJI Mini 1 SE Fly More Combo za 5k a ozvalo se mu prej pres 10 lidi uz:)
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    SPELL: jdu to nastudovat. Ozvu se. Díky moc.
    SPELL
    SPELL --- ---
    SNUPAK: Potřebuješ k tomu papíry - úplně nechci nabízet odborné rady, ale je potřeba si udělat online zkoušku na Úřadu pro civilní letectví, nastudovat legislativu a tak.
    A potřebuješ k tomu smartphone s aplikací od DJI, který se připojí kabelem k tomu ovladači. Na stránkách mají seznam podporovaných, ale fungoval jsem na Nokii, která v seznamu vůbec není, neměl jsem žádné potíže.
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    SPELL: a potřebuji k tomu ještě něco nebo mohu rovnou letět?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam